Gerede, ayakkabı üretimi ve tasarımında söz sahibi olacak

Gerede, ayakkabı üretimi ve tasarımında söz sahibi olacak

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu ve Bolu İŞKUR işbirliğinde gerçekleştirilen projeyle Gerede, sahip olduğu dericilik alt yapısının yanı sıra, ayakkabı üretim ve tasarımında da söz sahibi olacak.

Ayakkabıcılık Eğitimi Kursu'na yoğun ilgi gösteren katılımcılar, kursiyer sayısının sınırlı olmasından dolayı mülakatla alındı. İŞKUR yetkilileri ve AİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi programı öğretim elemanları tarafından yapılan mülakat sonucu, yirmi kişi kursiyer olarak seçildi.2 Haziran 16 Eylül tarihleri asarında yapılacak kursu bitiren katılımcılara sertifika verilecek.

AYAKKABI ÜRETİMİ İLE İLGİLİ BİR ALTYAPININ OLUŞTURULMASI SAĞLANACAK

Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ömer Bozdoğan, Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Programı için büyük yatırımlar yaparak Geredelilerin hizmetine sunduklarını belirtti. Program bünyesinde, tasarım, bilgisayarlı tasarım, saya ve monte atölyelerinin bulunduğunu ifade etti. Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Programı öğretim elemanı Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale, kursun yöre halkına katkısının öneminden bahsederek; “Meslek Yüksekokulu bünyesinde ilk kez böyle bir kurs açılmıştır. Kursun amacı üniversite ve ilçe halkı arasında bir köprü kurmak, ayrıca deri üretiminin yoğun olduğu Gerede'de ayakkabı imalatı ile ilgili kursiyerlere teorik ve pratik bilgiler vererek, gelecekte ayakkabı üretimi ile ilgili bir altyapının oluşturulmasını sağlamaktır” dedi.

Ders içerikleri hakkında bilgi veren öğretim görevlisi Semra Bozdoğan ise; hafta içinde düzenlenen kurslarda, temel sanat ve temel tasarım, ayakkabının tarihi ve gelişimi, ayakkabı tasarımı, ayakkabı üretim yöntemleri ve ayakkabı dikimi hakkında uygulamalı eğitimlerin verildiğini belirtti.

 


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.