Festival başlıyor

Festival başlıyor

28.Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivali 8-9 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek. İki gün sürecek bilinen festivalinde genel olarak yerli sanatçılar yer alacak.

Bu yıl 28.’si düzenlenecek olan Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivali 8-9 Haziran  tarihlerinde yapılacak. Festival, Kıbrıscık ilçe merkezinde 8 Haziran’da saat 15.00’de  Kadir Usta 100. Yıl Parkında  Açılış Konuşması ,Bando Gösterileri ,Halk Oyunları Gösterileri  ile Başlayacak.Av. Kemal ÖZARSLAN  Gençlik Merkezinin  açılışı  ve Kıbrıscık Halk Eğitim Merkezi Sergileri ,Bolu Tek.BİLİMLERMes. Yüksek Okulu ve BAMER  Kitre  Bebek Sergisi ,Serap GÜLEN Kıbrıscık Yaban Hayatı resim sergisi  açılacak. 100. Yıl Parkında  gün boyu İstanbul Ticaret Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Van 100. Yıl Üniversitesi    Halkla Keçe, Baskı , Badik uygulamaları yaptıracaklardır.Saat 20.30’daKıbrıscık Halk Oyunları Ekibi , Bandırma Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Bolu Gençlik Merkezi Halk oyunları Ekibi gösterileri  ,Hasan Fehmi AYHAN Kaval dinletisi ve Ömer ÖZTEKİN  konseri ile son bulacak.

9 Haziran  Pazar günü Karagöl’de devam edecek festival saat 10.00’da protokol konuşmalarıyla başlayacak. Kıbrıscık Halk Oyunları Ekibi, BAMER  Halk Oyunları gösterisi, Bandırma Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Gösterisi,  ve Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Ekibi Gösterisi sahnelenecek. Osman IRMAKLI   müzikdinletisi  ,Hasan Fehmi AYHAN  kaval dinletisi, Ömer Faruk  BOSTAN   konser verecek.

Belediye Başkanı Emin TEKEMEN  28. Si düzenlenecek festiva le Kıbrıscıklı  ve Kıbrıscıkla  bağı olan  her kesi  Kıbrıscık’a beklediklerini ifade etti. TKEMEN ’’ Bu yıl  kültür ve   sanat uygulamalarının yanı sıra yerel sanatçılara ağırlık verdik.Bilhassa  yıllardanber i  aramızdan uzak kalan Hasan Fehmi  AYHAN   abimizin  aramızda olması kültür değerlerimiz açısından büyük önem arzediyor.  Elinde Kıbrıscık yöresine ait  40’a yakın kavalla  çalınan  parça  olması bizim için, hatta ilimiz kültürü için  büyük zenginlik. Musa TUĞRALKıbrıscık  kavalının  son icracıları arasında  yer alan Hasan Fehmi Ayhan’ın  sunumları bizim  için büyük önem arz ediyor. Bolu’daki  müzik çevrelerinin   bu konuyu  önemseyerek aramızda olacaklarını ümit ediyorum.  İlgi gösteren  tüm  vatandaşlarımızı aramızda görmekten  Kıbrıscıklılar olarak mutluluk duyarız.’’

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum