Gezgin’den sonra diğer önemli isimler de konuştu; "Milletvekilleri tek liste istiyor&quot

Gezgin’den sonra diğer önemli isimler de konuştu; "Milletvekilleri tek liste istiyor"

AKP Merkez İlçe ve İl Başkanlığı seçimleri öncesi kulislerde hareketlilik sürüyor. Görüştüğümüz milletvekilleri Mehmet Güner ve Metin Yılmaz ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, tek liste isteklerini İl Başkanı Fatih Metin ve Mer

AKP Merkez İlçe ve İl Başkanlığı seçimleri öncesi kulislerde hareketlilik sürüyor. Görüştüğümüz milletvekilleri Mehmet Güner ve Metin Yılmaz ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, tek liste isteklerini İl Başkanı Fatih Metin ve Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin'e ilettiklerini ama sürecin demokratik bir şekilde yürüyeceğini söylüyor.

    “AKP'de dört bilinmeyenli denklem” başlığıyla verdiğimiz haberde, İsmail Gezgin, Milletvekilleri ve Belediye Başkanı'nın tek liste istediğini söyleyerek, adaylık konusundaki tavrını netleştirmediğini belirtmişti. Konuyla ilgili görüştüğümüz milletvekili Mehmet Güner ve Metin Yılmaz, tek liste isteklerini doğrulayarak, şu anki başkanlara aday olmayın yönünde baskı yapma yetkilerinin olmadığını, demokratik sürecin sağlıklı bir şekilde yürüyeceğini vurguladılar.

GEZGİN ETKİN OLAMADI

    Mehmet Güner açıklamasında, 2006 kongrelerinin çok önemli olduğunu söyleyerek; “2007'de seçim var. AKP olarak dikkatli ve özenli olmalıyız” dedi. Güner; Bolu Teşkilatı’nın içinde bir sıkıntı olmadığını, ancak tek liste konusunda isteklerini parti toplantılarında dile getirdiklerini, demokratik koşullar içinde başkanların çalışmalarını da değerlendirdiklerini söyleyerek, Gezgin'in çalışmalarının yetersiz kaldığını belirtti.

UZLAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ

    Görüşlerini açıklayan Metin Yılmaz ise; “Tek liste çıkmasını istiyoruz ama, teşkilat içinde büyük çaplı bir sıkıntı yok. Milletvekili olarak bizlerin karışmaya hakkımız yok. Adaylar konusunda parti içi demokrasi işleyecektir. Uzlaşma sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Bolu'da siyaset yapabilecek çok az sayıda insan olduğunu belirten Yılmaz, “Biz hiç kimseyi kaybetmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.

TEK LİSTE OLMALI

    Konuyla konuşmaktan kaçınan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, medya önünde konuşmak istemediklerini söyledi. Başkan Yılmaz, gazetemize konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bunlar iç mesele. Tek liste olması gerekiyor. Ama kararı arkadaşlar verecekler” dedi.

KOL KIRILIR YEN İÇİNDE

    AKP İl Başkanı Fatih Metin ise, Gündüz’ün açıklamaları konusunda yorum yapmazken, sıkıntıların her partide olduğu gibi AKP'de de olabileceğini, ancak dışarıya yansımaması gerektiğini belirtti. Metin, “Kol kırılır yen içinde kalır" diyerek; “Partiyi yıpratacak bir beyanat vermem doğru olmaz” dedi. Kongre sürecinde parti menfaatlerinin önde tutulması gerektiğini vurgulayan Metin, teşkilatta keskin bir fikir ayrılığının olmadığını da iddia etti.

03.02.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.