Emniyet güçlerini kınıyorum

Emniyet güçlerini kınıyorum

15 Mayıs’ta gerçekleşen Boluspor Kongresi’nde başkan adayı olan ve seçimi kaybeden Yılmaz Becikoğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı. Becikoğlu yaptığı basın açıklamasında sert ifadeler kullandı. Özellikle kongre öncesi emniyet görevlilerinin tutumunu kınadığını belirtti.

Yılmaz Becikoğlu dün yaptığı basın açıklamasından önce yazılı olarak hazırladığı basın açıklaması metnini basın mensuplarına dağıttı. Becikoğlu’nun yazılı açıklaması şöyle: “Boluspor yönetim kurulu hepimizin bildiği gibi Konyaspor yenilgisinden sonra genel kurulumuzun 15.05.2010 tarihinde olağanüstü olarak toplanmasına karar vermiştir. Olağanüstü toplantı kararı her yerde olduğu gibi bizde de bir rahatsızlığın ifadesidir. Eğer kulüpte bir rahatsızlık olmasaydı olağanüstü toplantı kararı da alınmazdı. Olağanüstü toplantı kararının açıklanması ile birlikte, Sayın Necip Çarıkçı aday olmayacağını ilan etmiştir. Böylece kulüp başkanlığı için benimle birlikte başka değerli arkadaşlarım da aday olduklarını açıklamıştır. Ancak bu arkadaşların adaylıklarının göstermelik olduğu da ilerleyen günlerde ortaya çıkmıştır. Yani eski yönetim, yeni bir yönetimin kendi güdümünde olması için her türlü çalışmayı yaparak son güne kadar aday olmayacağını açıklayan Emin Semercioğlu kardeşimi sahaya sürmüştür. Ben şahsen hiç kimsenin aday olma hakkına karşı değilim. Ama bu şekildeki adaylıkları, bugün bile tasvip etmediğimi açıklamak mecburiyetindeyim. Kongre sürecinde benim gibi Boluspor’a gönül vermiş değerli dostlarımla birlikte Boluspor kulübünü sadece bir futbol kulübü değil, eski şanlı günlerinde ki gibi bir spor kulübü haline getirmek için aday oldum. Gerek adaylık sürecinde, gerekse kongrede her türlü baskılara rağmen yılmadan benimle birlikte hareket eden kongre üyelerimize, manevi desteklerini gösteren ve salona alınmayan taraftarlarımıza candan teşekkürler ediyorum. Bu arada kongre sürecinde dikkatimi çeken bir takım olumsuzlukları da belirtmeyi çok önemli vicdani bir görev olarak bilgilerinize sunmak isterim. Eski yönetim çok açık bir biçimde ve Sayın Belediye Başkanımızı da yanlarına alarak bazı önceden tasarlanmış davranışlara imza atmışlardır”  

ÜYE SAYISININ NEDEN DÜŞTÜĞÜNÜ ÇARIKCI AÇIKLAMALIDIR

Becikoğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti: “90’lı yıllarda nerede ise 1000’ e yaklaşan üye sayımız niçin bugün 37l’e düşmüştür. Yönetimlerin görevi üye sayısını arttırmak olduğuna göre acaba bu üye sayısının düşürülmesinde özel nedenler mi vardır? Boluspor üye sayısının 371’ e düşürülmesinin sebepleri kamuoyuna açıklanmalıdır. Acaba Sayın Çarıkçı’nın kulüp başkanlığı döneminde kaç kişi üyelikten çıkarılmıştır. Bu durum tüzüğümüzde belirtildiği gibi üyelere yazılı olarak bildirilmiş midir? Yine son dönemde kaç kişi kulübe yeni üye olarak kayıt edilmiştir. Üye olmak isteyen kaç kişinin başvuruları geriye çevrilmiştir. Bu sorularımın açık bir biçimde cevaplandırması gerekmektedir.”

