BOLU GÜNDEM KÖŞE YAZARLARI BOLUNUN EN ETKİLİLERİNİ TESPİT ETTİ

BOLU GÜNDEM KÖŞE YAZARLARI BOLUNUN EN ETKİLİLERİNİ TESPİT ETTİ

BOLU GÜNDEM KÖŞE YAZARLARI BOLUNUN EN ETKİLİLERİNİ TESPİT ETTİ
Haber albümü için resme tıklayın

Bolu Gündem Köşe Yazarları 2012 yılında da Bolu'nun en etkililerini tespit ettiler. Kent yaşamını birebir etkileyen, olumlu ya da olumsuz icraatları ile halkın günlüğünde etkili olan kişilerin tespitinde bu yıl geniş bir yelpaze ortaya çıktı.

İkincisini organize ettiğimiz Bolu'nun en etkililerini seçen Bolu Gündem köşe yazarları seçimlerini yorumları ile dile getirdiler.
2011 yılında en etkililer kategorisinde ilk beşe girenlerden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, CHP Milletvekili Tanju Özcan ve Bolu Devlet Hastanesi eski Başhekimi Hüseyin İka bu yılda Bolu'nun en etkili kişileri arasına girdiler. İlk beşe geçen yıldan farklı olarak 2012'de Jimnastik Federasyonu Başkanı seçilen Suat Çelen ve Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Erçoşkun girdiler. Köşe yazarlarımız bu seçimi yaparken etkililerin olumsuz icraatlarına da dikkat çektiler.
Örneğin Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı Bolu'nun en etkilisi seçen yazarlarımız birçoğu Başkanın icraatlarının olumsuz yanlarını da değerlendirmelerine aldılar.

Buna göre ilk beş şu şekilde şekillendi:
1-Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 18 tercih
2-Bolu Milletvekili Tanju Özcan 14 tercih.
3-Suat Çelen Jimnastik Federasyonu Başkanı 11 tercih
4-Bolu Milletvekili Ali Erçoşkun 8 tercih
5-Doktor Hüseyin İka Türk Ocağı ve Kızılay Başkanı 7 tercih

İlk beşin ardından sıralamaya giren Bolu'nun 2012 yılında toplumsal, sosyal, siyasal yaşamında etkili olmuş kişiler ise şöyle.
6-Semih Dimicioğlu Mimarlar Odası Başkanı 5 tercih
7-Şerafettin Erbayram Bolca Hindi Başkanı 5 tercih
8-Hayri Çoşkun AİBÜ Rektörü 4 tercih.
9-İbrahim Özçimen Bolu Valisi 3 tercih
10-Yılmaz Becikoğlu İş adamı 3 tercih
11-Ahmet Baysal İzzet Baysal Vakfı 3 tercih
12-Eyüp Ahi Bolu Gündem köşe yazarı 2 tercih
13-Abdullah Uzun Has Parti eski İl Başkanı 2 tercih
14-Ali Ericek Er Piliç Başkanı 1 tercih.
15-Ahmet Kahraman Gentaş Başkanı 1 tercih
16-Tahsin Akduman Bolu İl Özel İdare Genel Sekreteri 1 tercih.
17-Murat Ataman Makine Mühendisleri Odası Başkanı 1 tercih.
18-Hakkı Özmen BOSİAD Başkanı 1 tercih.
19-Abdullah Abat Boluspor Başkanı 1 tercih
20-Tahir Gayret BESOP Başkanı 1 tercih
21-Halit Ergül Gazelle Otel Başkanı 1 tercih
22-Uğur Tunçok Mimar 1 tercih
23-Fehmi Küpçü Bolu Milletvekili 1 tercih
24-Emin Semercioğlu BTSO Başkanı 1 tercih
25-Fügen Kara CHP İl Başkanı 1 tercih
26-İsmail Ulu Mudurnu Örencik köyünden bir vatandaş 1 tercih
27-TUBİTAK 1 tercih.
28-Bolu Halkı 1 tercih.
29- Doç. Dr. Neriman Şengül
30-Ayşegül İlter
31-Ömer Sayın Ak Parti Bolu il Başkanı 1 tercih.
2011 yılında ilk beşe girenler ise Alaaddin Yılmaz, Tanju Özcan, Hüseyin İka, Yılmaz Becikoğlu ve Necip Çarıkçı idi.
Yılmaz Becikoğlu 2012'de ilk 10'a girerken, Boluspor Başkanlığını bırakan Necip Çarıkçı ise sıralamalarda yer almadı.
İşte Köşe yazarlarımızın tercihleri ve en etkili şahıslar arasında gördükleri kişiler hakkındaki yorumları.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Mustafa NAMDAR’ın listesi ve görüşleri

