ERCOŞKUN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ERCOŞKUN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

14 Mayıs'ta yapılacak olan AKP İl Kongresi öncesinde Ali Ercoşkun, başkanlık için adaylığını hafta sonunda Köroğlu Otel'de gerçekleştirilen toplantıda resmen açıkladı.

14 Mayıs'ta yapılacak olan AKP İl Kongresi öncesinde Ali Ercoşkun, başkanlık için adaylığını hafta sonunda Köroğlu Otel'de gerçekleştirilen toplantıda resmen açıkladı.

Yılmaz uyuyakalmış!...

Ercoşkun'un adaylığını açıkladığı toplantıda, Milletvekili Mehmet Güner, Yeniçağa Belediye Başkanı Ömer Sayın, Karacasu Belediye Başkanı İsmail Erkoç, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin bir bölümü ve AKP Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin de yer aldı. Saat 10.00'da başlaması gereken toplantı, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz uyuyakalınca 40 dakika geç başladı.

Ercoşkun, “Bu sevda bitmez”

Ercoşkun toplantıda yaptığı konuşmada, Bolu'ya güzel günlerin geleceğini belirterek şunları söyledi: “Siyasetin uzun soluklu bir hizmet yolu olduğunu düşünüyorum. Bu güzel Bolu'ya hizmet edebileceğimiz günlerin geleceğine olan inancım tamdır. Önemli olan birlik ve beraberliğimizi ve memleket sevdamızı devam ettirmektir. Genel başkanımın deyişiyle "Bu sevda burada bitmez." Mensubu bulunduğum, kuruluşunda çalıştığım, bir dönem Merkez İlçe Başkanlığı yaptığım Ak Parti’de Belediye Başkan aday adayı olmuş ve sayın Alaaddin Yılmaz'ın aday olarak belirlenmesinden sonra biraz önce ifade ettiğim cümlelerle adaylık çalışmalarımı gene burada bu salonda noktalamıştım. Şu anda burada bu kutsal hizmet yolunda yeniden ama daha farklı bir boyutta var olduğumuzu ilan etmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız.”

AKP'nin icraatlarını anlattı

AKP göreve gelmeden önceki durumla şimdiki durumu karşılaştıran Ercoşkun, yapılanlardan uzun uzun bahsederek şunları söyledi: “Şimdi şöyle bir geriye bakalım. Ak Parti göreve geldiğinde nasıl bir ülke, nasıl bir hazine, nasıl bir tablo vardı. Yüzde 8 bin gecelik faizleri gören 22 tane bankanın fona devredildiği, memurun maaşını ödeyemez duruma gelen, 9 ay vadeyle dünyada kredi bulamayan bir Türkiye vardı. Akşam yatıp sabah kalktığımız zaman acaba nasıl bir gün bizi bekliyor diye kara kara düşünen bir Türkiye vardı. Ak Parti iktidarı işbaşına geldiği günden buyana, pek çok eksikliği, pek çok aksaklığı gidermiş, geçmişin ihmallerini telefi etmeye çalışmış ve çok önemli kazanımlar elde etmiştir. Bu kazanımların hiç şüphe yok ki en değerlisi, insanlarımızın kalplerindeki umudun yeniden yeşermeye başlamasıdır. Umutlarımızdan asla vazgeçmeyecek, bu umutları kırmaya çalışanlara asla izin vermeyeceğiz. Türkiye ekonomisi Ak Parti iktidarıyla birlikte girdiği istikrar ve güven ortamının etkisiyle büyüme sürecini devam ettirmiş, tarihinde ilk kez 16 çeyrek aralıksız büyüyerek bir rekora imza atmıştır. Enflasyonla mücadelede elde edilen başarı faizlerin düşmesi, kamu borç stokunun gayri safi milli hasılaya oranının gerilemesi, bütçe açıklarının azalması gibi birçok faktör özel sektörün önünü açmış ve özel sektör, Türkiye ekonomisinin ve büyümenin lokomotifi haline gelmiştir. Yıllardır 2 bin dolar seviyesinde olan kişi başına milli gelir, Ak Parti iktidarı döneminde 3 binli 4 binli rakamları görmüş ve tarihimizde ilk kez 5 bin 8 dolar seviyesine ulaşmıştır. Türkiye ekonomisi dünyanın en hızlı ve en sağlıklı büyüyen ekonomileri arasındaki yerini almıştır. Türkiye'nin ekonomik bir küresel güç haline dönüştüğünü söylemek artık hayal olmaktan çıkmıştır.”

