Evet mi hayır mı?

Evet mi hayır mı?

12 Eylül'de gerçekleşecek referandum süreciyle ilgili vatandaşlarımızla görüşmeye devam ediyoruz. Haftasonu dinlenmek için Atatürk Orman Parkı'nı tercih eden vatandaşımıza referandum için ne düşündüğünü sorduk.

HÜKÜMETE GÜVENİYORUM

Şerif Dişli: Ben referandumda halkımızın büyük çoğunluğunun evet diyeceğini düşünüyorum, o nedenle bende evet diyeceğim. Referandumun içeriğini pek bilmiyorum ama Ak parti hükümetinin bu güne kadar yaptığı icraatlara güveniyorum. O yüzden evet diyeceğim.

BİZİM KIYMETİMİZİ BİLMEYENİN BİZDE KIYMETİNİ BİLMEYİZ

Nazım Türkmen: Valla son dönemde millette şaştı. Herkes şaştı. Ben çoban adamım. Kayaların tepesinde yıllardır dolaşıyorum. Ben kalenderim fakirim. Koyun almak için kredi başvurusunda bulundum. Benden sonra yazılanlara bile verdiler. Demek ki bizim kıymetimiz yok. Bizim kıymetimizi bilmeyenin bizde kıymetini bilmeyiz. O yüzden referanduma hayır diyeceğim.

BEN REFERANDUMU YÜZDE YÜZ DESTEKLİYORUM

Halil Aytunç: Ben referandumu yüzde yüz destekliyorum. Bize bu durum çok ılımlı geldi, hükümetimize AK Parti'ye güveniyoruz. Bu halk için yanlış karar almayacaklarını düşünüyoruz. İnşallah hayırlısı olur. Referandumun neler getireceği ile ilgili bilgim yok ama Ak Partiye güveniyorum. Güzel şeyler olacağına inanıyorum.

ARTIK ASKERİ BİR ANAYASA İLE İDARE EDİLMEMEK İÇİN 'EVET' DİYECEĞİM

Hüseyin Çetinaslan: Ben şuan kararımı vermedim ama büyük ihtimal 'Evet' diyeceğim. Bizim duyduğumuz kadarıyla bugüne kadar hala askeri anayasa ile idare ediliyormuşuz. Artık askeri bir anayasa ile idare edilmemek için 'Evet' diyeceğim. Ülkemiz daha iyi bir yere gelsin istiyorum. Referandumu Tayyip Erdoğan istediği için yapıyor diyorlar ama bence bu halk için isteniyor. Vatandaş için istiyor. Bu ülkenin iyi olmasını istemeyenler işine gelmeyenler hep hayır diyor.

ŞUAN BİLİNÇLİ BİR TERCİH YAPILMIYOR

Necmettin Demir: Referandumda hayır demeyi düşünüyorum. Şuanda hiç kimse referandumun içeriğini bilerek evet demiyor. Şuan herkesin söylediği tek şey AKP'li ise evet, değilse hayır deniyor. Şuan bilinçli bir tercih yapılmıyor. Şuan yapılan oylama hükümetin bir güven oylaması gibi. Anayasa değişikliğinin bu ülkeye iyi sonuçlar getirmeyeceğini düşünerek hayır diyeceğim.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ BU ÜLKEYE HİÇ İYİ SONUÇLAR GETİRMEYECEK

Mürvet Demir: Bende hayır diyeceğim. Hükümetin almış olduğu kararlara güvenmiyorum. Anayasa değişikliği bu ülkeye hiç iyi sonuçlar getirmeyecek.

HÜKÜMETİMİZE İNANIYORUM

Gürsel Dişli: Ben şartsız koşulsuz 'Evet' diyeceğim. Hükümetimize inanıyorum. Ak Parti bugüne kadar hep doğru işler yaptı. İnşallah bundan sonrada iyi işler yapar.

AK PARTİ'YE GÜVENİYORUM

Ali Uğur: Ben referandum süreci için kesinlikle 'Evet' diyorum. Hayırlı olur inşallah. AK Parti'ye güveniyorum.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE OLUMLU BAKIYORUM

Hasan Uğur: Referanduma evet diyorum. Anayasa değişikliğine olumlu bakıyorum. AK Partinin verdiği kitapçıklarda hayatımızda nelerin değişeceğini okuduk gördük. İnşallah milletimiz için hayırlı olur.

SİVİL BİR ANAYASA OLACAK

Arif Çinik: Evet diyeceğim. AK Parti'nin bugüne kadar aldığı kararlardan herhangi bir şüphem yok. Sivil bir anayasa olacak. Vatanımız milletimiz için iyi olacak.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.