Bolu 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

İŞTE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJLARI

BOLU VALİSİ ERKAN KILIÇ

Köklü bir medeniyetin fertleri olan şanlı ecdadımız; asırlardır adalet ve hoşgörü anlayışıyla hüküm sürdüğümüz vatan topraklarımızın bütünlüğüne göz diken iç ve dış düşmanlara karşı büyük mücadeleler vererek nice büyük zaferler kazanmıştır.

Öyle zaferler vardır ki; yok olmak üzere olan, tarih sayfalarından silinmek istenen bir milletin yeniden dirilişinin, büyük bir kahramanlık destanının mührü olarak tarihte iz bırakır. İşte 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazandığımız şanlı zafer de bizim tarihimize altın harflerle yazılan ve milletimizin kaderini değiştiren önemli dönüm noktalarından biridir.

Esareti hiçbir zaman kabul etmeyen ve şanlı mazisinden, kahraman ecdadından miras kalan gaza ruhunu asla kaybetmeyen aziz milletimiz; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde topyekûn vatan savunması verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, bağımsızlık uğruna ve ebed müddet var olmak adına dünyada bir eşi benzeri dahi olmayan istiklâl mücadelesini zaferle sonuçlandırarak bizlere haklı bir gurur yaşatmış ve mazlum coğrafyalara umut olmuştur.

Unutulmamalıdır ki; tarihinden ders almayan hiçbir millet geleceğini sağlam temeller üzerine inşa edemez. Bizler de bugünlere gelene kadar bayrağımız inmesin, yurt bildiğimiz cennet vatanımızın bütünlüğü bozulmasın ve birlik beraberliğimize gölge düşmesin diye ödediğimiz bedelleri, atlattığımız badireleri unutursak gaflete düşer, hezimete uğrarız.

Her karış toprağı şüheda kanlarıyla sulanmış, gazilerimizin cesaret ve fedakârlıklarıyla yoğrulmuş cennet vatanımıza ve mukaddes emanetlerimize sahip çıkmak için; bizleri bu cennet topraklardan atmak isteyen, bağımsızlığımıza ve hürriyetimize göz diken hain zihniyetlerin emellerine fırsat vermeden her daim karşılarında durmak aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan borcumuzun gereğidir.

Bu duygu ve düşüncelerimle; büyük zaferimizin 100’üncü yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bizlere bu toprakları canı pahasına vatan kılan şanlı ecdadımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla yâd ediyor, tüm Bolulu Hemşehrilerimin “30 Ağustos Zafer Bayramı”nı yürekten kutluyorum.

BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN

“Aziz milletimiz için dönüm noktası olan, kahramanlıkla ve fedakârlıkla kazanılan Büyük Taarruz Zaferimizin 100’üncü yıldönümünü coşkuyla ve gururla kutluyoruz.

Büyük Türk Milleti bundan tam 100 yıl önce, orduları dağıtılmış ve dört bir yanı işgal edilmiş vatanını kurtarmak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bir mucizeyi gerçekleştirmiştir.

İşte bu zafer; esarete, teslimiyete karşı Türk Milletinin topyekûn haykırışı, özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inancının, iradesinin ve kararlılığın da en büyük göstergesidir.

Bugün bizler de 100 yıl önceki inançla, ülkemizi içinde bulunduğu kötü durumdan çıkarmak ve aydınlık yarınlara taşımak için gücümüzle mücadele ediyoruz. Ve bu mücadelemiz son nefesimize dek sürecek.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100’ncü yıl dönümünü gururla kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu ve Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla ve rahmetle anıyorum.”

BOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI TÜRKER ATEŞ

“Bin yıldan bu yana üzerinde yaşadığımız toprakları düşman istilasından arındırıp bizler için ebedi vatana dönüştüren ulusal bağımsızlık savaşımızın en önemli dönüm noktalarından birisi olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferinin 100. yıldönümünü büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayıp 30 Ağustos günü Dumlupınar’da tüm dünyaya örnek olmuş emsalsiz bir zafer ile taçlandırılan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi, aziz milletimizin, bağımsızlığı için her türlü tutsaklığı ve boyunduruğu reddedip tek yürek olduğu, omuz omuza savaşarak vatan toprağını müdafaa ettiği yeniden diriliş destanıdır.