1- ALAADDİN YILMAZ: Ocak yanıyorsa bacadan duman çıkar. Ocakçının görevi çevre kirliliğini en aza indirecek şekilde duman çıkartmasıdır. Sayın Başkanın acıyı bir defa da hissettirmek istemesi sonucu her yerde birden başlatılan yol, alt yapı ve fırka tepesi çalışmaları gündemden hiç düşmeyen eleştirileri de beraberinde getirmiştir. Umarım yeniden kazma vurulmaz. Gelecekteki güzellikler için çekilen çilenin kutsal olduğuna inanarak hoşgörü içinde bir yaşam en büyük dileğimdir.

2-ALİ ERİCEK : Hayırların efsane adı rahmetle andığımız İzzet Baysal'ın oluşturduğu zincire yeni halkaların eklenmesini görmek ne güzel. Kendi çevresinde yaptığı yardımları yanında ekonomiye katkılarıyla tanıdığımız Sayın Ericek'in ABÜ külliyesi içinde temelini attığı İlahiyat Fakültesi ile yıla damgasını vurmuştur. Örnek davranışı nedeniyle bir kez daha yürekten teşekkürler.

3-ŞERAFETTİN ERBAYRAM : Tarım alanında kendisine Bolu çiftçisine rehberliğe adadığını gözlemlediğimiz Sayın Erbayram'ın kurduğu vakıf ile topluma bağışçılığın güzelliğini yaydığı görülüyor Bu anlamda henüz abıldama döneminde bulunan vakfın, okul öncesi eğitime katkısı ve yaptıkları okul, Ruh ve Sinir hastalıkları Rehabilitasyon Merkezi binası tadilatı, tarım alanlarında toprak tahlili ve meyvecilik konularında yaptıklarıyla topluma damgasını vuran çalışmalarını yükselen değer olarak kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Yener BANDAKÇIOĞ-LU’nun listesi ve görüşleri

1-SEMİH DİMİCİOĞLU: Bolu Mimarlar Odası Başkanı. Bolu'nun tarihi geçmişini gün yüzüne çıkarmak için mimar arkadaşlarıyla giriştiği büyük mücadele sonucu benim favorimdir. Dimicioğlu'nun çok bilinçli ve örneğine rastlanmayan çalışmaları sonucu Cladiopolis şehrinin gizli kalmış tüm tarihi gün yüzüne çıkarılmayı bekliyor.

2)ŞERAFETTİN ERBAYRAM: Sessiz sedasız ve reklamdan uzak çalışmalarıyla Bolu ziraatine yön veren idealist. Kurt üzümü, Altın Çilek gibi Boluluların rüyasında bile göremeyecekleri yeni bitki ve meyveleri adeta yeni keşfetmiş gibi Boluluların hizmetine sundu. Ayrıca tüm Bolu vilayeti topraklarının, toprak analizlerinin yapılmasında büyük rol üstlendi. Saanen keçi yetiştiriciliğinde ve Bolca Hindi'nin Türkiye'ye mal olmasında büyük başarılara imza attı. Ayrıca Bolu Bağışçılar Vakfının Kurucu Başkanı olarak vakfın bütün Türkiye'ye örnek olmasını sağladı.

