Gurur duyduk

Gurur duyduk

İzzet Baysal Vakfı, TBMM Üstün Hizmet Ödülünü, bugün saat 10:00'da düzenlenen törenle alıyor. Eğitim ve sağlık alanında Bolu'ya kattığı değerler, kurucusu İzzet Baysal'ın vefatından sonra da hızla devam eden Vakıf, gönüllerde taht

İzzet Baysal Vakfı, TBMM Üstün Hizmet Ödülünü, bugün saat 10:00'da düzenlenen törenle alıyor. Eğitim ve sağlık alanında Bolu'ya kattığı değerler, kurucusu İzzet Baysal'ın vefatından sonra da hızla devam eden Vakıf, gönüllerde taht kurdu. Bu tahta bir taç da TBMM'nden geliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletine, ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlara, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayanlara, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunanlara verilmekte olan Üstün Hizmet Ödülü'nü, aralarında İzzet Baysal Vakfı'nın da bulunduğu 27 kişi ya da kuruluş alıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi Tören Salonu'nda düzenlenen törene Vali Ali Serindağ, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Vakıf Eğitim Koordinatörü Mustafa Yaman, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Mesut Kalaycıoğlu ve Necdet Gören katılıyorlar. Tüm Bolu'nun gururu İzzet Baysal Vakfı'nın aldığı TBMM Üstün Hizmet Ödülü ile ilgili Vali Ali Serindağ, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve siyasilerle görüştük. Hepsinin de duygu ve düşünceleri ortak bir noktada birleşiyor tüm Bolulular gibi. Herkes, Bolu'ya ve Bolulu’ya dolayısı ile Türkiye'ye sağlanan katkının farkında. İzzet Baysal Vakfı'na, minnetlerini ve şükranlarını sunuyor.

Vali Ali Serindağ; "Her şeyin güzeline layıklar"

Vali Ali Serindağ, vakfın eğitim ve sağlık alanında yaptığı katkıların hala devam etmekte olduğunu söyleyerek; “İzzet Baysal Vakfı'nın, eğitim ve sağlık alanında verdiği 118 eser ve bugünün değerleri ile 180 milyon YTL'lik hizmet, her türlü övgüye değerdir. Bolu'ya, dolayısı ile ülkemize büyük katkı sağlıyor. İzzet Baysal'ı rahmetle minnet ve şükranla anıyorum. Vakfı aynı işlerlikle devam ettiren Ahmet Baysal ve Esin Avunduk'a ve yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; "Çok özel bir vakıf"

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İzzet Baysal Vakfı'nın alacağı Üstün Hizmet Ödülü ile ilgili olarak şöyle konuştu; “Biz Bolulular olarak, Vakfa özel bakıyoruz. Onlar her şeye layık. Türkiye'de örneği yok. Hayırlı hizmetlerinin devamını diliyorum ve kutluyorum.Merhum İzzet Baysal'a da, Allah'tan rahmet diliyorum.”

Milletvekili Mehmet Güner; "Türkiye’de eşi yok"

Mehmet Güner, bugün TBMM'de düzenlenen törenle Üstün Hizmet Ödülü'nü alan Baysal Vakfı'nın Türkiye'de eşinin bulunmadığını belirterek; “Vakıf her şeye layık. Türkiye'de eşi yok. Bulunduğu ile bu kadar çok yatırım yapan başka bir kuruluş, İzzet Baysal gibi hayırsever yok. Hepsine Bolumuz’a yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Milletvekili Yüksel Coşkunyürek;"Gurur verici"

Yüksel Coşkunyürek de Baysal Vakfı’nın aldığı ödül ile ilgili duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi; “2005 yılında Mecliste, bu ödülün İzzet Baysal'a verilmesi ile ilgili bir konuşma yapmıştım. Ama o zamanlar kuruluşlara ve vakıflara verilmeyen bu ödüller artık kişi bazından çıkarıldı. Bunun sonucunda da bu yıl, Baysal Vakfımız da diğer 27 kişi ya da kuruluşla birlikte alıyor, hak ederek bu ödülü alıyor. Çok gurur verici.“

AKP Bolu İl Başkanı Fatih Metin;"Devletin teveccühüne teşekkür ederiz"

İzzet Baysal Vakfı'nın layık görüldüğü, TBMM Üstün Hizmet Ödülü devletin teveccühüdür ve layık olan vakfımıza verilmiştir diyen Fatih Metin, “Bir Bolulu olarak gurur duyuyorum. Bu ödülü onlara haklı olarak takdir eden, kişilere de çok teşekkür ediyorum. Türkiye'de ve dünyada eşi olmayan İzzet Baysal Vakfı ödüllerin en güzeline layıktır” şeklinde konuştu.

CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan;"Türkiye’nin en güzide vakfı"

Yüksel Ceylan, Baysal Vakfı'nın verdiği hizmetlerle, Bolu'nun değil Türkiye'nin en güzide vakfı olduğunu belirterek; “Şu anda vakıf aracılığı ile hizmetler yapıp devlete teslim eden tek vakıf, İzzet Baysal Vakfı'dır. Eğitim ve sağlık alanında verdikleri her türlü hizmet, göğsümüzü kabartıyor.İzzet Baysal ve Vakıf her şeye layık. Hak ettiler. Biz Bolulular olarak onlarla gurur ve onur duyuyoruz. Hepsine saygılarımı sunuyorum” dedi.

SP İl Başkanı Abdullah Uzun;"Bolu’yu değil Türkiye’ye, dünyaya tanıttı"

İzzet Baysal'ın şeref madalyası almış ve Bolu'ya mal olmuş bir insan olduğunu söyleyen Abdullah Uzun; “Bolu'nun hayrına olan her işte İzzet Baysal'ın ve Vakfın izlerini görüyoruz. Bolu'yu değil Türkiye'ye, dünyaya tanıtan çalışmaları herkese örnek olmalı. Rahmetli İzzet Baysal'ın ruhu şad olsun. Sağlığında yaptığı hayırlar, ölümünün ardından vakıf aracılığı ile devam ediyor. Saadet Partisi olarak, Bolu'nun tanıtımı için yaptıklarından dolayı Vakfa teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

ANAP İl Başkanı Yusuf Yaman;"Yaptıkları sosyal hizmetin ötesinde"

İzzet Baysal Vakfı'nın TBMM Üstün Hizmet Ödülü'ne layık bulunmasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Yusuf Yaman ayrıca şunları söyledi; “Her türlü madalya ve ödülü hak etmiş, istisnai ve Türkiye'de emsali olmayan bir kuruluş. Esin Avunduk ve Ahmet Baysal'ın yönetiminde çalışmalarına devam eden vakıf, dimdik ayakta. Sosyal hizmeti aşan, takdire layık hizmetler yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar. Şahsım ve partim adına şükranlarımı sunuyorum."

DYP İl Başkanı Adem Gümüş;"Mutluyuz"

Adem Gümüş, İzzet Baysal'ın ve onun kurduğu vakfın en büyük ödüllere layık olduğunun altını çizerek, daha önce İzzet Baysal'a devlet nişanı verildiğini hatırlattı. Gümüş; “Kafa yapısı olarak aydın bir kişiliğe sahip olan İzzet Baysal'ın ilim yuvalarına verdiği önem ile binlerce genç Bolu'muzda eğitim görüyor. Bu güzel ödül, hem ilim yuvalarında çalışan eğitimcilere hem de vakfa. Hepsini kutluyoruz ve tebriklerimizi iletiyoruz” şeklinde duygularını açıkladı.

DSP İl Başkanı Mehmet Özbey;"Saygın bir kişiliğe verilen ödül"

Mehmet Özbey, bir tepkisi ile birlikte duygularını açıklarken şöyle dedi; “Sayın İzzet Baysal'a pullarda bile yer vermek istemezlerken, böyle bir ödüle layık görülmesi onur verici.Takdirle karşılıyorum. Bolu bir Bilecik seviyesinde kalabilirdi.Vakfın Bolu'nun kalkınmasındaki önemi hepimizin bildiği bir gerçek. İzzet Baysal'a ve Vakfı'na her şey için teşekkür ediyoruz. Bu saygın kişiliğe ve vakfa verilen ödül nedeniyle gururluyuz.”

02.05.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.