Muhalefet yükleniyor

Muhalefet, sert eleştirilerle iktidar milletvekillerini ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı eleştirmeye devam ediyor. DSP İl Başkanı Mehmet Özbey, Mehmet Güner'in kendisiyle ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verirken; MHP de uzun

Muhalefet, sert eleştirilerle iktidar milletvekillerini ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı eleştirmeye devam ediyor. DSP İl Başkanı Mehmet Özbey, Mehmet Güner'in kendisiyle ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verirken; MHP de uzun süren sessizliğini İlçe Başkanı Sabri Şatıroğlu ile bozdu.

Özbey: "Güner siyasetin ‘S’sinde değilken, hortumcularla mücadele ediyorduk"

DSP İl Başkanı Mehmet Özbey, AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner'in gazetemize yaptığı “Herkes konuşsun, Mehmet Özbey konuşmasın” açıklamasına sert çıktı. Özbey; “Biz hortumculuğun önüne geçmeye çalışırken, Sayın Mehmet Güner siyasetin “S”sinde bile değildi” dedi.

Gazetemize özel açıklamada bulunan Mehmet Özbey, Güner'in “DSP'nin kucağımıza bıraktığı 45 milyon dolarlık pisliği temizliyoruz” sözlerine sert tepki gösterdi.

Özbey; “AKP Bolu Milletvekili Sayın Mehmet Güner, siyasetin “S”sinde bile değilken, biz 56. azınlık Ecevit seçim hükümeti döneminde, daha önce sağ iktidarlar tarafından çıkartılan Bankalar Yasası nedeniyle bakkal dükkanı gibi banka açılması sağlanmıştır ve banka patronları tarafından, bankaların içi boşaltıldığı, bankaların hortumlandığı tespit edilmiş, o zaman TBMM'de grubu bulunan CHP, DYP, ANAP ve sizin Başbakan Yardımcılarınızın da bulunduğu Fazilet Partisi Genel Başkanıyla Sayın Ecevit teker teker görüşerek bankaların hortumlandığını, gelin hep beraber bize destek verin, Bankalar Yasası'nı çıkartalım ve bankaların zarara uğratılmasına engel olalım diyerek, destek istemişti. Ancak şu anda AKP'de milletvekili olan kişiler dahil hiçbir siyasi parti bu yasanın çıkarılmasına destek vermemiştir. Bankaların 45 milyar dolar zarara kimlerin neden olduğunu Sayın Mehmet Güner umarım şimdi anlar” diye konuştu.

TEŞEKKÜR EDECEĞİ YERDE RAHATSIZ OLDU

DSP olarak 57. Cumhuriyet Hükümeti döneminde, siyasi güç kullanarak hortumculuk yapanların önünü kestik diyen Özbey, şöyle devam etti: “DSP olarak 57. Cumhuriyet hükümetinde, devletin ve milletin paralarını siyasi gücü kullanarak hortumlayanların önünü kestik. Devletin, milletin paralarına sahip çıkarak onlardan hesap soran bankalar kanunu çıkardık. Sayın Mehmet Güner buna teşekkür edeceği yerde, DSP'den neden rahatsız olduğunu anlamış değilim. Biz DSP olarak Bolu'da ORÜS'ün AİBÜ'ne verilmesini sağladık. AKP gibi değişiklik yaparak birilerine peşkeş çekip beş bin öğrencinin Karacasu'da istihdam edilmesinin önünü kesmedik. Biz İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nin hastalara yeterli hizmet veremediğini görerek, Avrupai Köroğlu Devlet Hastanesi'nin yapılmasına öncülük ettik. AKP Hükümeti ne yaptı? Önce İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nin doktorlarının tayinlerini Köroğlu Devlet Hastanesi'ne kaydırdı, ayak oyunlarıyla İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ni Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi haline dönüştürerek, halkın özel hastanelere muayene olmasının önünü açmaya çalıştı. Kamuoyundan gelen baskılar neticesinde geri adım atmak zorunda kaldılar. AKP'nin amacı, AB'yi dayatmaları karşısında Devlet Hastanelerinin etkinliğini azaltmak, özel hastanelerin önünü açmaktır. Yaptıkları uygulamaları ile devlet hastanelerinin etkinliğini azaltmaktadır. Teşvik Yasası nedeniyle Bolu'ya gelecek yatırımların önünü kestiniz. Bolu'da işsizliğe neden oldunuz.”

BAŞARISIZLIK HIRÇINLAŞTIRIYOR

DSP her zaman her yerde açık, net şekilde konuşabilen, yaptıklarından onur duyan tek partidir. Bizim veremeyeceğimiz hesabımız yoktur. Dürüstlüğü ile halkın gönlünü fetheden tek parti DSP'dir diyen Özbey; “Başarısızlık Sayın Başbakanı ve AKP milletvekilini hırçınlaştırmaktadır. Sayın milletvekili Mehmet Güner'in rahatsızlığı da DSP'nin hızla oylarının yükseldiği ve iktidar alternatifi olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü DSP dürüsttür. Çünkü DSP gücünü ülkenin birlik ve bütünlüğünden almaktadır. Çünkü DSP iktidar döneminde yaptıklarıyla halka yakın olan tek partidir. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” şeklinde konuştu.

MHP NİHAYET SES VERDİ: Şatıroğlu: "Sandık gereken cevabı verecek"

Muhalefetin sessiz partisi MHP, AKP milletvekilleri ve Belediye Başkanını eleştirdi. Merkez İlçe Başkanı Sabri Şatıroğlu, Belediye Başkanının, Bolu'ya hayat geliyor, Bolu'ya hizmet geliyor sloganıyla yola çıktığını hatırlatarak; “Başkan Yılmaz, hiçbir seçim vaadini yerine getirmedi. Günler, aylar ve yıllar çabuk geçer, bir gün sandık seçmenin önüne konulur,AKP'ye de seçmen sandıkta gereken cevabı verir” dedi.

MHP nihayet ses verdi. Günlerdir tüm muhalefet partilerinin veryansın ettiği, milletvekilleri ve Belediye Başkanını eleştirenler kervanına, MHP Merkez İlçe Başkanı Sabri Şatıroğlu da katıldı.

Şatıroğlu, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı seçim vaatlerini yerine getirmemekle, milletvekillerinin de taş üstüne taş koymadıkları gibi, mevcut şeyleri de yok pahasına sattıklarını iddia ederek suçladı.

Belediye Başkanının Bolu'da 2 yılını doldurduğunu söyleyen Şatıroğlu, açıklamasına şöyle devam etti; “Sayın Başkan, Bolu'ya hayat geliyor, Bolu'ya hizmet geliyor sloganıyla yola çıkmış, ancak seçim vaatlerinde hiçbir gerçekleşme olmamıştır. Günler, aylar ve yılları çabuk geçer, bir gün sandık seçmenin önüne konulur, AKP'ye de seçmen sandıkta gereken cevabı verir. Milletvekilleri 3.yılını doldurmasına rağmen, Bolu'da hangi taş üstüne taş konulmuş, nereye bir çivi çakılmış, işsizliği önleyecek hangi yatırımlar yapılmıştır? Mevcutlar birer birer elden çıkarılmış kıyakçılık yapılarak yok pahasına satılmıştır.”

13.04.2006

13 Nis 2006 - 00:00 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Gündem değil haberi geçen ajanstır.