Güner’den sert yanıt; "İspat edemezlerse hepsi de şerefsizdir"

Güner’den sert yanıt; "İspat edemezlerse hepsi de şerefsizdir"

AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner, özel hastane ve arazi gaspı yaptığına ilişkin haberlere sert tepki gösterdi. Özel hastane yapmadığını, bu konuyla ilgili hiçbir yatırımı ve girişiminin olmadığının altını çizen Güner;

AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner, özel hastane ve arazi gaspı yaptığına ilişkin haberlere sert tepki gösterdi. Özel hastane yapmadığını, bu konuyla ilgili hiçbir yatırımı ve girişiminin olmadığının altını çizen Güner; “Özel hastane yaptığım ya da ortaklığım olduğu iddiasında bulunanlar ispatlasınlar. İspatlayamazlarsa hepsi de şerefsizdir” dedi.

Kamuoyunda yoğun olarak konuşulan ve siyasilerin de dile getirdiği özel hastane ile ilgili iddialar, Mehmet Güner'in sabrını taşırdı. Gazetemizi ziyaret eden Mehmet Güner, konuyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Sağlık Mahallesi'nde yıkılan Abant Sitelerinin bulunduğu yere özel hastane yaptırdığına ilişkin haberleri yalanlayan Güner; “Bizim başka yatırım alanlarımız var. Şu anda kendi işimizi yapıyoruz, onlarla ilgileniyoruz. İyi bildiğimiz işi yapıyoruz. Hiçbir sıkıntımız yok. Her şey çok iyi gidiyor. İşimiz de başımızdan aşkın. Başımızı kaşıyacak vaktimiz yok” açıklamasında bulundu.

Hastane işi bizi bozar

Mehmet Güner, daha önce, özel hastane açmaya niyetinin olmadığını söylediğini hatırlatarak, hiçbir şey gizlemediğini belirtti. Bolu'nun küçük bir il olduğunu vurgulayan Güner, hastane işine ortaklık gibi bir amacının da olmadığına dikkat çekerek; “Hastane işi bizi bozar” dedi.

Güner açıklamasına şöyle devam etti; “Bu iş ticaret işi. Gizlisi saklısı olmaz. Bolu küçük yer. Bizim başka alanlardaki yatırımlarımız biliniyor. Brilant Tül, Arçelik'e yan sanayi ve inşaat sektöründeki işlerimizi büyültmeye çalışıyoruz. BOL-PARSAN 1996 yılında kurduğumuz 12 ortaklı bir şirket. Şu ana kadarki tüm kazanımlarımız, şirketin ettiği kar, yatırım olarak iş hacmini genişletmek için burada kullanılıyor. Şu anda 200 kişiye istihdam sağlıyor. Bu sayının 250'ye çıkarılması için çalışmalarımız var.”

Torpilli kredi kullanılmadı

Mehmet Özbey'in kredi aldıkları ve iktidara geldiklerinde ödeyemedikleri krediler için kendilerine serzenişte bulunmamaları yönündeki uyarısına karşılık olarak, 3 Kasım seçimlerinden bu yana torpilli kredi kullanmadıklarını, bunu ispat edebileceklerini belirten Mehmet Güner; “Biz yatırımlarımızda ve işi büyütme çalışmalarımızda leasing kullandık. Kuveyt Türk ve Family Finans'tan aldığımız leasingler büyük miktarlarda. Sadece Family Finastan aldığımız miktar 400 bin Dolar. Bunun karşılığı 12 ortağın sahip olduğu fabrikanın makineleri ipotekli. Krediler böyle şartlarla alınıyor. Diğer bankalardan kullandığımız krediler çok cüzi. Onların ödemelerinde de hiçbir sorun olmaz. Biz 3 Kasım'dan bu yana hiç torpilli kredi kullanmadık. İsteyene ispat ederiz” dedi.

Herkes konuşsun, Mehmet Özbey konuşmasın

Kendi dönemlerinde fona devredilen banka bulunmadığının ve tüm devlet bankalarının karda olduğunu vurgulayan Güner, DSP zamanından kalan 45 Milyar Dolarlık pisliği temizlemeye çalışıyoruz diyerek; “DSP zamanından fonlara devredilen ve kucağımıza bırakılan 45 milyar dolarlık pisliği temizliyoruz. Şu ana kadar fona devredilen banka yok. Devlet bankaları zarar etmiyor. Ziraat Bankası 1.8 katrilyon, Vakıflar Bankası 5-6 trilyonun üzerinde karda. Herkes konuşsun ama, Mehmet Özbey konuşmasın. 1999'dan bu yana bitiremedikleri her şeyi bitirdik, bu hizmet değildir de nedir” diye konuştu.

11.04.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.