Milletimizin örnek birlik ve beraberliğini tarihin sayfalarına silinmez harflerle tescilleyen bu zaferin üzerine inşa edilmiş olan Cumhuriyetimiz ve yarınların ekonomisi kalkınmış, güçlü ve müreffeh Türkiye’si, 30 Ağustos ruhu ile beslenen azim ve kararlılıkla inşa edilecektir.

Bizler, iş dünyası olarak, ecdadımızın bizlere bıraktığı bu ülkeyi ve Cumhuriyeti, her yönden gelişmiş ve kalkınmış, müreffeh bir ülke olarak dünya muasır medeniyetlerinin değişmez ve ebedi parçalarından birisi yapabilmek, medeniyet yarışında ülkemizi en ileri seviyelere taşıyabilmek için dün olduğu gibi bugün de her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, tüm üyelerimizin, silahlı kuvvetlerimizin ve halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Başta seneye 100. yaşına ulaşacak olan Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlık mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kutsal vatan topraklarımız ve bayrağımızın bu toprakların dört bir yanında ilelebet dalgalanması için şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnet ile yad ediyorum.”

AK PARTİ BOLU MERKEZ İLÇE BAŞKANI KAZIM KONAK

Milletimiz için önemli bir dönüm noktasıdır 30 Ağustos Zaferi, 7’den 70’e var olma mücadelesidir 30 Ağustos Zaferi, Türk milletini, tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı elde ettiği büyük bir zaferdir 30 Ağustos Zaferi’dir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında, bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği 30 Ağustos Zaferi'nin, 100. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamanın sevincinin yaşıyoruz. Milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen kazandığı bu zaferle 1071 Malazgirt’te bize yurt kılınan bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını minnetle yâd ediyorum. Vatanımız, ezanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımız uğrunda can veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

EĞİTİM-İŞ BOLU İL BAŞKANI ERKAN KORKMAZ

30 Ağustos Zaferi’ni, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zafer olduğunu belirten Korkmaz, “Savaş alanında tarih yeniden yazılırken, Türk ulusunun gelişip güçlenmesinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajı verilmiştir.

Ancak bugün Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının, emperyalistlerin oyuncağı haline gelmiş ve çağın gerisinde kalmış bir imparatorluktan; bağımsız, çağdaş bir ülke yaratmasını hala hazmedemeyenlerin olduğu açıktır.

Bu hazmedemeyiş,30 Ağustos’ta emperyalizme karşı başkaldırışı ve kazanılan eşsiz zaferi yok saymalarıyla kendini göstermiştir. MEB, ulusumuz için en kutlu, en gurur verici ulusal bayramlardan biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı çalışma takviminde unutmuş!

Eğitim-İş’in konuyu gündeme getirmesi ve kamuoyunun yoğun tepkisi üzerine yanlışını düzeltmek zorunda kalmıştır. Cumhuriyeti ve devrimlerini, Atatürk’ü ve laikliği hedef alan bu zihniyet yeni değildir. Biz bu kasıtlı unutkanlığın, siyasi iktidarın Cumhuriyet alerjisinin bir yansıması olduğunu çok iyi biliyoruz.

Biz bu zihniyetin, iktidarda olduğu süre boyunca, çeşitli bahaneler ileri sürerek ulusal bayramlarımızın kutlanmasını yasaklama çabalarına defalarca tanık olduk. Biz bu zihniyetin, Kocatepe’deki Zafer Yürüşü”nü nasıl bilinçli olarak eziyete dönüştürdüğünü, Türkiye’nin dört bir yanından yürüyüşe katılan insanları aç susuz bırakarak, zaferin 100. yıldönümüne nasıl gölge düşürmek istediğine şahit olduk”

30 AĞUSTOS’A ÖZEL BİR ALERJİLERİ VAR

30 Ağustos’a özel bir alerjileri var çünkü 30 Ağustos, bu topraklar üstünde yaşayan insanların tebaadan ulusa dönüşmesinin en önemli basamaklarındandır ifadelerini kullanan Erkan Korkmaz, “Dünyadaki mazlum halklara ilham kaynağı olan 30 Ağustos Zaferini, hayran oldukları sömürge olma sevdalısı padişah değil, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yoldaşları ve ulusumuz kazanmıştır. Atatürk cumhuriyetinin nimetlerinden yararlanıp Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını sürdürenler bilsinler.

