ESKOP tatile çıkmış!

ESKOP tatile çıkmış!

Bolunun Sesi'nde yayınlanan “Esnaf komada, ESKOP Kıbrıs'ta” adlı haber ESKOP'ta yaşandığı iddia edilen usulsüzlükleri bir bir açıkladı.

Yapılan haber ise şöyle: “Borçlarını ödeyemeyen esnaf hemen her gün kepenk kapatmaya devam ederken, üyelerine kredi vermeyi durdurarak kapatan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi'nin Başkan ve bazı yönetim kurulu üyeleri, Kıbrıs'ta seminer adı altında tatil yapıyorlar. Zarar eden ve kredi kapılarını esnafa kapalı olan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Yoltaş, Başkan Yardımcısı Orhan Fırat, Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Arslan ve Fikret Yılmaz'ın Kooperatifin kasasından şu anda Kıbrıs'ta tatilde oldukları belirtildi. 18 Nisan'da yapılan mali kongrede yaptığı konuşmasında; Otel'de müdür olarak çalışan Nevzat Türe'nin maaşının 850 TL'den, 5250 TL'ye çıkarıldığı, Müdürün bu maaş bordrosu üzerinden, Başkan Ahmet Yoltaş'ın 4 bin lirasını usulsüz bir şekilde kendisinin aldığı Hüseyin Çavuşoğlu tarafından gündeme getirilmişti. “

ANLAM VEREMEDİĞİM BİR ŞEKİLDE SALONDAKİ ÜYELER AHMET YOLTAŞ'I ALKIŞLADI

Haberin devamında ise şu ifadelere yer verildi: “6.918 lira olan harcırahların 28.494 TL'ye, 8537 TL olan araç giderlerinin 12.468 TL'ye, kapalı olan kooperatifin matbaa giderlerinin 26.873 TL'den, 27.140 TL'ye çıkarıldığını, 1 ay önceki mali kongrede bütün üyelerin önünde açıkladığını belirten Hüseyin Çavuşoğlu: 'Her biri sansasyon niteliğinde olan bu konuları tüm çıplaklığı ile tek tek gözler önüne sermeme rağmen, hala anlam veremediğim bir şekilde salondaki üyeler Ahmet Yoltaş'ı alkışladı. Bu durumda, üyelerimizin böylesine anlaşılmaz tutumu karşısında Başkan ve bazı yönetim kurulu üyelerinin kapalı olan kooperatifimizin kasasından Kıbrıs'ta tatil yapmalarını, bizim de çok görmememiz lazım diye düşünmekten kendimi alamıyorum' dedi.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.