3-TAHSİN AKDUMAN: Abant Gölü'nün 7 misli büyüklüğündeki Taşlıyayla Göleti'nin inşa ve hizmete girmesini sağladı. Bu göletin Bolu turizmine çok değerli katkılar vereceği açık ve seçik görülüyor. Gerek elektrik istihsalinde gerekse Seben topraklarının sulanmasında çok faydalı bir hizmet Akduman' a büyük bir prestij sağlayacaktır.

4)Fügen Kara: CHP'nin 81 ilindeki ilk kadın il başkanı. Bu güne kadar CHP'de bir kadının İl başkanı olmasının başka bir örneği yok.

5)İSMAİL ULU: Bu hemşehrimiz Mudurnu'nun Örencik Köyü'nden. Türkiye'nin sayılı kış bölgelerinden biri olan ilimizde her hizmeti devletten bekleyen anlayışla karşı çıkarak aracının önünde bir bıçak takarak köylünün yollarını ulaşıma açan kişi. Şayet köylerimizde İsmail Ulu gibi müteşebbisler çoğalırsa ağır kış şartları altında kapanan hiçbir köy yolumuz bulunmaz.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Av. Yüksel GÜLTEKİN’in listesi ve görüşleri

1-ALAADDİN YILMAZ: Bolu'nun 50 yıllık makûs talihinin önünü açtı. Tüm eleştirilere rağmen doğru bildiğinden şaşmadı. Vaat ettiği projeleri eksiksiz bir şekilde yerine getirme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

2-SEMİH DİMİCİOĞLU: Çevresindeki tüm olumsuz yapılanmaya rağmen Bolu Tarihi mirasının korunması için hiçbir menfaat gözetmeden bedel ödemeyi göze aldı.

3-HÜSEYİN İKA: Bir başarı destanı yazdı. Başhekimlik görevinden tüm Bolu'nun sevgisini ve desteğini almasına karşın ayrılmak zorunda bırakılırken onur ve haysiyetinden hiç taviz vermedi. Şüphe yok ki Bolu tarihinde yerini aldı.

4-ALİ ERÇOŞKUN : Tüm Bolunun ayağa kalkmasına rağmen bugüne kadar bir bürokrata gösterilmeyen destek ve sevgi İKA'ya gösterilmesine rağmen, Bolu'nun öz evladı bir bürokratı şahsi kaprisi ile yerinden ederek, yerine hemşerisi Çankırılı Murat'ı getirmeyi başardı.

5-TANJU ÖZCAN : Politik hayatına katıldığı yaklaşık 10 yıllık süreçte Bolu'nun hayrına bir tane somut projeye imza atmadan bu kadar ses çıkarması doğru büyük başarı . ama bence esas başarısı, evinde patates, soğan soyup yemeğini yapan kendi halinde biz ev hanımını partisisnin kökleşmiş geleneklerine, siyasi birikimlerine rağmen, İl Başkanı yapması; bunu da ne kadar demokratik partiyiz, tek kadın İl Başkanı diye lanse etmesi kabul edelim ki bir siyasi başarıdır.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Bülent DİNÇTÜRK’ün listesi ve görüşleri

1) ALAADDİN YILMAZ: Bütün sene boyunca gerek basının gerekse kamuoyunun sürekli olarak gündeminde oldu. söylemleri icraatları, seyahatleri, gölcüğü alışı, polemikleri, fırka tepesi, becikoğlu kavgası başkanı bütün sene boyunca gündemde tuttu.

2)TANJU ÖZCAN: 34 sene sonra CHP boludan bir milletvekili çıkardı. İsteyen beğenir istemeyen beğenmez. Eğri oturup doğru konuşacaksak Sayın Tanju Özcan'da bütün yıl boyunca kendinden söz ettirmeyi başardı. Temposu yüksek, gayretli bir çalışma içinde idi. Verdiği önergeler, Bolu ile ilgili hassas konuların dile getirilmesi,bütün etkinliklere meclisteki görevine rağmen yetişmesi kendisini gündemde tutmaya yetmiştir. 2013 de de bu tempoyu sürdürürse yine en çok konuşulanlardan biri olacaktır.

