MİLLET İRADESİNİ PARALELE ÇEVİRMEK

MİLLET İRADESİNİ PARALELE ÇEVİRMEK

Demokrasilerde milletin hür iradesinin tecellisi gerçekleşmesi olmazsa olmaz kurallardandır.

Halkın hür iradesinin oluşması için yönetim erkini elinde tutan başta Siyasi İrade “İKTİDAR” Bürokrasi, kurumlar, yargının hesap verir şeffaf olması gerekir.

Milletten yetki alan siyasiler hesap vermekten koçarak, bilgi saklayarak, hukuku işlemez, kurumları kapı kulu haline getirerek adeta millet iradesini kendi siyasi emelleri için paralel bir anlayışa sürüklerler.

Eğer millet yazılı ve görsel basının objektif haber yapma özelliği “ Baskı ve yandaşlıkla” gasp edilmişse gerçekleri öğrenemez. Başlar ayak ayaklar ise baş olmaya devam eder.

Devletin kurumları iktidarın korkusu ile iş yapamaz karar veremez hale gelirse “Bolu’da seçim yasaklarına aykırı iktidar partisi tarafından muhtelif kamu binalarına asılan tahrik edici pankartlar Savcılık-Valilik silsilesinin aldığı kararlara rağmen indirilememiştir” millet iradesinin hür ve objektif tecellisinden bahsedilemez.

Bilgi karartması ile bürokratların baskı altına alınması ile kirli ilişkiler yok sayılıp tehdit, yıldırma, azarlama, korkutma ile milli irade tecellisinin bir hak gibi savunulması mümkün olur mu?

İktidar 12 yıldır ülkeyi milli irade söylemenin arkasına sığınarak hoyratça şeffaflıktan uzak yönetiliyor. Sayıştay çalışmıyor. Bilgiler saklanıyor. Her şey güllük gülistanlık gösteriliyor.

En az 10 yıldır kamuoyu yolsuzluk var! Belediyeler eliyle şehirler talan edildi. İhalelere fesat karıştırılıyor. Yandaşların dışında kimse ihale alamıyor. Milletin malını yiyorlar diye hep bağırdı durdu.

İktidar bu bağırtıları boş teneke sesi olarak algılattı veya kendisine karşı olanların iftirası gibi sundu.

Millet yılgınlık, korku, baskı ile “Yiyorlarsa da yapıyorlar” demeye başladı. Bu laf iktidarın o kadar hoşuna gitmiş olmalı ki: yeme, hortumlama işinde gemi azıyı almış bakanlara kadar uzanmış.

12 yıl kendi paralel yapısını oluşturmak için milletin kaderine, evlatlarına, kurumlarına kumpas kuran iktidar. Muktedir olduk güveni ile işi abartıp hırsızlıklar saklanamaz hale gelince hem yapıp hem de bağıran konumuna girerek bana 17 Aralıkta kumpas kurdular iktidarı devirmek isteyen paralel yapının işi bunlar yaygarası ile ortalığı toz dumana kattı.!

Silahlı kuvvetleri düzmece delil, PKK’lı gizli şahitlerle don gömlek içeri attıklarında “paşa paşa giriyorlar” diye ağzı kulaklarına varan ve o dönemde birlikte çalıştıkları savcı, hâkim, kolluk kuvvetlerini kahraman, cesur, milli irade ve hukuk timsali ilan edenler sıra kanalizasyon patlayıp sıra kendilerine gelince birden bu insanları hain, dış mihrakların adamı, paralel yapı elemanı ilan edip hırsızlıkları yok saydılar, saymaya da devam ediyorlar .Peki bu adamları siz atamadınızmı,siz12 yıldır yönetimde değimlisiniz.

- Kolluk kuvvetleri yönetmeliğini değiştirdiler

- Hâkim savcılar yüksek kurulun üyelerini tayin ettiler

- Kim hırsızlığın, iktidarın haksızlığının peşine düşerse tayin ettiler binlerce Hâkim-Savcı-7500 polis ve amirin yerleri değiştirildi ..sahi bu telaş niye

- AKP’nin Kanunları ile hukuk yer değiştirdi. Adalet AKP paralel yapısının emrine girdi.

- I. Dalga soruşturmalarında aşama aşama deliller karartılarak hırsızlıklar kapatılmaya çalışıyor.

- II. Dalga operasyon tüm ülkeyi kapsıyordu telaşla önü kesildi.

- III. Dalga ise en yüksek yerleri kapsıyordu o tamamen rafa kaldırıldı.

Bütün bu olup bitenler milli iradenin nasıl paralel AKP yapısına çevrildiği kanaatini gitgide

Kamuoyunda pekiştiyor. Muhalefetin haberlerine bile sansür uygulattıran iktidar artık bütün gemileri yıktı.

Bu durum milli irade gaspı anlamına geldiği için de geniş halk kitleleri seçimler de iktidarın paralel yapısı vasıtasıyla hile, baskı sonucunda milli iradenin tecellisinin sağlanamayacağını düşünüyor. Artık iktidar ve onun güdümündeki kurumlara güvenmiyor.

İktidar milletin malını siyasi emelleri “paralel yapısının devamı” için peşkeş çekiyor.

Belediyeler Belediyenin paralarıyla hizmet tanıtımı adı altında gazetelere, televizyonlara adayları için para yağdırıyor. Devletin FAK-FUK-FONU eliyle paketler yağmur gibi yağdırılıyor.

İnsanlar tıpkı, kendilerinin yaptığı gibi rüşvete, komisyona, karşılıksız almaya ve yemeye özendiriliyor. Yiyen doymuyor hırsızlığı görse bile görmezlikten geliyor.inançlar hortumların emrinde yerle yeksan oldu.yinede millet uyanıyor mızrak çuvalın dışına taştı.

Milli gelirden yüzde 80’i 2,5 milyona gidince geriye kalan 73 milyon Borç batağında olduğu için sıcak para-ithalat ve ithal ikamesine dayalı üretmeyen cari açığı 100 milyon olan ekonomideki bozulmalarla insanlar zaten borçlusunuz biz gidersek haliniz nice olur diyerek korkutuluyor.

Sonuç karartılmış milli irade şahane, hırsızlıklara karşı paralel devlet bahane, yaşasın iktidarın sivil insiyatif görüntülü paralel yapısı, eh cemaate yakışmayan iktidarımıza yakışır!

07.02.2014

07 Şub 2014 - 00:00 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Gündem değil haberi geçen ajanstır.