GENEL MERKEZ TARAFINDAN GÖREVDEN ALINAN CHP BOLU İL TEŞKİLATI TEPKİLİ: "Hakkımızı  arayacağız"

GENEL MERKEZ TARAFINDAN GÖREVDEN ALINAN CHP BOLU İL TEŞKİLATI TEPKİLİ: "Hakkımızı arayacağız"

CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan Bolu İl Teşkilatı, herşeye rağmen CHP’li olmaya devam edeceklerini belirterek; “Suçlamaları kabul etmiyoruz. Haklarımızı yasal yoldan arayacağız” dediler.

CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan Bolu İl Teşkilatı, herşeye rağmen CHP’li olmaya devam edeceklerini belirterek; “Suçlamaları kabul etmiyoruz. Haklarımızı yasal yoldan arayacağız” dediler.

Sosyal demokrat bir partide, parti içi demokrasiyi savunmanın suç teşkil etmediğini düşünen CHP eski Bolu İl Yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin dikensiz gül bahçesi istediğini belirttiler. CHP Bolu İl Yönetimi, kendileri ile ilgili suçlamaları kabul etmeyerek, haklarını yasal yoldan arayacaklarını da söylediler.

"GÖREVİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YÜRÜTTÜK"

Dün öğle saatlerinde CHP Bolu İl binasında yapılan basın açıklamasını, eski Yönetim Kurulu adına İl Sekreteri Kemal Karakurt okurken, eski İl Başkanı Cahit Çıngı ise, bugün öğle saatlerinde yeni İl Başkanı Yüksel Ceylan'a görev devir teslim töreni esnasında ayrı bir basın açıklaması yapacağını belirtti. Basın açıklamasını eski Yönetim Kurulu adına okuyan İl Sekreteri Karakurt; "Göreve geldiğimiz tarihten bugüne kadar gücümüz yettiğince, özverili olarak aldığımız görevi en iyi şekilde yürüttük. Ancak 25 Mart'ta görevden alındık ve görevden alınma gerekçemiz, 'Kurultay ve yetkili organ kararlarını tartışmayı alışkanlık haline getirme, kimi zaman partinin siyasal doğrultusunu değiştirme' olarak belirtilmiştir. Görevde olduğumuz süre içerisinde uyumlu bir yönetim kurulu olarak çalıştık. Zaman zaman birbirimizi eleştirdik, tartışmalar yaptık. Bu eleştiriler ve tartışmalar sonucu doğru kararları birlikte aldık. Aynı eleştirileri bazen Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel siyasi ve Genel Merkez Yönetimi için de yaptık" şeklinde konuştu.

"DEMOKRASİYİ SAVUNMAK SUÇSA, SUÇ İŞLEDİK"

Yerel seçimler öncesi ve seçim sürecinde ilimize gelen milletvekillerine ve Parti Genel Merkez Yöneticilerine de genel siyasetle ilgili düşüncelerini açıkça anlattıklarını söyleyen Karakurt; "Sosyal demokrat bir partide parti içi demokrasiyi savunmak suç teşkil ediyorsa, bizler Bolu İl Yönetim Kurulu olarak suç işledik. Cumhuriyet Halk Partili olarak kimsenin eteğine yapışmadık, gücümüzü halktan aldık. Parti için yükselmenin ön koşulu, örgütlerle kaynaşma, örgütlerde uzun yıllar çalışarak, emek vererek, örgütün de desteğini alarak aday olmaktır" dedi.

"ANLAM VERMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Cumhuriyet Halk Partisi'nin dikensiz gül bahçesi istediğini, bunun için de kendisine muhalif olan, kurultayda oy vermeyen 18 ili, Bolu'daki yönetimi görevden aldığı gibi benzer gerekçelerle görevden aldığını söyleyen Karakurt; "Bolu İl Yönetim Kurulu ile görüşme yaparak MYK'ya rapor hazırlayan bir Milletvekilimiz toplantı sırasında, 'Önseçim olsaydı, ben milletvekili olamazdım, bakın şimdi milletvekiliyim' diyerek bir yerlere tutunmanın önemini bizlere anlatmak istemiştir. Bizler parti içerisinde emekten yana tavır koyarak, parti içi demokrasiyi savunduğumuzda; 'Sizler bizimle niye uyumlu çalışmıyorsunuz? Anlaşılıyor' demesine anlam vermek mümkün değil" şeklinde açıklamalarda bulundu.

"SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUZ"

Partilerine emek verdiklerini ve bundan dolayı da görevden alınsalar bile CHP'li olmaya devam edeceklerini söyleyen CHP Eski Bolu İl Yönetimi, yaşamlarının sonuna kadar CHP'nin ilkeleri doğrultusunda davranmaya devam edeceklerini belirterek, suçlamaları kabul etmediklerini, haklarını yasal yoldan arayacaklarını söylediler. Eski İl Yönetimi, ayrıca Yeni İl Yönetimi'ne de başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.