EVET Mi, HAYIR MI?

EVET Mi, HAYIR MI?

Referandumla ilgili olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta başladığımız “Evet mi hayır mı?” köşemize düşüncelerini aktaran vatandaşların şu ana kadar ki verdikleri cevaplar ağırlıklı olarak hayır olmasına rağmen, evet oyu kullanacağını ifade eden vatandaşlarımızın da sayısı oldukça yüksek. İşte referandum sürecinde Bolu.

ANAYASA MAHKEMESİ TÖRPÜLEMESEYDİ ONLARI PAKET DAHA DA GÜZEL OLACAKTI

Kamil Özkan (emekli): Referanduma evet diyeceğim. Referandumun hükümetle bir alakası yok. Çoluğumun çocuğumun geleceği için evet diyeceğim. Daha çoğulcu ve demokratik bir yönetim olacak. Neye oy vereceğimi biliyorum, çünkü maddelerin hepsini inceledim, okudum. Hepsine de onay veriyorum. Hatta bence noksanlıklar var. Anayasa Mahkemesi törpülemeseydi onları paket daha da güzel olacaktı. Nasıl törpüledi anlamıyorum, üstelik benim adıma. Paketin ana konusu HSYK ve Anayasa Mahkemesi ile ilgili olan maddeler. Muhalefet o 2 madde olmasaydı destek verecektik diyor, ama paketin can alıcı noktaları onlar.

ELİMİZDE BİR KİTAPÇIK YOK Kİ DEĞERLENDİRELİM

Mehmet Gürol Gürocak (emekli öğretmen): Referanduma hayır diyorum, ben bu anayasayı istemiyorum. Bu anayasa çok tehlikeli bir anayasa, birçok maddesi var ve vatandaşlar bunu bilmiyorlar. Neyin evet hayır oylaması bu? 13 sayfa olan bu anayasayı vatandaş nasıl okuyacak, nasıl değerlendirecek? İçinde işsizlik yok, tarım yok, hayvancılık yok. Referandum da referandum. Ben neyin referandumuna evet diyeceğim. Anayasanın bu maddelerini bilmiyorum ki. Hiçbir tanesi de çıkıp açıklamadı ki şu madde şudur diye. Basından ancak okuyoruz. Elimizde bir kitapçık yok ki değerlendirelim. Bilmediğimi bir şey için de evet oyu kullanmayacağım. Tercih mührü mü ne varmış onu basacakmışız.

GÖRÜŞÜME UYMADIĞI İÇİN HAYIR DİYECEĞİM

Hasan Kalfatlı (kahveci): Referandumu olumlu görmüyorum. Oyum hayır olacak. Kararım ret olacak. Milli görüşüme uymuyor. Ben ülkücüyüm, bu yüzden ılımlı yaklaşmıyorum. Arkadan da konuşmam önden de konuşmam. Neyse görüşüm söylerim. Hükümetin yaptığı iyilikler de var, benim annem yatalak onun tüm bakımını devlet üstlendi. Allah razı olsun. Ama görüşüme uymadığı için hayır diyeceğim.

HAYIRDA HAYIR VAR DİYORUZ

Ahmet Karaoğlu (işçi): Biz hayırcıyız. Yapılan bazı şeyleri bildiğimiz için hayır diyeceğiz. Açıklama yapmak istemiyorum aslında. Biliyorsunuz telefon dinleme olayları falan var. İnsan çekiniyor. Devlet dairesinde çalıştığımız için yarın başımıza ne geleceğini bilemiyoruz. Bir korku imparatorluğu yarattılar, çekiniyoruz bir şeyler söylemeye.
Hayır da hayır var diyoruz.

HAYIRSIZLARA KARŞI HAYIR DİYORUM

Şeref Evtut Bursa: oyum hayır olacak. Hayırsızlara karşı hayır diyorum. Bu değişikliğin toplumu hiçbir şekilde aydınlatmadan yapıldığı için hayır diyorum. Özellikle bilinçli bir halkın buna hayır diyeceğine inanıyorum. Çünkü vatandaşın çoğunun anayasanın A'sından haberi yok.

HERŞEYE HAYIR DİYORUM BEN

Mustafa Duman (serbest meslek): Oyum hayır olacak. Her şeye hayır diyorum ben. Bu pakette de bu hükümette de hoşuma giden hiçbir şey yok. Hayır dememin bir gerekçesi de yok ama yine de hayır diyeceğim. Referanduma hayır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.