GENEL BAŞKANIMIZ UTANACAĞIMIZ, BAŞIMIZI ÖNE EĞECEK BİR ŞEY YAPMAMIŞTIR

GENEL BAŞKANIMIZ UTANACAĞIMIZ, BAŞIMIZI ÖNE EĞECEK BİR ŞEY YAPMAMIŞTIR

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Türkiye gündemine bomba gibi düşen videolarının ardından yaşanan süreçle ilgili basın açıklaması yapan CHP Bolu İl Başkanı Tanju Özcan “Sayın Genel Başkanımız bizim utanacağımız bir şey yapmamıştır. Sayın Genel Başkanımız bizim başımızı öne eğdirecek bir şey yapmamıştır” dedi. 

Tanju Özcan dün parti il binasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın basına düşen görüntüleri ve ardından gelen istifasını değerlendirdi. Özcan yaptığı açıklamada “Bir il başkanının açıklama yapmakta en çok zorlandığı günlerden birini yaşıyoruz belki de. Bugün saat 13.30’dan itibaren cep telefonumun şarjı iki defa bitti. Yüzlerce partili arkadaşımız yüzlerce vatandaşımız arayarak üzüntülerini ifade ettiler. Biz bugün CHP ailesi olarak çok büyük üzüntü duyuyoruz. Ömrünü ülkesine ve partisine adamış olan, hiç yalan söylemeyen, dürüstlükle anılan, yolsuzluğa hiç karışmamış, aile fertlerinin hiç yolsuzluğa karışmadığı Genel Başkanımızın ani istifası CHP’ye gönül veren yöneticileri, CHP’ye gönül vermiş olan insanları ve vatandaşlarımızı son derece üzmüştür” dedi.

KALLEŞÇE VE HAİNCE BİR YÖNTEM BELİRLEMİŞLERDİR

Özcan sözlerini şu şekilde sürdürdü “Birileri bu güne kadar Sayın Genel Başkanımızla uğraşmışlardı, mücadele etmişlerdi. Ancak o birileri mertçe ve yiğitçe yaptıkları mücadeleden netice alamayınca kalleşçe ve haince bir yöntem belirlemişlerdir. Geçtiğimiz haftadan itibaren ve bu mücadelelerinde de bugün itibari ile başarıya ulaştıkları görülüyor. Bugün Genel Başkanımız istifa ederken çok önemli değerlendirmelerde bulunmuştur. Bu istifasının gerekçesi olarak partinin ve ülkenin bundan zarara görmemesi gerektiğini düşündüğü için istifa ettiğini ifade etmiştir”

İSTİFA O GÖRÜNTÜLERİ DOĞRULAMIYOR

Özcan, ortaya çıkan görüntülerin gerçek olmadığını ve ortada hazırlanmış bir komplo olduğunu şu sözlerle açıkladı: “Ben şunu açıkça ifade ediyorum. Sayın Genel Başkanımızın istifası demek o çirkin görüntülerin doğrulandığı anlamına gelmiyor. Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Önümüzdeki günlerde de bunun nasıl büyük bir komplo olduğu net bir biçimde ortaya çıkacaktır. Sayın Genel Başkanımız bugün istifa ederken çok önemli ve tarihi açıklamalarda bulundu. Bu komplonun arkasında Türkiye Cumhuriyeti’nin hükümeti olan AKP hükümetinin olduğunu açık bir şekilde ifade etti. Sayın Başbakan ve AKP’liler böyle bir komplonun arkasında olmadıklarını kamuoyuna ispat etmek zorundalar. Yoksa kamuoyu kendilerini hiçbir zaman affetmeyecektir. Bizler böyle düşünüyoruz”

ÇOK ÖNEMLİ VE TARİHİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Tarihi bir süreçten geçtiklerinin altını çizen Özcan “Bu toplantı vesilesiyle dosta düşmana ilan etmek istediğim bir şey var. Sayın Genel Başkanın istifası ile kimse ümitlenmesin. CHP hiçbir zaman birilerinin çekmeye çalıştığı çizgiye gelmeyecektir. CHP hiçbir zaman ikinci cumhuriyetçilerin yuvası olmayacaktır. CHP, mevcut hükümet gibi hiçbir zaman bir başka ülkenin veya grubun kontrolünde bir ülke olmayacaktır. Her zaman halktan yana olan çizgisini, her zaman laik olan çizgisini, üniter devletten yana olan çizgisini, Atatürk’ten yana olan çizgisini devam ettirmeye devam edecektir. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Çok önemli ve tarihi bir süreçten geçiyoruz. Bütün bu yaşananlar iktidar değişiminin sancıları. CHP’nin iktidara geldiğini gören bazı güçler, böyle bir oyunu tezgâhladırlar. Sayın Başkanımız bizim utanacağımız bir şey yapmamıştır. Sayın Genel Başkanımız bizim başımızı öne eğecek bir şey yapmamıştır. Size bu arada çağrıda bulunmak istiyorum. Başınızı dik tutun, rahat olun” dedi.

İSTİFA BİZİM AÇIMIZDAN SON DERECE ŞAŞKINLIK VERİCİ OLDU

Önümüzdeki günlerde yeni genel başkanın kim olacağına ile ilişkin soruya Özcan şu şekilde cevap verdi: “Bundan sonraki sürece geçmeden bu istifa bizim açımızdan son derece şaşkınlık verici oldu. Biz böyle bir şey beklemiyorduk. CHP tabanında böyle bir şey arzu etmiyordu. Onları tartışmadan önce birçok insanın Genel Başkana bir çağrısı var. Genel Başkan almış olduğu bu kararı içinde bulunduğumuz koşullarda tekrar gözden geçirmelidir. CHP ailesi kendisinden bunu talep etmektedir” dedi.

DAHA ÇOK KENETLENECEĞİZ

Muhabirimizin sorduğu “CHP seçmenin partiye bakış açısında bir değişiklik olur mu sizce ?” sorusunu Özcan şu şekilde cevaplandırdı “Hayır değişiklik olmaz. Bu süreçle birlikte partililerin daha çok kenetleneceği kanaatindeyim”HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.