3) ALİ ERCOŞKUN: Sene boyu yapılan bütün etkinliklere mesaj göndermesi önemli idi. Bütün ilçe ve köyleri gezerek halkı dinlemesi, Dünya parlamenterlerini Bolu'da toplaması, cami yeri polemiği sayın Ercoşkun'un bütün sene boyunca kendisinden bahsedilmesine yetti.

4)SUAT ÇELEN: Bolulu genç kardeşimiz Dünya şampiyonluğu unvanına Jimnastik Federasyonu başkanlığını da ekleyerek gerçekten övünülecek bir adım daha atmıştır. Önümüzdeki senelerde başarılı olacağına inancımız tamdır. Darısı diğer daire müdürlerinin başına!

5) YILMAZ BECİKOĞLU: Bolu'da her sene vergi rekortmenliğinin yanı sıra Boluspor 'la ilgili sert çıkışları, Sayın Yılmaz'la girdiği kavgalar, yaptığı modern inşaatlarla gündemde olmayı başarmıştır.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Mustafa ÖZ’ün listesi ve görüşleri

1-ALAADDİN YILMAZ : Bolu Belediye Başkanı olarak uygulamaya koyduğu projeler ve bu projelerin uygulaması ile ilgili SÜREKLİ BOLU KAMUOYUNUN gündeminde kalmış olması. Kişilerle, Kurumlarla, Basın mensuplarıyla tartışmaya girmesi SİVRİ! Çıkışlar yapmasıyla gündemde kalmasını sağlamıştır.

2-ALİ ERCOŞKUN : Bolu kamuoyuna kendisini hem ticaret hem de siyasette kabul ettirmiş iktidar partisinden milletvekili olarak gündemdeki yerini sağlamlaştırmıştır.

3-TANJU ÖZCAN: Genç ve dinamik özelliğini de kullanarak muhalefet partisi CHP'den milletvekili seçilme başarısı göstermiştir. Muhalefet milletvekili olmasına rağmen sorunları takip, gündeme taşıma halkla ilişki ve iletişim kurma yönünden iktidar milletvekillerinden daha enerjik ve çalışkan bir görüntü vermektedir. Liderin arkasına saklanan politika yapmayı değil kendi doğrularının politikasını yapması da ayrı bir değerlendirme konusu olmuştur.

4-SUAT ÇELEN : Jimnastikteki kişisel başarısını üstlendiği bürokrasiye de taşıması Federasyon Başkanı seçilerek ülkemizin temsilini üstlenen bir kuruluşa başkan olması ile de kanıtlamıştır.

5-EMİN SEMERCİ : Bolu Ticaret odasının yaptığı çalışmalar, yeni binanın bitirilmesi, Bolu insanın müteşebbüslük özelliği ile ilgili dosdoğru yaptığı açıklamaları ile gündeme iz bırakmıştır.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Nadir Gürkan YETKİN’in listesi ve görüşleri

Bu tür değerlendirmelerde hep siyasilere yer vermek diğerlerine haksızlık olur.Bu sebeple 2012 de gündemde yer alan,gündemi belirleyenler ve “en”ler bana göre böyle!
En cengaver:
Alaaddin tepesini eninde sonunda fetheden Sayın Eyüp Ahi! Haklı davasında aslanlar gibi mücadele etmiş ve her türlü baskıya ,zulme karşı dimdik durup dosta düşmana ibretlik bir hikaye çıkarmayı başarmıştır.

