Evet mi hayır mı?

Evet mi hayır mı?

Referandumun nabzını bu kez Sümer Mahallesi'nde tuttuk. Vatandaşa sorduk, o da cevapladı. Kimisi de cevap vermekten kaçındı. Hatta korktuğunu söyleyenler bile oldu. biz yine de sormaya, öğrenmeye devam edeceğiz. Yarınki durağımız Kültür Mahallesi olacak.

KAFAMA ÖYLE YATIYOR

Mehmet Yerlikaya : Ben hayır diyeceğim, kafama öyle yatıyor. Emeklim falan da yok, hiçbir gelirim de yok. Sandıkta da hayır diyeceğim.

HÜKÜMET KAFAMI KIZDIRDI

Ahmet Akkaya: Referanduma hayır diyorum. Hükümete kızgın olduğum için hayır diyeceğim. Referandumda neye hayır diyeceğimi de bilmiyorum. Okumadım etmedim. Kitapçık vermediler, bir şey anlatmadılar bize. Hükümet kafamı kızdırdı, ben de onlara hayır diyorum. Hükümetin yaptığı hiçbir şeyi beğenmiyorum.

HÜKÜMETİN YAPTIĞI SİYASET HOŞUMA GİTMİYOR

Ali Aydoğdu: Oyum hayır olacak. Piyasayı beğenmediğim için, emekliye zam verilmediği için ve yapılan işleri beğenmediğim için hayır diyeceğim. Anayasaya da hükümete de hayır diyorum. Hükümetin yaptığı siyaset hoşuma gitmiyor.

HAYIRSIZLARA HAYIR DİYORUM

Nermin Gülener: Referanduma hayır diyeceğim. Hükümetten memnun değiliz. Biz zaten yıllardır CHP'liyiz. Hem partiden hem de kendi düşüncelerimden dolayı ret oyu kullanacağım. Aslında referandum konusunda çok da bilinçli değilim. Yani doğru dürüst bilgimiz de yok. Ama hayırsızlara hayır diyorum yine de.

BANA FAYDASI OLMAYAN BİR ANAYASAYA BEN NİYE EVET DİYEYİM Kİ?

Bedrettin Özen: Oyum hayır olacak. Çıkacak yasanın devlete yönelik değil, iktidarın kendisi için bir yasa çıkardığını düşünüyorum ve yanlış buluyorum. Hükümet yanlısı bir anayasa olacak. Bana faydası olmayan bir anayasaya ben niye evet diyeyim ki?

BU PARTİ GİTSİN, BİRAZ DA BAŞKALARI YÖNETSİN

Bedrettin Özen: Oyum hayır olacak. Nedeni ise 8-10 sene ben muhtarlık yaptım, biraz da bu arkadaş yapsın. Bu da yapsın, bu da vatandaş. Artık değişmesi lazım diyorum. Bu parti gitsin, biraz da başkaları yönetsin. Emekliyim, yurtdışında da çalıştım ama yetmiyor işte. Yeni gelecek parti bize ekmek değil de ot mu verir onu da bilmiyorum ama hükümet artık değişsin istiyorum. Bu partiyi istemiyorum. O yüzden hayır, hayır, hayır diyorum.

YÜZ SEFER DE OLSA YİNE HAYIR, YİNE HAYIR

Hayrettin Arabacı: Ben hükümetten bıktım. Hükümetin yalancılığından da bıktım. On sefer de seçim olsa, evet mi hayır mı diye sorsalar, her seferinde hayır diyeceğim. Yüz sefer de olsa yine hayır, yine hayır. Bu hükümet gitsin, değişsin istiyorum. Kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşsünler istiyorum.

HÜKÜMETİ VE ÇALIŞMALARINI BEĞENİYORUM

İbrahim Plaka: Oyum evet olacak. Valla biz bu zamana kadar çok hükümet gördük, bundan daha iyisi gelmedi. Onun için evet diyeceğim. Anayasaya da evet, hükümete de evet. Hükümeti ve çalışmalarını beğeniyorum. Anayasa paketini incelemedim ama bundan öncekileri çok gördük. Bize para pul lazım değil, huzur lazım. Bir zamanlar bu yollarda gelip gidemiyorduk, şimdi huzurluyuz. Benim hoşuma gidiyor hükümet, referandumda evet diyeceğim.

HİÇ HABERİM DE YOK BU REFERANDUMDAN

Remziye Sarı: Oy kullanacağım ama neye oy vereceğimi bilmiyorum. Kararsızım, bilmiyorum. Bir aydır çay topluyordum Rize'de. Hiç haberim de yok bu referandumdan.

EŞİM EVET VERECEĞİZ DEDİ

Nurcan Özer: Evet diyeceğiz. Benim bilgim yok, seçim olduğunu biliyorum sadece ama eşim evet vereceğiz dedi. O yüzden ortak karar aldık. 12 Eylül'de karı koca evet diyeceğiz.

BİLİNÇLİ BİR SEÇMENİM BEN

Servet Akkaya: Referandumda evet diyeceğim. Anayasayı okudum, beğendim. Sabah akşam haber dinlerim ben. Yüksek okul mezunuyum. Açıköğretim sosyal bilgileri bitirdim. Bilinçli bir seçmenim ben.

HÜKÜMETE KARŞI BİR GÜVENSİZLİK VAR

Gökhan Baş: Oyum hayır olacak. Maddelerini bilmiyorum anayasanın. Açıklanmadığı için çok da fazla güvenmiyorum. Hükümete karşı bir güvensizlik var. O yüzden referandumda hayır oyu kullanacağım. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.