Göynük Belediye Başkan Adayı Ahmet Çankaya

Ahmet Çetinkaya ile hukukumuz uzun yıllara dayanır. Yanılmıyorsam, o günün Bolu Türk ocağı Başkanı merhum Eriman Topbaş ile beraber oğlumun sünnet merasimi için evime gelmiş ve yine Türk Ocağının geleneksel iftarından sonra da, davetim üzerine, hep beraber talebe yurdunda teravih namazı kılmıştık. Kendileri o dönem Belediye Başkanı idi. İşte o gün bu gündür dostluğumuz devam ediyor.

Bu seçim döneminde Ak Parti “gönül belediyeciliği”sözünü slogan halinde getirdi. Esasında, Ahmet Bey bir gönül insanı olarak bu sözü her zaman kendisi için bir düstur kabul etmiştir.

Kendisi ile görüşüp, yanında bulunun meclis üyesi adayları beraber gazetemizin merkezine uğradık. Gazetemizin yetkilisi Hüseyin Aykan ile kısa bir sohbetimiz oldu.

Kısa bir sohbet dedim, öyle rahat rahat uzun zaman sohbet edemedik. Çünkü kendisi “ ben iki günlük işi bir güne sığdırmak zorundayım, daha gideceğim çok yer var ” diyerek müsaade istedi.

Ahmet Çankaya, Göynük ilçemizde MHP Belediye Başkan adayı olarak ismi açıklanmasıyla kolları sıvamış... Propaganda için,kuşe kağıda basılı, küçük bir kitapçık hazırlamış, şöyle bir göz attım. Gördüm ki,elimde ki bir kitapçık değil, sanki başkanlar için hazırlanmış, adeta, bir mani fosta…

 Kitapçıkta, iyi bir idareci olmak ve işinde başarı için ayrılmış bir sayfa var ki, orada, dost kazanmanın usullerinden tutunda, zamanı planlı kullanmak, personel kabiliyetine göre iş vermek, çoğunluğun haklarını azınlığa karşı korumak, sabırlı hareket edebilmek, istişareye önem vermek gibi tam otuz maddelik önemli uyarılar ve tavsiyeler sıralanmış. Esasında, bunları her belediye başkanı çekmecesinde bulundurup, ara sıra göz atması lazım.

Kitapçıkta Ahmet Bey, geçmiş belediyecilik döneminde yaptığı hizmetleri sıraladıktan sonra, bu dönemde de, TOKİ 2’nci, 3’üncü etap projesi, ilçede tarihi mirasın gelecek nesillere aktarılması için restorasyon, yeni bir bulvar, üniversite, kültür merkezi, yer altı ota parkı, açık kapalı yüzme havuzu, kreş ve çocuk evi, hediyelik eşya ve yöresel ürün statları gibi tam otuz iki önemli projenin hayata geçireceğinin sözünü veriyor. Ve kitapçığın sonunda da,” verilen sözlerin yapılıp yapılmayacağını takip ediniz”diye de iddialı bir not düşmüş.

Esasında başkanlar için sorunları çözmek önemlidir; ama çözümün bir parçası olmak çok daha önemlidir. İşte bu konuda, geçmişten gelen tecrübe ile göynük ilçemizin sorunlarını çözmeye ve bu küçük şirin ilçeyi turizmde bir cazibe merkezi yapmaya hazırlanan, ufku, projeleri ve duruşu net bir Başkan adayını dinlerken ben de heyecanlandım.

 Belirttiğim gibi, daha önce Göynük’te başarılı bir Başkanlık yapan Ahmet Çankaya, ilk kez Başkan seçiliyormuş gibi, görev heyecanı içinde, kararlı bir duruş sergiliyordu.

Hani derler ya! Siyasetin de bir asaleti olmalı, işte bu asalet kendisine uygun düştüğünü, zannediyorum, kimsenin itirazı olmaz.

Halkla gönül köprüsü kurabilen ve seçim kazanmada tevazu sahibi olarak gördüğüm Ahmet Çankaya’ ya başarı dilerken, zannediyorum, Göynük halkı da bu değerli evladını bağrına basacak, sokaklarında doğup büyüdüğü ilçesine tekrar hizmet etme imkanı verecektir.

Takdir Yüce Rabbimindir. Kalın sağlıcakla…

Günün sözü:

Her insan seçiminde özgürdür; fakat her seçimin de bir bedeli vardır.

 

 

 

Bu yazı toplam 2588 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.