En Beğenilen:
Altın çamura düşse değerinden kaybeder mi?
Eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir!
Başhekimlik görevi birilerinin özel çabası ile son bulsa dahi sivil toplum örgütleri ve halk tarafından halen sevilen ve beğenilen olmak ve daha trajiği ezeli rakibimiz Düzce tarafından dahi sahiplenilen bir Bolulu olmak için sanırım biraz fazla çalışkan olmak ve gerçekten başarılı olmak gerekmez mi?Sayın Hüseyin İka “polemiğe girmem işime bakarım” dercesine el attığı her alanda başarı ortada!
En başarılı genç adam:
Bir koltuğa iki karpuz sığar mı?diye bir geyik vardır ya,Sayın Abdullah Abat takmış bu polemiğe almış eline birkaç koca karpuzu sokmuş bir koltuğunun altına.
Bolu Sevdalısı olmak Bolu'yu ve Bolu Sporu sevmekle başlar.Kimse ile itişmeden ve dalaşmadan sessiz sedasız gönülleri fethederek geçti başkanlık koltuğuna.
Bolu Ekspres gazetesinin imtiyaz haklarını devralarak bir başka köşe başını tuttu.
Yetmedi müteahhit oldu.
Zaten başarılı bir eczacı idi.
Bir tek siyasi başarı hanesi boş durmakta,onu da ileri günlerde hep birlikte görürüz!
En Sportmen:
Çocuk yaşta milli sporcu ,genç yaşta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ardından federasyon başkanlığı başka söze gerek var mı?

En Başarılı Sivil Örgüt başkanı:
Bosiad kurulduğundan bu güne bu kadar aktif bir dönem geçirmemişti.Bu tamamen özverili çalışmasıyla Hakkı Özmen'in kişisel çabasının sonucudur.Bulunduğu mevkide diğer bir çok örgütün aksine maaş almadan üyelerinin kazanımları için uğraş vermek ve sahiplendiği görevi en üst seviyede hakkını vermek maalesef herkese nasip olmuyor. Darısı diğerlerinin başına diyelim ve sayın Hakkı Özmen'i bir kez daha alkışlayarak 2013'teki sergileyeceği performansını merakla bekleyelim.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Hasan DİNǒin listesi ve görüşleri

1-SUAT ÇELEN: Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürü Sayın Suat Çelen'in Jimnastik Federasyonu Başkanlığına seçilmiş olması, işindeki başarısını da göstermektedir.

2-HÜSEYİN İKA: Devlet Hastanemizin Baş Hekimi iken de, görevden alındıktan sonra da adından en çok bahsedilen birisi oldu. Toplumun çeşitli kesimlerinden olumlu tepki alan sayın İka yılın başarılı olanlarının arasındadır.

3-TANJU ÖZCAN: Yıllardır Bolu'nun özlediği milletvekilliği tipine çok üzel bir örnek oldu. Gerek TBMM'de gerekse ilimzde çalışmalarıyla ses getiren bir siyasetçi olması yılın en başarılı insanlarımız arasında bulunmasını sağladı.

4-ALAADDİN YILMAZ: Dokuz yıllık görev süresi içinde muhalifleri ile olan münasebetleri gerek planlarındaki işlerin gerçekleştirilmesindeki kararlılık ve de kendisi ile ilgili yapılan değerlendirilmeler Bolu'nun başarılı olanları arasında yer almasının sebebidir.

5-AHMET KAHRAMAN: Bolu ekonomisine yaptığı katkılar ve toplumun bütün kesimleriyle geliştirdiği olumlu münasebetler onun Bolu'nun en başarılıları arasında olmasının bence önemli gerekçeleridir.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Mustafa Nuri GÜRSOY’un listesi ve görüşleri

Bolu Valisi İbrahim ÖZÇİMEN
Bolu şehrimizin devleti temsil eden en yüksek noktasında yer almasına rağmen, mütavazı kişiliği ve vicdan sahibi özellikleri ile geçmişten bu yana alışık olmadığımız yönetici profilini takdir ediyor, hizmet noktasında tüm mesai arkadaşları ve vatandaşlarla kurduğu köprüler şehrimize her manada olumlu geri dönüşlere vesile oluyor.

