Güzelliklerin üçlüsü

            07.01.2005

Yaşam içindeki uğraşları farklı üç isim. Mesleklerinin dışında ruh ve beden dinlenmesini fırçalarıyla sağlayan sanatçılar. Duyguların, düşlerin güzelliklerini renklendirip tuvale yansıtan üç sanatçı, Gülşen Dinçsoy, Avukat- Sibel Daylan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Öğretim Görevlisi -Emine Emralioğlu, makina teknikeri.

Resim çalışmalarında üç silahşörler gibi. 1995 yılından buyana sanat yolculuğuna birlikte çıkmışlar. Üçü de Ankara, İstanbul, Antalya ve Bolu’da eserlerini sergilemişler.

Avukat Sn. Dinçsoy, Bolu doğası, natürmort, figuratif, Sn. Daylan, etkilendiği tüm konuları, Sn. Emralioğlu yaşlı insanları resmetmekten büyük keyif aldıklarını söylüyorlar.

Dinlenmenin tek aracı güzel sanaların bir dalıyla uğraşmak.

Orada, düşünceler güzelliklerde odaklanıyor. Orada, üretebilmenin, yaratabilmenin keyfini yaşıyorsunuz. Orada, dedikodudan uzak, insanları mutlu edebilmek için uğraş veriyor, keyif alıyorsunuz. Orada topluma öncülük ediyor, sevgiye, dayanışmaya, mutluluğa, geleceğin aydınlığına pencere açarak düşünceleri şekillendiriyorsunuz.

Her eserin önünde durup baktığınızda ayrı bir keyif alıyor, başka dünyalara gidiyorsunuz ya da, Bolu’nun doğa güzellikleri arasında soluklanıyor gibisiniz. Sararan yaprakların ömrünü tamamlayıp yere düştüğünü görür gibisiniz. Saksılardaki çiçekler sanki dalında doğal renkleriyle duruyor gibi, sanki kokularını duyar gibisiniz. Yaşlı figürlerdeki derin çizgiler, geçmişin çilesini günümüze taşıyor gibi. İnsanların yüzlerindeki bebeksi görüntüler saflığın, duruluğun, masumiyetin güzelliğini yansıtıyor gibi. Ya o horozlar, sabahın oluşunu haber vermek üzere ötmeye hazırlanıp, kanat çırpar gibiler.

Emeğin, alınterinin olduğu her uğraş çok güzel. Güzellikleri yaratabilmek için yapılan her çalışma, dinlenmenin en güzel ilacı.

Bu arkadaşlarımız, alanlarının dışındaki bu uğraşlarıyla yalnızca kendi dinlence huzurlarını sağlamakla kalmıyor, topluma da ışık tutuyorlar.

Sağlıklı içinde başarı dileklerimle, teşekkürler.

Bu yazı toplam 910 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.