ESİN AVUNDUK: SEVGİLİ BABAM İZZET BAYSAL, MÜBAREK SÖZLERİN YÜREĞİMDE, SANA ÖYLESİNE HASRETİM Kİ

ESİN AVUNDUK: SEVGİLİ BABAM İZZET BAYSAL, MÜBAREK SÖZLERİN YÜREĞİMDE, SANA ÖYLESİNE HASRETİM Kİ

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin 20092010 akademik yılının açılış töreni, dün yapıldı. Yapılan törene protokol katıldı. Gerçekleştirilen törende konuşma yapan İzzet Baysal Vakfı'nın Başkan Yardımcısı ve İzzet Baysal'ın kızı Esin Avunduk, “Sevgili babam İzzet Baysal, mübarek sözlerin yüreğimde, sana öylesine hasretim ki” dedi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde 2009-2010 akademik yılının açılış töreni, protokolün üniversitenin Kültür Merkezi'nin önünde bulunan İzzet Baysal Anıtı'na koyduğu çelenk ve saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından Kültür Merkezi Mavi Salon'da programa devam edildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından program, müzik dinletisi ile devam etti. AİBÜ Rektörü Atilla Kılıç, üniversitenin dünden bugüne yaptığı çalışmalarla ilgili bir açılış konuşması yaptı.

SEVGİLİ BABAM İZZET BAYSAL, KIZIN OLMANIN MUTLULUĞUNU VE GURURUNU YAŞIYORUM

Kılıç'ın konuşmasının ardından, İzzet Baysal'ın kızı ve İzzet Baysal Vakfı Başkan Yardımcısı Esin Avunduk, yeni öğretim yılıyla ilgili bir konuşma yaptı. Avunduk yaptığı konuşmada, “Sevgili babam İzzet Baysal, kızın olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Sana rahmet, sana minnet, sana şükran. Mübarek sözlerin yüreğimde, sana öylesine hasretim ki. Gençlerimize yaşamları boyunca başarılar dilerim, saygılarımla” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZDEN PROJE BEKLİYORUZ, ÇEVREYE DUYARLI OLMALARINI İSTİYORUZ

Günün anlam ve önemine ilişkin Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz konuşma yaptı. Yılmaz yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Bu önemli günde bir araya geldiğimiz için çok memnunum. Allah rahmet eylesin, İzzet Babamız böyle bir üniversitenin yapımında ve bu aşamaya gelmesinde çok büyük çalışmaların yapılmasına vesile olmuş ve vakfı da bunu devam ettiriyor. Geçen sene ilk defa Tıp Fakültesi mezunlarını verdi. Üniversitemizin giderek genişleme noktasında yanında olduğumuzu ifade ediyoruz ve sonuna kadar yanındayız da. Üniversite öğrencilerimizin Bolu'ya katkı sağlama anlamında proje üretmelerini ve çevreye duyarlılık konusunda bize yardımcı olmalarını istiyorum. Bu konuda üzerimize düşen her şeyi yapacağımızı ifade ediyorum. Yeni öğretim yılımızın hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

BOLU, TÜRKİYE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNDEN BİRİ OLABİLİR

Yılmaz'ın konuşmasının ardından Vali Halil İbrahim Akpınar konuşma yaptı. Akpınar yaptığı konuşmada; “Yeni öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ulu Önder Atatürk'ün belirttiği gibi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetiştirilmesinde, vatanımıza, milletimize, insanlığa faydalı nesiller yetiştirilmesine büyük katkılar sağlayacağına inandığımız üniversitemizin her yıl artan kurumlarıyla birlikte, inşallah güzel hizmetler yapacağına inanıyoruz. Rektörümüzün belirttiği gibi, İzzet Baysal'ın yaptığı temel büyük desteklerle, büyük gayretlerle bugünlere geldi. Yeni hayırseverlerimiz var. Mudurnu'da yapılan binalar var ve hafta sonu Yeniçağa'da tören düzenleyeceğimiz, temelini atacağımız yapılacak olan bina var. Ben inanıyorum ki, ilimizdeki hayırseverler, ilimizin gelişmesi için hayırlar yapabilirler. Her ilçemizde ya da şehir merkezimizde, üniversitemizin talepleri doğrultusunda yeni fakülte binaları, yeni yurtlar, yeni tesisler, ortaya koyabilirler. El birliği ile üniversitemiz, Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri haline gelir. Bu çabaları gösteren başta Ahmet İzzet Baysal olmak üzere, değerli yardımseverlerimize takdir ve minnet duygularımızı sunuyoruz” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.