Fatih Metin: Ensar Öğüt duvara toslamıştır

Fatih Metin: Ensar Öğüt duvara toslamıştır

AK Parti Bolu Milletvekili Fatih Metin, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün TBMM'de Bolu'nun sorunları ile ilgili verdiği önergeler hakkında gazetemize açıklama yaptı. Metin yaptığı açıklamada, “Ensar Öğüt Bolu'yla ilgili verdiği önergede duvara toslamıştır” dedi.

Fatih Metin gazetemize yaptığı açıklamada, “Sayın Ensar Öğüt'ün genel problemlere ilişkin soru önergeleri her ilde mevcuttur. Sayın Öğüt'ün aynı cümlelerle hazırlamış olduğu önergeler vardır. Ama Ensar Öğüt Bolu'ya yönelik iç göç ve dış göçle ilgili verdiği önergede duvara toslamıştır. Bolu ne göç alan, ne de göç veren bir ildir. Ben bütün bunları Ensar Öğüt'e cevap olarak söylemiyorum. Ama burada vermiş olduğu önergeyi samimiyetsizliğinin bir göstergesi olarak görüyorum” diye konuştu.

BASİT SİYASİ BİR ŞOVDUR

Ensar Öğüt'ün samimiyetsiz olduğunu söyleyen Metin bunun nedenini şu şekilde açıkladı: “Bütün sorularına baktığınızda hepsi aynı şekilde genel ifadelerle yazılmıştır. Bu önergeleri Sayın Öğüt her il için veriyor. Burada şaşılacak bir durum söz konusu değildir. Bu durum Sayın Ensar Öğüt'ün basit siyasi bir şovudur. Tipik Cumhuriyet Halk Partisi siyaset tarzıdır. Bu nedenle bu durumu çok ciddiye almıyoruz. Biz Bolu'nun hangi sorunu varsa biz o sorunun üzerinde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Her konuda da isteyene gerekli cevapları veririz.”

DEMAGOJİ YAPIYORLAR

Bolu'nun sorunları ile ilgili neden Ardahan CHP Milletvekili Ensar Öğüt'ün önerge verdiği ile ilgili soruyu Fatih Metin şu şekilde cevaplandırdı: “Biz AK Parti milletvekiliyiz, muhalefet partisi milletvekili değiliz. Dolayısıyla Bolu'nun her türlü sorununun bakanlarımızla, müdürlerimizle ve müsteşarlarımızla sözlü olarak paylaşıp sözlü olarak takibini yaptığımızdan dolayı, bizim soru önergesi vermemiz abesle iştigaldir. İktidar partisinin milletvekili kendi hükümetinin bakanına soru önergesi verir mi? Bu ne kadar etik olur. Bizim Bolu'nun sorunları ile ilgilenmiyormuşuz gibi gösterilip, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün Bolu'nun sorunları ile ilgileniyormuş havası vermek vatandaşa yönelik yapılan bir demagojidir. Biz Bolu'yla ilgili bütün sorunları en yetkili kişinin yakınından takip edebilme ve neticelendirme olanağına sahibiz. Böyle bir imkân varken soru önergesi vermek doğru değildir. Siyasi ahlaka uymaz. Kaldı ki muhalefetin görevi denetimdir. Denetim yapmak adına soru önergesi veriyorlar.”

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Metin açıklamasının sonunda, “Biz 8 yıldır vatandaşın bize duyduğu güvene layık bir şekilde parti teşkilatlarımızla birlikte, bütün kademelerimizle beraber var gücümüzle çalışıyoruz. Bu millete, bu halka, bu vatandaşa bize duymuş olduğu güvene sahip olmak adına gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Bunu da herkes böyle bilsin” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.