ERMENİ SOYKIRIMI OLMUŞTUR DEYİP RESMİ TEZİ SORGULAMAK ÜZERE TOPLANTI

            03.06.2005

Türkler 1071'de Anadolu'yu resmen fethettikten sonra; özellikle haçlı zihniyetli olanlar bu milletin başına hep çorap örmek için uğraştılar..! Dışarıdan destekli işlerde muvaffak olamayacaklarını anlayınca da kendilerine uygun iç PİYONLAR seçtiler. Özellikle TANZİMATLA batıda tahsil ve terbiye görmek üzere giden mürekkep yalamış insanlarımız (Aydınlarımız..!) hep batı hayranı olarak döndüler. Önce kendilerine sonra da; milletlerine yabancılaştılar. Batıda tartışılan ne kadar fikir varsa bizde de tartışılıyordu. Bu fikir karmaşasından millet yararına bir şey çıkması gerekirken, maalesef çıkmıyordu. İmparatorluk gittikçe kaybediyor ve kötüye gidiyordu. Bu gün olanlar aynen o gün de oluyor. Etnik düşünce sahipleri bölücülüklerini gizlemek için , Hürriyet, İnsan hakları sözlerinin arkasına gizleniyordu.

Kimse insan haklarında, hürriyette, demokraside gelişme olmasın demiyor..! Burada üzerinde durulması gereken; Hürriyet, demokrasi, insan hakları gibi kavramların arkasına sığınıp gerçek niyetlerin gizlenmesine itirazdır.

Demokrasinin beşiği olan ülkeler kendi çıkarları sözkonusu olduğunda ANTİ DEMOKRAT yani FAŞİST bile olabiliyor.

Özellikle AB'ye giriş sürecindeki Türkiye'ye bu süreç içersinde KOPENHAG kriterleri adı altında yutturulmaya çalışılan hususlarda hem ülke içinde hem de ülke dışında TAM BİR ÇİFTE STANDART ve teslimiyet havası var.

Adam elini kaldırıyor başını kaşıyacak...! Bu adamın elini kaldırmasına AB ne der, AB’ciler ne der, durup dururken kim ne yaptı da başını kaşıyor..! Sorusunu gündeme getirenler. Bu ülkelerdeki insan hakları ve demokrasi dışı hareketleri sorgulamayanlar. İsviçre Ermeni SOYKIRIMI olmamıştır diyen her kim olursa cezalandırıyor. Türk Tarih Kurumu Başkanı Sayın Yusuf HACALOĞLU’NUN başına gelenler. Bazı ülkelerin parlamentoları siyasi karar alıp Ermeni soykırımı olmuştur diyor. Bunların sosyal, Tarihi temelleri, insani temelleri hiç tartışılmıyor.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNİN EV SAHİBİ OLDUĞU TOPLANTI...!

Boğaziçi Üniversitesi; Robert Koleji’nin tarihi binası etrafında şekillenmiş, geçmişinde bu ülke için gösterdiği menfi faaliyetlerle zihinlerde yer etmiştir. Yine yapacağını yapıp zihinlere oturmuştur. Bu Üniversitede 27-28-29 Mayıs tarihlerinde; "OSMANLIDAN GÜNÜMÜZE" Ermeniler konusunun işleneceği bir bilimsel toplantı organize edildiği basına kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya katılanlar ne hikmetse bu ülkede yaşadıkları halde Tarihimizle, kültürümüzle barışık olmayan bilim adamı, gazeteci v.b. kişilerden oluşuyordu. Bu adamlar..! Hep bizi sorguluyor, buna da resmi ideoloji veya Resmi Görüşü sorgulama diyorlardı. Ama hiç yargısız infaz yapanları sorgulamıyorlardı. Bunların içinde öyle bir takım var ki, durumları çok daha vahim... Bunlar DEMOKRAT İSLAMCILAR, DİYALOGCULAR..!

YAKIN GEÇMİŞTE ERMENİLERİN KARABAĞ’DA- HOCALI’DA YAPTIKLARINI GÜNDEME GETİRECEK KADAR BİLE BİLİM ADAMLIĞI İNSAFI YOK MU..?