EMNİYET GÜÇLERİ DE TARAFSIZLIKLARINI KAYBETMİŞLERDİR

Açıklamasında emniyet güçlerinin kongre öncesi tutumlarına da değinen Becikoğlu, “Ayrıca başta Sayın İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır olmak üzere polisimizin şimdiye kadar hiçbir genel kurulda görülmemiş emniyet tedbiri almasının izah edilmesi de gerekmektedir. Emniyet güçleri niçin bu görülmemiş tedbirleri almak mecburiyetinde kalmışlardır. Ayrıca Emniyet güçlerinin listemde yer alan Bolumuzun saygın ve büyük iş adamlarını üye olmadıkları gerekçesi ile Genel Kurul salonuna almamalarını da anlamış değilim. Her yerde aday olan kişiler genel kurulun yapılacağı salona alınırlar. Bunun sebebi aday olan kişilerin kendilerine oy verecek kişilerle kulis çalışmaları yapmaları gereğidir. Bu tamamen demokratik bir haktır. Kongrede, eski yönetimin ve onların var güçleriyle destekledikleri yeni yönetimin arzularını emir telakki eden Emniyet güçlerimizi kınıyorum. Maalesef onlarda Belediye Başkanımız gibi tarafsızlıklarını kaybetmişlerdir” ifadelerini kullandı.

YENİ YÖNETİMİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Yılmaz Becikoğlu açıklamasını şöyle bitirdi: “Ayrıca Belediye Başkanımızın bazı genel kurul üyelerini Nesrin Topkapı’ya benzeterek dansözlükle suçlamasını da kendisine yakıştıramadığımı belirtmeliyim. Sayın Başkan sözlerinin arkasında durmalı Nesrin Topkapı’ lık yapanları açıklamalıdır. Ama’ ben Nesrin Topkapılık yapanlardan en çok benim zarar gördüğümü söylüyorum. Bütün bunlara rağmen seçimlerden sonra yaptığım gibi Emin kardeşime yardımcı olacağım onun her sözünün yerine gelmesi için çalışacağım. Benim için önemli olan kişiler değil Boluspor’dur Bu arada çok doğal olarak yeni yönetimin icraatlarının takipçisi olacağımı da önemle ifade etmek isterim”

NASIL OLSA KOÇ HOLDİNG’DEN ÇIKIYOR REKLAM PARALARI

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Becikoğlu şöyle konuştu: “Nedir o Belediye Başkanının açıklaması? Ayıp. Bir Belediye Başkanı koltuğuna oturan adama yakışır mı? Halk versin kararını, Bolu halkı o kadar enayi mi? Tek taraflı listeyi destekledi. Transferi görürüz. Yönetimin güzelliğini görürüz. İcraata bakarım. Bu yönetimin takipçisi olacağım. En ufak bir hatalarında kafalarına binerim. Öyle emanetçi başkanla bu iş yürümez. Emin Semerci kardeşim eğer kukla Başkan olacaksa ben muhalefetime devam ederim. Bunlar Boluspor’ u niye bırakmıyor? Boluspor’ un peşinden niye ayrılmıyor 2 – 3 kişi? Boluspor’ da ne var kardeşim? Benim gibi bir adam sağlığımı, paramı bu işe yatıracağım, Boluspor’ u eski günlerine taşıyacağım. Bu adamlar Boluspor’ u bırakmıyor. O zaman bir şey var bu Boluspor’ da. Benim bilmediğim bazı şeyler var. Sorgulanacak çok önemli olaylar var. Bir Belediye Başkanı eğer bu Boluspor’ a yapışıyorsa, Bir Necip Çarıkcı bu Boluspor’ a yapışıyorsa, emanet Başkan getiriyorlarsa bu Boluspor’ da bir şeyler var. Korktukları bir şey var o zaman. Ben lafımı hiç çekinmeden konuşuyorum. Cenabı Allahtan başka da kimseden korkmam. Bugün AKP teşkilatı bile zul duyuyor, telefon açıyorlar bana. Özür dileriz diyorlar. Sen ne biçim konuşuyorsun orda. Hanımlara saygılı ol. Nesrin Topkapı’ da ekmek parasına çalışıyor. Bütün sanatçılar af edersin şey mi? Ağzım varmıyor. Delegelerin hepsine teşekkür ediyorum. Bana oy verene de, vermeyene de teşekkür ediyorum. Vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum hepsini. İki liste çıktığına göre Adnan Tüfekçi hiçbir listeye girmemeliydi. Hiçbir listeyi de desteklememesi lazımdı. Nasıl olsa Koç Holding’den çıkıyor reklam paraları. Yukarıdan gelen emirlerle yapılır. Adnan Tüfekçi listeye girip, tek tarafı tutmasının hesabını holdinge verecek. Taraftara da verecek. Bu basın toplantısına bazı taraftarlar gelmek istemiş. Ben kabul etmedim. Çünkü Boluspor’ da ikilik, üçlük çıkmasın diye istemedim. Ama ben hepsini ziyaret edeceğim. Derneklerine gidip, teşekkür edeceğim”  

 HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.