FETÖ’NÜN YARGI YAPILANMASI-3

FETÖ’NÜN YARGI YAPILANMASI-3

Bir önceki yazımızda iki pazça halinde FETÖ’nün Yargı yapılanmasına ilişkin bilgiler vermiştik. Bu yazımızda konu ile ilgili olarak örnekler ve sonuçlara yer vereceğiz.

İLLEGAL ÖRNEKLER ve SONUÇ:

Örgüt asla masum değil. Susurluk Skandalında bile adı geçmiş bu örgütün 28 Şubat'ta hiçbir zarar görmemesi manidar. Bugün kamuoyu vicdanı ASELSAN'daki şüpheli ölümler, Askeri casusluk davası, Balyoz davası, Bülent Arınç'a suikast girişimi davası, Cübbeli Ahmet Hoca davası, Deniz Baykal kaset şantajı, Ergenekon davası, Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner davası, Fenerbahçe Şike davası,Galip Öztürk davası,Genelkurmay Eski Başkanı Işlık Koşanerin dinlenmesi,Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ davası,Hakim adayı Didem Yaylalı'nın ölümü, Hanefi Avcı Devrimci Karagah Oprasyonu, Hrant Dink cinayeti,İsmailağa Cinayetleri,Kozmik Oda baskını,Kuddusi Okkır'ın ölümü,Malatya Zirve yayınevi katliamı,Mavi-Marmara-İHH. Kumpası, MHP. Genel başkan yardımcıları kaset skandalı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan operasyonu, MİT Tırları Skandalı, Muhsin Yazıcıoğlu suikasti,Nuh Mete Yüksel kaset kumpası,Reyhanlı Saldırısı,Şemdinli Olayları,Trabzon Rahip Santora cinayeti,Tuğamiral Cem Aziz Çakmak davası,Yarbay Ali Tatar'ın intiharı, 17-25 Aralık 2013 Darbe girişiminden sorumlu tutuyor.

 

Örgütün, 17 Temmuz darbe girişimi ise Türk Toplumunun asil direnişi ve yeni bir Kurtuluş Savaşı başlatması ile sonuçlandı.

 

Yüzlerce-binlerce örnek sayılabilir. Bunu anlamak için devlet dairesinde onlardan olmamaya direnmeniz gözünüzün önüne gelsin. Anadolu'da hiçbir kimse yoktur ki örgütün mağduru olmamış olsun. Ya bir sınavda soruları çaldıkları niçin için sınavı geçemeyen-yerleşemeyen bir öğrenciniz, ya haksızca olumsuz sicil alan bir memurunuz ya da ekonomik düzeni de ele geçirmiş bu örgütün müesseselerine verdiğiniz bir paranız mutlaka vardır.

 

Devletin 2. bir devlet kurmaya çalışan bu insanlar ellerindeki yetkiler ve imkanlarla bir-kaç dakika içinde bir insanın bütün hayatını hapiste geçirmesine yol açabilecek deliller üretebildiler ve Türk toplumunu inandırabildiler. Onun için kendini Adalete adamış yürekli bir Savcımız "Adliyelere huzur, kardeşlik, birlik ve en önemlisi ADALET geri geliyor.

 

ADALET TEMİZ VE ÖZGÜR VİCDANLARLA KENDİNE GELİYOR AZ KALDI." demektedir.

Örgüt üyeleri hangi sıfatı haiz olurlarsa olsunlar abilerinden gelecek bir talimatı canı ve malı pahasına yapmaya odaklanmışlardır. Çoğu zaman yaptıklarının kendileri bile farkında değillerdir. Zira verilen bir görev ne denli haksızlığa yol açarsa açsın onlar için bir "sevap" ve "gurur" olmuştur.

 

İşte o yanımızda oturan, evimize konuk olan kibar, iyi giyimli, iyi konuşan, sakin-ağırbaşlı insanların neler yapabileceğini 17 Temmuz akşamı hep birlikte idrak ettik. Bunların; badem bıyık altından sırıtkan gülüşlerinin, yardımseverliklerinin, ilgilerinin, başarılarının bütün hayatlarının sahte olduğu ve hayal dünyalarında kurduğu dünyaya hizmet etme adına kurgulandıkları tartışmasızdır.

 

Adalet Bakanlığı verilerine göre örgüte iltisaklı yahut sempati duyan Hakim-Savcı sayısı beş binden az değil. Şimdiye üç binden fazla Hakim-Savcı görevden alındı. Geride hala ciddi bir yapılanma duruyor. Daha üç gün önce 3,5 aydır örgüt soruşturması yürüten Savcı, örgütün gizli haberleşme programı olan Bylock'u kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı.

 

Bu nedenle Bolu Adliyesi'nden ihraç edilen 25-30 Hakim-Savcı ummanda bir katre bile değildir. En küçük bir ihmal yahut acıma hissi bu kutlu mücadeleye ihanettir. Hakim ve Savcıların güya okumuş ve makam sahibi insanların bu örgüte üye olmalarını hala çözemiyorsanız yazımızın başındaki yetişme sürecini bir daha okuyunuz.

 

Tutuklananlar hala Cezaevlerinde "Mehdi"yi bekleyedursunlar. Varsın "salya-sümük" bir sahtekarın koltuğu oturuşundan medet umsunlar. Bilsinler ki, Türk Toplumu ve Türk Yargısı kendi yargısındaki bu karanlık ağı en adil biçimde aydınlatacaktır.

 

1934 Tarihli 2510 Sayılı Mülga İskan Kanun'unun 4/A md:"Türk kültürüne bağlı olmayanlar, Anarşistler, Casuslar, Göçebe Çingeneler, Memleket dışına çıkarılmış olanlar Türkiye'ye muhacir olarak alınmazlar" demektedir. Maddedeki Göçebe Çingene kıstası eleştirilmişti. Bir soruyla bitiriyoruz: Bu sinsi, eli kanlı, vatansız, beyinleri donmuş, satılmış hainler varken bu toprağın insanları olan Göçebe Çingene kardeşlerimiz pırıl pırıl durmuyor mu?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.