ERCOŞKUN: HAYIR ÇIKARSA iSTiFA EDERiM

ERCOŞKUN: HAYIR ÇIKARSA iSTiFA EDERiM

12 Eylül Referandumuna sayılı günler kala, siyasetin tansiyonu yükselmeye başladı. AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, Bolu'dan 'Evet' oyunun çıkamaması halinde görevini bırakacağını söyledi.

HABER: ZEKİ ERCİVAN

AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, referandum süreci ile ilgili merak edilen soruları cevaplandırdı. Ercoşkun sorduğumuz, “Bolu'dan 'Evet' çıkmazsa ne yapacaksınız” sorusunu şu şekilde cevaplandırdı: “Bolu'dan 'Evet' çıkartamazsak, görevimizi iyi şekilde yapmıyoruz anlamına gelir. Bu durumda görevimizi sürdürmeme gerek yok. Görevimi bırakırım.”

TÜM TEŞKİLATIMIZLA ÇALIŞIYORUZ

Ercoşkun, AK Parti olarak referandumla ilgili yaptıkları çalışmalarla ilgili, “Referandum sürecinde merkez il ve ilçelerde milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclisi üyelerimiz ve parti teşkilatlarında görev alan arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Anayasa değişikliğinin nasıl sonuçlar ortaya çıkartacağını vatandaşlarımızla birlikte değerlendiriyoruz.
Anayasa değişikliğinin vatandaşımızın hayatında ne tür sonuçlar getireceğini anlatıyoruz. Anayasa değişikliğinin daha özgürlükçü, daha fazla insan haklarını ön planda tutan yapısını vatandaşlarımıza anlatıyoruz” dedi.

REFERANDUM BİR GÜVEN OYLAMASI DEĞİLDİR

Ercoşkun açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Muhalefet Anayasa değişikliği ile ilgili baştan beri yanlış bir tutum içine girdi ve Anayasa değişikliği ile ilgili yapılacak referandum sürecini siyasi bir taraflaşmaya doğru sürüklemeye çalışıyor. Oysa referandum ve anayasa değişikliği vatandaşlarımıza anlatılarak yapılmalı. Referandum bir güven oylaması ya da siyasi hesap yerine, vatandaşımızın hayatına katacağı değerler düşünülmeli.”

Ercoşkun “Bolu'dan 'Hayır' oyu çıkarsa ne yapacaksınız?” sorusunu şu şekilde cevaplandırdı: “Ülke genelinde referandumla ilgili olumlu bir hava eserken eğer biz Bolu'dan 'Evet' oyu çıkartamazsak, Bolu'da görevimizi doğru şekilde yapmıyoruz anlamına gelir. O zaman oturduğumuz koltuğu işgal etmenin bir anlamı yok. Görevimi bırakırım. İstifa ederim” de di.

BAKALIM ONLAR NE YAPACAK?

Ercoşkun konuşmasının sonunda muhalefet parti il başkanlarına seslenerek, “Elbette bugün sokaklarda vatandaşı 'Hayır' demeye davet eden muhalefet partilerinden de, muhalefet partilerin il başkanlarından da aynı hassasiyeti bekliyorum. Bakalım onlar ne yapacak” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.