BİZİM ZAFERİMİZ 30 AĞUSTOS’TUR!

Bizler bu en kutlu Zafer gününü anmayan ve anlatmayanları, bilinçli olarak değersizleştirmek isteyenleri unutmayacak ve unutturmayacağız. 100 yılın miladında, o günkü inanç ve kararlılıkla zaferimizi ve onun önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü; emaneti, laik, çağdaş, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmaya ve gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.”

29 Ağu 2022 - 18:24 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Gündem değil haberi geçen ajanstır.


REALTY WORLD'DEN ÖRENCİKTE SATILIK YATIRIM FIRSATI

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI ÖRENCİKTE YOL KENARI 2 KAT İMARLI 30 METRE YOLA CEPHELİ ELEKTRİK-SU-YOL-TÜM ALTYAPI HAZIR YERLEŞİK ALA...

REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

KASAPLAR'DASATILIK 4 KAT İMARLI ARSA.DEĞERLİ YATIRIM

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI KASAPLAR BÖLGESİNDE 4 KAT İMARLI VİLLA İÇİN UYGUN ÇOK KULLANIŞLI 409 METREKARE KUPON ARSA DETAYL...

REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

RW DEN KİRALIK DAİRE

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI * BHAÇELİ EVLER MAHHALLESİN'DE * MERKEZİ KONUMDA *EN İŞLEK CADDEYE 5 DK. MESAFEDE * 3 ADET BALKON, MUT...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

Yolu Var. TURİZM Bölgesinde Yatırım Fırsatı. Realty World'ten

Emlak Dünyasının Güvenilir Markası Realty World İlyas Özçelik Gayrimenkul'den Kındıra'da Kış turizminin önde gelen kayak merkezlerinden Kartalkaya yol...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

BOLU'nun en iyi sitesinde daire sahibi olun! Realty World'ten.

Dairelerimiz anahtar teslimdir. Kombisi ve ankastresi takılı. Cam balkonu kapalıdır. Temizliği yapılıp teslim edilecektir. Dairelerimizde Ebeveyn BANY...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

ALPAĞUT MAH. 3 KATLI BİNA 3 CEPHELİ SATILIK 3+1 DAİRE

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI * HUZURLU VE GÜVENLİ BÖLGEDE ; ALPAĞUT MAHALLESİNDE , * ETRAFINDA MÜSTAKİL EVLER ; 3 KATLI BİNA MÜSTAK...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

MERKEZ DURAKLI YANINDA GENİŞ 3+1 VE KİLER ODASI

AKTAŞ MAH.'DE BATI & KUZEY CEPHE 155 M² BRÜT 140 M² NET 3+1 KİLER ODASI BALKONLU MERKEZ DURAKLARINA YAKIN KİLERLİ KULLANIŞLI MERKEZİ KONUMDA Okul,...

0(374) 222 14 14

GEREDE KABİLLERDE SATILIK 2 katlı Bahçeli Müstakil Ev

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI​ * GEREDE / KABİLLER MAHALLESİ * DOĞU / GÜNEY/ BATI CEPHE *334 +90 M² ARSA PAYLI * GENİŞ BALKON * 2 KA...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

BORAZANLARDA TERASLI DUBLEKS 3+1

BORAZANLAR MAHALLESİNDE 50.YIL ORTAOKULUNA YAKIN KONUMDA EBEVEYN BANYO TERASLI 3+1 120M2 GÜNEY DOĞU CEPHE ASANSÖR BULUNMAMAKTADIR ZEMİN KAT ÜSTÜ 3 KAT...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

İşinizi Zirveye Taşıyın: Belediye Meydanın'da Modern Ofis

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI YENİ BELEDİYE DÜKKANLARINDA MİGROS'UN VE KÖFTECİ YUSUF UN ÜSTÜ 5.KAT BÜTÜN BELEDİYE MEYDANINA HAKİM KÜ...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL