Evet mi hayır mı?

Evet mi hayır mı?

Dün haberimizde bugün Kültür Mahallesi'nde olacağımızı söylemiştik ama Gölyüzü Mahallesi önce bize uğrayın deyince oraya gitmeye karar verdik. Vatandaşın durumu burada biraz daha ortada. Evetçiler de var, hayırcılar da. Bugünkü konuklarımız Gölyüzü Mahallesi sakinleri oldu.

BEN İKİ DÖNEM BU PARTİYE OY VERDİM

Sait Akçakaya (aşçı): Oyum hayır olacak. Neden evet diyeyim ki? Evet demem için bir neden var mı? Doğru dürüst bir bilgilendirme yok, herkes kendi derdine düşmüş. Yukarda filler tepişir aşağıda çimenler ezilir misali herkes kendi çarkının dönmesini istiyor. Bu vatandaşın çarkı nasıl döner kimsenin baktığı yok. Bu anayasanın bir faydası olur mu onu da bilmiyorum, neyin değiştiğini de bilmiyorum ki. Şimdi ben hayır diyeceğim ama neye hayır diyeceğimi bilmiyorum. Hayır dememin sebebi kendileri için değil, vatandaş için bir şey yapmalarını istiyorum ama yapmıyorlar. Hükümet kendi çıkarları doğrultusunda iş yapıyorlar, ama bir de halkın çıkarı var değil mi? Bunlar saltanat içinde yaşıyorlar, halksa boğazına kadar borç içinde. Ben iki dönem bu partiye oy verdim, yakınlarımdan çevremden oy topladım ama bu kadar yeter. Ben hayır diyorum, hepsine ve her şeye hayır.

HÜKÜMETE DUYDUĞUM TEPKİDEN HAYIR DİYECEĞİM

Ahmet Özal(işsiz): Referandumda hayır diyeceğim. Nakliyeciydim, 2006 yılında bıraktım. Şu an işsizim. Vergi borcumdan dolayı arabama haciz geldi. Arabamız her şeyimiz yatıyor, iş yok. Hükümet elimizdeki her şeyimizi aldı. Bir şey bırakmadı bize. Hükümete duyduğum tepkiden hayır diyeceğim. Referandumun iyi mi kötü mü olduğunu da bilmiyorum. Sadece referanduma gideceğimizi biliyorum o kadar.

DURUMUMUZ PERİŞAN

Hüseyin Kapucu (emekli): Hayır diyeceğim. Çalışırken rahatsızlandım, ama malulden de emekli olamıyorum. Durumumuz perişan. Hükümete hayır diyorum, çünkü sosyal yardımlaşmadan aldığım maaşı da kestiler. Çalışamıyorum, ama hükümet de bana yardımcı olmuyor. O yüzden hayır diyorum.

NAMUSSUZLAR ŞU AN NAMUSSUZLARDAN DAHA CESARETLİ

Sabahattin Güleç (işsiz): Oyum hayır olacak. 3 yıldır işsizim, madenciydim, işyerim battı, iflas ettik. Hayır dememin sebebi ise bu memlekette tarikat ve cemaat üyesi olmayanların aç ve susuz olmasıdır. Üye olanlar, tarikatlarında yatanlar kalkanlar holdingleşti. Cumhuriyete, bayrağa, toprağa çıkan namuslu insanlar bu ülkede namussuz oldu. Namussuzlar şu an namussuzlardan daha cesaretli. Askerle uğraşmak bunlarda, garibanla uğraşmak bunlarda. O yüzden sonuna kadar hayır.

BU ANAYASAYA HAYIR DİYORUM

Fikri Büyüktopaç (işletmeci): Hayır diyeceğim. Şimdiye kadar yaptıklarını görsünler, çeksinler. Şimdiye kadar gelmiş olan anayasayı değiştirmenin bir anlamı yok. Kendi çıkarları için bazı maddeleri değiştirmeye çalışıyorlar. Bu anayasa değişecekse sonradan değişsin, ama bu anayasaya hayır diyorum.

SİVİLLEŞME VE DEMOKRASİ İÇİN OYUM EVET OLACAK

Durmuş Adanır (esnaf): Evet diyeceğim. Darbe anayasalarına hayır diyeceğim. Birtakım şeylerin sivillere geçmesi için evet diyeceğim. Sivilleşme ve demokrasi için oyum evet olacak.

ASKERİ HEGEMONYAYA SON

İsmail Selek (emekli): Referanduma evet diyeceğim. Bu anayasa değişikliğinin iyi olacağını düşünüyorum. Demokratikleşeceğimize inanıyorum. Sivil anayasa ve demokrasi için oyum evet olacak. Askeri hegemonyaya son.

BANA DAHA MANTIKLI GELİYOR EVET DEMEK

İsmail Ulutürk (öğrenci): Oyum evet olacak. Bilgi sahibi değilim referandumla ilgili ama duyduklarım evet demem gerektiğini söylüyor, bana daha mantıklı geliyor evet demek.

FAZLA BİR BİLGİM YOK AMA EVET DİYECEĞİM

Arif Güney (işçi): Evet diyorum. Fazla bir bilgim yok ama evet diyeceğim. Daha fazla bir bilgimiz olsa belki daha farklı karar veririz.

SEVİYORUM EVET DEMEYİ

Cemali Abay (esnaf): Oyum evet, hayır olur mu hiç? Evetçiyim ben, seviyorum evet demeyi. Hayır demeyi sevmiyorum.

DEĞİŞİM İÇİN, YENİ BİR OLUŞUM İÇİN EVET DİYORUM

Nizamettin Yıldırım (matbaacı): Evet diyorum. Değişim için, yeni bir oluşum için evet diyorum. Bu anayasa değişikliğini sonuna kadar destekliyorum.

ŞİMDİYE KADAR DOĞRU BİR İŞ YAPMADILAR Kİ

İbrahim Özdemir (çiftçi): Hayır diyeceğim. Şimdiye kadar doğru bir iş yapmadılar ki. Çiftçinin hali perişan, emeklinin esnafın da hali ortada. O yüzden hayır diyorum. Ben hükümete şimdiye kadar hiç oy vermedim zaten. Şimdi de oy vermem.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.