Ve adaylığını açıkladı...

Ercoşkun konuşmasının son bölümünde, önce AKP iktidarının Bolu'daki icraatlarını anlattı. Daha sonra ise adaylığını resmen açıkladı. Ercoşkun adaylığını açıkladığı son bölümde şunları söyledi: “Ak Parti iktidarının 2005 yılında başlattığı Köy-Des projesi kapsamında ilimiz özel idare kasasına 20 milyon YTL girmiştir. Bu 20 milyon YTL ödenek bu amaçla gönderilen ödenekler boyutunda önceki 20 yılın toplamına eşittir. Ak Parti iktidarı yerel kalkınmayı da çok önemli boyutlara taşımıştır. Belediyelerin demokratik katılımları artmış, yatırımlara ağırlık verilmiş, belediyecilik anlayışına objektif kriterler getirilmiştir. Yerel yönetimler anayasal sisteme dahil olmuş, mali güçleri artmış ve Bolumuz’da baştan başa bir şantiye alanına dönüşmüştür. Bolumuz maalesef yaşadığı deprem felaketinden sonra eline geçen fırsatı bilgisiz ve ilgisiz bir belediyecilik anlayışıyla değerlendirememiştir. Ak partili belediyeler ülke genelinde olduğu gibi Bolumuz'da da 2 yıl içinde son 10 yıl 20 yılda yapılamayanları yapmış, önümüzdeki 50 yılın alt yapısını tamamlamıştır. Siyaseti hamasi nutuk atmak sananlar, hiçbir değer üretmeden parlak sloganlarla işlerini yıllarca yürütmeye çalıştı. Gemi su alırken bile slogan atarak ülke meselelerini örtmeye çalıştılar. Onlar laf ürettiler, biz iş üretiyoruz. Kaos kriz dönemi artık tarihe gömülmüştür. Çanakkale ruhu yeniden geriye dönmüştür. Güven ve istikrar yeniden sağlanmıştır. Değişen dünya dengeleri çok yönlü uluslararası stratejiler, güç kavgaları iç düzenimizi korumayı her zamankinden daha önemli kılmaktadır. Her şeyden önce ülkemizin, milletimizin bekası adına bu konuda bir zaafiyet görüntüsü vermemeliyiz. Ak Parti’nin kaybedecek tek bir anı gözden çıkarılabilecek tek bir üyesi yoktur. İstikbal mücadelemizi kazanmak, birlikte mutlu müreffeh bir Türkiye inşa etmek hepimizin ortak hedefi ol-malıdır.Şunu her bir Ak Partili'nin çok iyi bilmesi gerekir: Hep birlikte kazanamazsak hep birlikte kaybetmeye mahkum oluruz. Önümüzdeki günlerde ülkemizin geleceği açısından çok önemli olayları hep birlikte yaşayacağız. Yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve zamanında yapılacak olan genel seçimler büyük önem arz etmektedir. Gün bu gündür, gün her türlü kişisel problemleri ve beklentileri bir tarafa bırakıp bir araya gelme, atacağımız adımları hep beraber atma, alınacak kararları konuşup, tartışıp hep beraber alma günüdür.İşte bu duygu ve düşüncelerle önümüzdeki 14 Mayıs 2006 tarihinde yapılacak olan Ak Parti Bolu İl Kongresi'nde başkanlığa aday olduğumu bildirir, ilk önce Bolumuz’a, daha sonra da ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.”

Güner, “Ercoşkun'un desteğe ihtiyacı yok”

Ercoşkun'un adaylığını açıkladığı toplantıya katılan Bolu Milletvekili Mehmet Güner gazetemize yaptığı değerlendirmede, “Ercoşkun'un desteğe ihtiyacı yok. O ayakları üstünde durabilir” dedi.

01.05.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.