Koca koca adamlar toplanıp konuşacak, kafaları karıştıracak; Demokrasiden dem vuracak ama onların karşısında hiç kimsenin gıkı çıkmayacak bu millet adına hiçbir şey demeyecek öyle mi..! Sayın Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve Şükrü Elekdağ'ın, kamuoyunun açıklamalarından sonra sonucu belli olan maksatlı toplantıyı iptal ediyorlar. Utanmadan, sıkılmadan AB'den ve yandaş çevrelerden aldıkları destekle; BİZ AMACIMIZA ULAŞTIK DİYORLAR..! Millet bu isimleri iyi tanımalı. Kim bu isimler :

Murat Belge, Halil Berktay, Selim Derngil, Ethem Eldem, Hakan Erdem, Çağlar Kayder, Cemil Koçak, Akşin Somel, Fikret Adanır, Engin Akarlı, Taner Akçam, Ayhan Aktar, Şeyla Benhabib, Fatma Müge Gök, Nilüfer Göle, Cemal Kafadar, Metin Kurt, Şerif Mardin, Oktay Özel, İlhan Tekeli, Mete Tuncay, Stefon Yeramios, Osman Köker, Nazım Maksutgen, Meltem Toksöz, Nesim Şeker, Rober Kabbaş, Elit Şafak, Taha Parla, Fuat Dündar, Ferhude Özbay, Fethiye Çetin, Aykut Kansu, Ayşe Öncü, Hülya Odalı, Ahmet Kayar, Cevdet Ayhan, Gündüz Vassat, Erol Köroğlu, Baskın Oran, Nükket Sirman, Hran Dink, Ferhat Kentel, Karin Karakaşlı, Güney Göksu Özdoğan, Fusun Üstel, Melisa Bilal, Ayşe Gül Altınay, İsmet Berhan, Ahmet Hakan, Oral Çalışlar, Kürşat Bumin, Fehmi Koru, Esra Cuhalar, Cem Özdemir, Turgut Tarhanlı. İşte bu kendilerine bilim adamı diyen insanlar; Azerbaycan'ın topraklarının % 30'unun Ermenilerce işgal edildiğini; Ermenilerin Karabağ’da, Hocalı’da yaptıkları katliamı hiç gündeme getirmiyorlar. Karabağ'dan ve işgal edilen topraklardan sürülen 1.5 milyon insanın dramından söz etmiyorlar.

Ülkemizde tarihi gerçekleri yok sayıp Türkler Ermenileri kesti diyorlar. Ama hınçakların, Taşnakların; Rus, İngiliz, Fransız kışkırtması ile yaptığı katliamlardan bahsetmiyorlar. Bu nasıl bilim adamlığı? Bu nasıl demokrat İslamcılık anlayan var mı...?

BİZİM KAPİTALİSTLERE BİRŞEYLER OLUYOR..!

Amerika’nın kapitalistleri vakıf kurarak Hıristiyanlığın yayılmasına, Amerikan menfaatlerinin korunmasına yardım ediyor. Son dönemin en çok bilineni SOROZ ve Türkiye deki uzantıları, Almanya zenginleri vakıf kuruyor, (KONRAT ADANIR) kendi ülke çıkarları ve Hıristiyanlığa hizmet ediyor. Bizim zenginlerimizin kurdukları (Hepsini aynı kefeye koymamak gerekiyor) vakıflar, Üniversiteler ise ülkemizin değerlerine küfretmek, bizi biz yapan bu değerleri un ufak etmekle meşgul insanlara kapılarını açıyor. Destek veriyor. Onların meşhur kişilik olmasını sağlıyorlar. Bu zenginlerimizden basında ve yayında en çok tenkit alanı SABANCI ve KOÇ iken, kendilerinden bu yönde hiç gık çıkmıyor.

1980 öncesi fabrikalarını işgal edenler bugün bu kapitalistlerin CEO’ları ve baş taçları..! Ne güzel bir işbirliği değil mi..! Dünün komünistleri bugünün liboşları olmuş ..! Bu milletin kanıyla sulayıp vatan yaptığı topraklardan elde ettikleri kazançla kapitalistleşmişlerin yeni NEOCAN’larla, İslamcı DEMOKRAT’larla kol kola Emperyalizmin uşaklığını yapmalarını anlamakta zorlanıyoruz. Bu ülkede daha düne kadar KORUMA duvarlarının arkasına saklanıp her dediğini yaptıran bu güçler, dün AB'ye karşı idi. Bugün hepsi KORO halinde AB'ci oldu..! Bu değişim ve başkalaşım iyi tahlil edilmeli. Başkalaşırken semiren bu kitleler iyi teşhis edilmelidir. Bu kapitalistler akıllarını başlarına almalı millet yararına düşünmelidir.

Bu yazı toplam 1362 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.