Elimiz boş dönmedik

Elimiz boş dönmedik

AKP İl Başkanı Ali Ercoşkun, Bolu milletvekilleri Fatih Metin, Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek ve İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, Bolu'nun önemli sorunlarını görüşmek üzere Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nı ziyaret

AKP İl Başkanı Ali Ercoşkun, gerçekleştirdikleri Ankara ziyareti sonrası değerlendirme yaptı. Ercoşkun yaptığı değerlendirmede, “Elimiz boş dönmedik” dedi. Ercoşkun yaptığı basın açıklamasında, il genelinde yaptıkları çalışmalarla ilgili “Meclisin tatile girmesiyle birlikte, milletvekillerimizle beraber bütün ilçelerimizde, beldelerimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik ve bu ziyaretler içeriğinde de gerek teşkilatlarla, gerek il genel meclisi üyeleriyle bir araya geldik. Kaymakamlıklarımızı, diğer daire müdürlüklerimizi ziyaret ettik. Bunun yanında bütün muhtarlarımızla toplantılar gerçekleştirdik, dertlerini dinledik, sorunlarına çözüm bulmaya çalıştık. Bizim açımızdan, AK Parti açısından çok verimli, Bolu'nun güncel meselelerine hâkim olma imkânı sağlayan bir süreç yaşadık. Bu çalışmaların neticesinde, çeşitli eksikliklerimizi tespit ettiğimizden bunların giderilmesi noktasında, Ankara nezdinde bazı adımlar attık” dedi.

ÇUBUKÇU, EKSİKLİKLERİN GİDERİLECEĞİNE DAİR SÖZ VERDİ

Açıklamasının devamında, gerçekleştirdikleri Ankara ziyaretine değinen Ercoşkun, “Dün milletvekillerimizle birlikte İl Genel Meclisi Başkanımız ve ben İl Başkanı olarak, başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bir dizi bakanlıkta görüşmelerde bulunduk. Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı diğer ziyaret ettiğimiz bakanlıklar. Bu ziyaretlerde Milli Eğitim Bakanımız Nimet Çubukçu ile birebir görüşme imkânı yakaladık. Yaptığımız görüşmede, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer de bulundu. Nimet Çubukçu Hanım'la yaptığımız görüşmede, Bolu'nun öğretmen açığından ödenek sıkıntılarına kadar, bütün meselelerini konuşma imkânı bulduk. Kendisi bizi özel olarak ağırladı ve Bolu ile alakalı bu eksikliklerin giderilmesi konusunda yardımcı olacağına söz verdi. Bakanlık içinde ilgili müdürlükleri de ziyaret ettik ve buralardan da Bolu için tespit ettiğimiz eksikliklerin giderilmesi noktasında, gerekli sözleri aldık” diye konuştu.

UZMAN HEKİM AÇIĞI KALMAYACAK

Bolu'nun sağlık sorunlarının çözümü için Sağlık Bakanlığı'nda görüşmeler yaptıklarını belirten Ercoşkun şu açıklamayı yaptı: “Aynı şekilde Sağlık Bakanlığı'nda müsteşar Prof. Nihat Tosun Bey'le görüşmeler yaptık. Gerçekleştirdiğimiz ziyarete, İl Sağlık Müdürü Dursun Koç da katıldı. Yaptığımız görüşmede, özellikle Gerede Devlet Hastanesi'nde uzman doktor açıklarıyla ilgili kesin sözler aldık. Müsteşar Bey Eylül ayı içinde yaşanılan bu sıkıntının çözülmesi için ilgileneceğini ifade etti. Aynı şekilde Gerede Devlet Hastanesi'nde bazı cihazlarla ilgili destek vereceklerini belirttiler. Bunların yanında, aynı zamanda İzzet Baysal Devlet Hastanesi bünyesinde tesis edilecek yoğun bakım üniteleri noktasında destek sözü verdi.”

KIDEM TAZMİNATLARINI MALİYE BAKANLIĞI ÖDEYECEK

Ercoşkun, Maliye Bakanlığı'nda yaptıkları görüşmelerle ilgili, “Maliye Bakanlığı'nda görüşmeler yaptık. Özellikle İl Özel İdaremizin son dönemde çalıştırdığı personelle alakalı kıdem tazminatlarının ödenmesi noktasında bazı sorunlar vardı. Bu problemler, İl Özel İdare'nin sırtında çok ciddi yük oluşturuyordu. İl Özel İdare'de emekliye ayrılan personelin ödeneklerinin İl Özel İdare tarafından karşılanması İdarenin elini zayıflatacaktı, biz de Bakanlığımızdan bu konuda destek istedik. Hiç olmazsa bu kıdem tazminatlarının, Maliye Bakanlığı'nın ödenmesini teklif ettik. Yaptığımız görüşmelerde Bakanlığımızdan bu konuda söz aldık” dedi.

KASIM ATAMALARINDA ÖĞRETMEN AÇIĞI KALMAYACAK

Ercoşkun açıklamasının sonunda, Bolu'nun öncelikli eğitim sorunlarının çözümü için aldıkları net tarihleri ifade ederek; “Ankara'da yaptığımız ziyaret bizim açımızdan çok zevkli, çok yararlı bir çalışma oldu. Gittiğimiz yerlerden elimiz boş dönmedik. Önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalar için bize şevk ve heyecan vermiş oldu. Aldığımız sözlerden en yakın dönemde gerçekleşecek olanlardan bir tanesi, okul öncesi eğitimle ilgili eksikliklerin giderilmesi açısından bir ödenek sözü verildi. Aynı şekilde TOKİ ve Karaköy'de yeni açılacak okulların donanım ihtiyacı için gerekli ödeneğin sözü verildi. Bunun yanında, bizim için en önemli olan öğretmen açıklarımızın giderilmesi noktasında da, Kasım ayında yapılacak atamalarda ilimize gerekli olan öğretmen sayısının tamamının karşılanacağı dair de söz aldık” şeklinde açıklama yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.