Erkılınç’tan birlik çağrısı

Erkılınç’tan birlik çağrısı

Geçtiğimiz günlerde gazetemize yaptığı ziyarette, DYP İl Başkanlığı seçimlerine adaylığını açıklayan Fikret Erkılınç, uzlaşmaya açık olduğunu belirterek birlik çağrısı yaptı. Erkılınç, bu birlik oluştuğu takdirde adaylıktan çekile

Geçtiğimiz günlerde gazetemize yaptığı ziyarette, DYP İl Başkanlığı seçimlerine adaylığını açıklayan Fikret Erkılınç, uzlaşmaya açık olduğunu belirterek birlik çağrısı yaptı. Erkılınç, bu birlik oluştuğu takdirde adaylıktan çekilebileceğini de ifade etti.

DYP’de İl Başkanlığı seçimi yaklaştıkça, heyecanın da gittikçe arttığı gözleniyor. Cumartesi günü gazetemize yaptığı nezaket ziyaretinde adaylığını resmen açıklayan ve oldukça da iddialı olduğunu ifade eden Erkılınç, dün yaptığı açıklamada uzlaşmaya hazır olduğunu belirterek; "Benim amacım partide birlik ve beraberlik. Kamuoyunun benimseyeceği yıpran-mamış, hepimize bir şemsiye olabilecek yetenek ve kabiliyette olan bir ismin yanında biz de varız" dedi.

ADAYLIKTAN ÇEKİLEBİLİRİM

Şuanda adaylıkta isimleri geçen Şükrü Kargun, Murat Ermiş ve Adem Gümüş’ün dışında, gereken vasıfları taşıyan bir isim altında DYP'nin bütünlüğüne bütünlük katılabileceğini ifade eden Fikret Erkılınç, bu ismin aday olması durumunda hiç düşünmeden adaylıktan çekileceğini yineledi.

HIRSI AKLININ ÖNÜNE GEÇENLERE ÖRNEK OLSUN

İl Başkanlığı için aday olmasının sebebinin artık yıpranmamış bütün sağa mesaj verebilecek İl Başkanı ve yönetimini oluşturmak istemeleri olduğunu belirten Erkılınç; "Dolayısı ile parti içinde şimdiye kadar yapmış olduğum feragatlara yukarıdaki şartlara uyulduğu takdirde bir yenisini daha ekleyebilirim. Sanırım bu da hırsı aklının önüne geçen arkadaşlara bir örnek teşkil edecektir" şeklinde konuştu.

HİÇBİR BEKLENTİM YOK

Kendisinin Doğru Yol Partisi'nden hiçbir beklentisi olmayan, Doğru Yol'un gerçek neferleri olduğunu ifade eden Fikret Erkılınç; "Biz bu söylediklerimizi her zaman ıspat ettik, ıspat etmeye de devam edeceğiz. Bütün teşkilatlara ve partiye çatı olabilecek ve kamuoyuna iyi yansıyabilecek bir il başkanı oluşturma isteğini ilçe başkanlarının da geri çevirmeyeceğini düşünüyorum" dedi.

LİSTEDE OLABİLİRİM

Halen DYP İl Başkanlığı için adı geçen isimlerin dışında kamuoyunun da benimseyeceği bir isim için açıklamış olduğu adaylığını geri çekebileceğini yineleyen Erkılınç; "Yeni seçilecek il ve il yöneticileri, siyasetin sağda tek partisinin DYP olduğunu göstermeli. Bu şartlar yerine geldiğinde bu listede olmaya da hazırım" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.