FETÖ’NÜN YARGI YAPILANMASI-2

FETÖ’NÜN YARGI YAPILANMASI-2

FETÖ’nün Yargı yapılanmasına ilişkin dünkü yazımızda Örgüt Üyesi Üretimi ve Yargı Örgütlenmesini anlatmaya çalışmıştık. Bugünkü yazımızda Örgütün yapısını daha iyi anlamak için bazı noktalara değineceğiz.

"FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olan hâkim-savcılara yönelik adaylık dahil tüm süreçlerde dil eğitimi, master-doktora öğrenimi, yurt dışı gezileri, mesleki ve kişisel bilgi ve görgüyü artırmaya yönelik yurt içi ve yurt dışı programları düzenlemek suretiyle örgüt üyesi hâkim savcıların emsallerine nazaran daha donanımlı hale getirildiği, örgüt mensubu bazı hâkim ve Cumhuriyet savcılarının da hak etmedikleri halde yurt içi ve yurt dışı yüksek lisans ve doktora programlarına mevzuat hükümlerine riayet edilmeksizin yerleştirildikleri ve bu kişilerin emsallerine nazaran üniversitelerdeki akademisyen üyeleri vasıtasıyla söz konusu programları daha kısa sürede bitirmelerinin sağlandığı, disiplin işlemlerine karşı korunduğu, kendilerinden olmayan hâkim ve Cumhuriyet savcılarının isimsiz ihbar dilekçeleri ve uydurulmuş delillerle haksız soruşturmalara maruz bırakıldıkları, hem idari hem cezai yönden soruşturma geçiren ve mahkemelerde meslektaşları karşısına sanık sıfatıyla çıkarılan hâkim veya Cumhuriyet savcılarına, yargılandıkları eylem nedeniyle delil yetersizliği dışındaki bir gerekçeyle beraat hükmü verilmiş olsa bile aynı eylemin disiplin cezasına konu edilerek terfi ve yükselmelerinin engellendiği " artık bir sır değil.

 

 

ÖRGÜTLENMEYE DİKKAT:

Masonlukta, piramidin beş basamağı ve 33 derecesi olduğu söylenir. FETÖ yapılanmasına göz attığımız zaman korkunç bir tablo ile karşı karşıya olduğumuz açık.

 

Kişi evde ise bir ev abisine, ev abisi mahalle abisine, mahalle abisi il abisine, Esnaf, özel sektör yahut kamu çalışanı ise daire abisine, Daire abisi kurum abisine, kurum abisi il abisine, İl abileri bölge abisine, Bölge abisine,  Bölge abileri Türkiye imamına, 5 alanda ise ayrıca imamlar var: YARGI, EMNİYET,T.S.K.ve MÜLKİYE İMAMLARI.

 

Dünya sekiz bölgeye bölünmüş. Türkiye, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya, Orta Asya, Pasifik,  Ortadoğu ve Afrika.

 

Bu kıta bölgeleri Tayin Heyeti, onun üstünde İstişare Heyeti ve onun da üstünde Mollalar Grubu ve Kainat imamı…

 

Örgütlenmenin en önemli özelliği kişinin kendi imamının bir üstü olan imamın kim olduğunu bilememesi. Onun için örgüt üyesi teslim olmuş bir kişi olarak bir abiden talimat geldiğinde ilahi bir mesaj aldığını zannetmektedir.

 

Yine, ortaokul sorumlusu, lise sorumlusu, murakıp, abonelik sorumlusu gibi yüzlerce farklı örgütlenme var.

 

Eğitim, Sağlık, Medya, Finans ve Kamuda hücre yapılanması şeklinde yerleşen örgüt bir bütün olarak ele alındığında karşımıza son derece güçlü bir insan potansiyeli ve ekonomik güç çıkıyor.

 

1999 Yılında Nuh Mete Yüksel Devlet Güvenlik Mahkemesi'ne sunduğu İddianamesinde: "Fethullah GÜLEN ilk etapta devlete karşı savaş vererek hedeflere ulaşmanın yıpratıcı olacağını teşhis etmiş, bu nedenle mevcut sistemi yıkma yerine, devlet modeline uygun bir örgütlenme ile devlete alternatif bir sistem kurmayı hedeflemiştir. Bu nedenle tüm devlet organlarında yerel yönetimlerde sivil sektörde örgütlenmeyi hedeflemiştir." tespitiyle "Paralel Devlet" tanımını 17 yıl önce yapmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.