Ercoşkun: Saldırılar Ergenekon'un ölüm kalım savaşıdır

Ercoşkun: Saldırılar Ergenekon'un ölüm kalım savaşıdır

Önceki gün 11 askerin şehit edilmesi ile birlikte, Türkiye gündemi yeniden terör ve PKK terörist örgütüne yönelik açıklamalarla değişti. AK Parti iktidarının uygulamaya koymaya çalıştığı “demokratik açılım” projesi, muhalefet partileri ve sivil toplum örgütleri tarafından eleştirilirken, CHP ve MHP erken seçim konusunu yeniden gündeme taşıdı. Yaşanan saldırı sonrası ise AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun'un olayı sadece PKK saldırısı olarak değerlendirmemek gerektiğini söyleyerek, “Önümüzdeki günler çok daha büyük olaylara gebe olabilir. Bunun en önemli sebebi, Ergenekon'un ölüm kalım savaşına başlamasıdır” dedi.

Gündeme bir anda ateş gibi düşen acı haber, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Hakkari ili Şemdinli İlçesi'nde 11 askerin PKK terör örgütü mensupları tarafından şehit edilmesi olayını farklı bir açıdan değerlendiren AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, “Dün gerçekleşen alçakça saldırı neticesinde 11 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Tabi bu saldırı vatan haini PKK'nın ne ilk saldırısıdır, ne de son saldırı olacak. Fakat bu olayı başka boyutları ile değerlendirmek gerekir. Geçmişte meydana gelen büyük çaplı terör olaylarının zamanlamasına bir bakarsak, ilginç bağlantılara rastlıyoruz. Rahmetli Turgut Özal'ın 'Kürt açılımı' denilebilecek adımlarına tekabül eden günlerde Bingöl'de 33 askerimiz göz göre göre şehit edildi. 2007'de cumhurbaşkanlığı seçimi arifesinde özellikle oluşturulan siyasi gerilime paralel olarak terörün şiddeti arttı. Cumhurbaşkanını halkın seçmesini öngören referanduma gidileceği günün öncesi gece skandal Dağlıca saldırısı yapıldı. Devletin demokratik açılımlara başladığı günlerle birlikte terörist saldırılar tavan yaptı” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER ÇOK DAHA BÜYÜK OLAYLARA GEBE OLABİLİR

Ercoşkun açıklamasının devamında, Ergenekon örgütüyle ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak şunları kaydetti: “Önümüzdeki günler çok daha büyük olaylara gebe olabilir. Bunun en önemli sebebi, Ergenekon'un ölüm kalım savaşına başlamasıdır. Yapılan operasyonlar ve deşifre edilen ilişkileri ile gizlenecek bir tarafı kalmayan Ergenekon, artık gizlenme gereği duymadan hareket etmeye başladı. Ortaya çıkan skandal ses kayıtları, yüksek yargıdaki çarpık hukuk dışı ilişkileri tüm çıplaklığı ile deşifre etti. Ergenekon'un yargı bağlantısı Ergenekon'u kurtarmak için tüm gücüyle çalışıyor. 17 Haziran günü İlhan Cihaner ve beraberindekilerle ilgili verilen karar ve aynı gün balyoz tutuklularının toptan serbest bırakılması tesadüfün ötesinde bir şeydir. Şemdinli saldırısı ile gündem tamamen değiştirilmeye çalışılıyor. Yargının ölümünün tartışılması yerine terör saldırılarının tartışılması ve açılımların ebediyen kapatılması hedefleniyor.”

BİZ TÜM DÜNYAYA KARŞI DİK DURAN BİR GENEL BAŞKANA, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A SAHİBİZ

Türkiye'nin kabuk değiştirmesi nedeniyle rahatsızlıkların yaşandığına dikkat çeken Ercoşkun, “Peki bu saldırılar açımları durdurabilir mi? Anayasa paketini sonuçsuz bırakabilir mi? Anayasa referandumuna engel olabilir mi? Türkiye'yi içe kapabilir mi? Türkiye'nin bölgesel ve küresel güç olmasını önleyebilecek mi? Yoksa her şey bunların umduklarının tersiyle mi gerçekleşecek. Ömrü olanlar görecekler. Türkiye'yi dizginlemeye kimsenin gücü yetmeyecek. Aksine Türkiye'yi durdurmak için yapılan bu manevralar, bizim motivasyonumuzu daha da artıracak, azmimizi daha da katlayacak. Türkiye kabuk değiştiriyor. Türkiye esas eksenine oturuyor. Olması gereken role kavuşuyor. Bu da Batıyı ve işbirlikçilerini elbette rahatsız ediyor. Rahatsız etmesi de normal. Her şeyin olduğu gibi bunun da bir faturası olacak. Şimdi biz bu faturayı ödüyoruz. Biz bu faturayı öderiz, çünkü biz 3 kıtada 7 iklimde adalet dağıtan bir milletin torunlarıyız. Çünkü biz tüm dünyaya karşı dik duran bir Genel Başkana, Recep Tayyip Erdoğan'a sahibiz. Tüm Ak Parti teşkilatları olarak bu azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.