Gün onların günü

Gün onların günü

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Gelecek nesilleri yetiştiren, günümüz şartlarında her ne olursa olsun görevlerini yerine getiren öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Gelecek nesilleri yetiştiren, günümüz şartlarında her ne olursa olsun görevlerini yerine getiren öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

1981 yılından buyana her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü, gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenler için özel bir gün. Günümüz şartlarında durumlarından pek de memnun olmayan, buna rağmen görevlerinin öneminin her an bilincinde olan öğretmenlerimiz, belki de zorlukların üstesinden yetiştirdikleri öğrencileri sayesinde geliyorlar. Onlar biliyorlar ki, her zaman ve her yerde en önemli görev onlara düşüyor. Biz de onların ve görevlerinin öneminin bilincinde olarak, öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

Bugün saat:10.00’da Belediye eski Nikah Salonu’nda Öğretmenler Günü programı düzenlenecek.

Ayrıca AİBÜ Mavi Salon’da Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenecek olan programda şiir dinletisi ve Anadolu Güneşi’nin müzik dinletisi sunulacak.

Serindağ; Öğretmenler gelişmenin temel direkleridir

Vali Ali Serindağ, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Serindağ’ın mesajı şöyle; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Atatürk’e 11 Kasım 1928’de Bakanlar Kurulu’nca Millet Mektepleri Başöğretmeni ünvanı verilmesi kararlaştırılmış, Atatürk ise bu ünvanı 24 Kasım 1928’de kabul etmiştir. Atatürk’ün 100’ncü doğum yıldönümü olan 1981 yılında da 24 Kasım’ın her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Öğretmenlerimiz, ülkemizin gelişip kalkınmasında en önemli faktör olan eğitim sürecinin vazgeçilmez temel direkleridir. Eğitim sürecimizin vazgeçilmez elemanları, öğretmenlerimizin maddi ve manevi her yönden desteklenmesi,ulus ve devlet olarak öncelikli görevlerimiz arasındadır.Öğretmenlik mesleği, öğretmenlerin her gün değişen ve gelişen bilgilerle, kendilerini yenileyip geliştirebildikleri sürece yükselip yüceltecektir. Öğretmenlere emanet ettiğimiz yavrularımızın bilgi dağarcıkları her gün onların büyük katkıları ile zenginleşmektedir. Toplumsal gelişme ve kalkınmamızda çok önemli görevler ifa eden değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

Yılmaz; Geleceğimizi aydınlattıkları için borçluyuz

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı şöyle; “Geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızın yetiştirilmesinde en önemli görevi üstlenen, bu uğurda her zorluğa göğüs geren Sevgili Öğretmenlerimiz; Sizlere borçluyuz. Tarihimizdeki en önemli mesleğini icra ettiğiniz için, geleceğimizi aydınlattığınız için, yurdumuzda barış ve sevgiyi inşa ettiğiniz için. Çocuklarımızı içinde bulunduğumuz yüzyılın gerekleri doğrultusunda yetiştirdiğiniz için borçluyuz. Minik yavrularımızı en az bizim kadar sevdiğiniz, onların üzerine sevgi, saygı ve bilgi kanatlarını gerdiğiniz için borçluyuz. Bu borcumuzu kelimelerle anlatmak, size olan vefa duygumuzu bir güne sığdırmak imkansızdır. Sevgili öğretmenlerimiz; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi 'Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.' Yine Atamızın vurguladığı gibi 'Yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır.' Bunun için omuzlarınızdaki yük ağır, göreviniz zordur. Bu zorluklar içinde biricik teselliniz ise, öğrencilerinizin ülkemizde çok önemli görevlere geldiğini görmek olacaktır. Üstlenmiş olduğunuz zorlu ama onurlu görevde sizlere başarılar diler, Öğretmenler Gününüzü en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit; Eğitim-öğretimde en büyük güç öğretmenlerimizin

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Ecevit’in mesajı şöyle; “Ulu Önder Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettikleri 24 Kasım gününün 23.yıldönümünde, eğitim-öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde en büyük gücü aldığımız öğretmenlerimizin; Atatürk’ün 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir' sözünün gereğini yerine getirircesine, sağlık, huzur, başarı dolu nice yıllar boyu çalışıp, bu inanç ve güvenle 'Öğretmenler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.