Bolu Milletvekili Ali ERCOŞKUN
Gerek enerjisi gerek siyasi kimliği gerek Bolu şehrinin hizmet noktasındaki ihtiyaçlarını takip etmesi, iletişim ve bilişim noktasındaki uzmanlığı, çözüm noktasında iş odaklı, kurumsal yapıyı öne çıkaran, Abant'ta Akdeniz Parlamenterler Toplantısını hayata geçiren, Bilişim Bakanlığı için önerilerini Mecliste paylaşan, Buna dair Bakan olma yolunda önemli mesafeler kat eden özellikleri ile farklılık yaratıyor.
Bolu Milletvekili Fehmi KÜPÇÜ
Bolu Milletvekili olduğu günden bu yana, vatandaş ile kurduğu samimi sıcak sohbetlerin şahidi, hizmet noktasında Bolu Şehrinin aldığı mesafelerde katma değer yaratan verimliliği, bu coğrafyada yaşayan tüm insanlarımıza eşit ölçülerde yaklaşan vicdan sahibi kimliği, büyüğüne küçüğüne tebessümünü hiç eksik etmeyen, insanlarla bire bir teması ilke olarak benimseyen özellikleri ile örnek siyasetçi profili çizerek öne çıkıyor.
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin YILMAZ
Seveni de var. Sevmeyeni de. Ama bir ortak buluşma noktası var ki. Son noktada herkes tarafından takdir ediliyor. Fark yaratan sadece yaptığı işler değil, konuşmaları, insanlarla diyaloğu, demeçleri, çıkışları, iletişimi ile de fark yaratıyor. İtici gibi duran tüm detayların sonucunda yine o haklı çıkıyor. Benim kel olan başıma göndermeler yaparken bile haklı çıktığını nice sonra fark edebiliyorum.! Her ne olursa olsun sadece Bolu ile sınırlı kalmayıp, ülke bazında dahi gündem koyacak kadar etkili bir isim olarak öne çıkarak etkili isimlerin başında geliyor.
Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü/Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat ÇELEN
Milli sporcu. Öğretmen. Bürokrat. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü. Jimnastik Federasyonu Başkanı. Disiplinli, işini bilen, çalıştığı kurumla birebir örtüşen ve bu alanda milli olmuş, şampiyonlukları olan bir şahsiyet. Soyadı ile anılan bir jimnastik teriminin isim babası. Bolu'ya yapılan sportif hizmetlerin kimyasını, fiziğini, reçetesini paylaşan, işin bitirilmesi için, en alt kademeden, en üst kademeye giden yolda, idari, siyasi ve her türlü iletişimi organize eden, paylaşan, anlatan, ikna eden, yapılacak tüm çalışma ve projelerin kendi kafasında bir hikayesi bulunan, entegrasyonu her alanda en iyi şekilde uygulayabilen bir milli bürokrat olarak Bolu şehrimizin gururu olmaya devam ediyor.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Gülay ALBAYRAK’ın listesi ve görüşleri

Bolu'da sevilen,sayılan,artı pozitif kişileri layıkıyla favori seçmek için özünü,yaptıklarını,yaşam biçimini yakinen bilmek gerek.
Bolu' nun seyir defterini incelersek; Bolu'nun kalkınmasında ellerini taşın altına koyarak, Bolu'ya faydası olan, ekonomisine önemli katkıda bulunan Ürettiği yeni fikirlerle birçok dalda öncelik yapan, idol isimlerden aklıma gelenler:
ŞERAFETTİN ERBAYRAM
Bolu'da ziraat sektöründe
Hayvancılık sektöründe
Eğitim sektöründe
Her daim Bolu için yaptığı başarılı hizmetlerinin yanında kişiliğindeki dürüst yapısı, saygın tavrıyla seçkin ve örnek kimliğini sergileyen muhterem bir insandır.
AHMET BAYSAL
İZZET BAYSAL, NASIL Bolu'nun BABASIYSA O'da Bolu'nun AMCASIDIR. Güven duyduğumuz,kendimizi koruma altına aldığımız amcamızla,yola devam etmekteyiz. Yolumuzu aydınlatan bir ışık kadar kendisine muhtacız. Çünkü, kendisinde de muhterem İzzet Baysal ruhu mevcuttur. Bolu halkının geleceğini en iyi düşünenlerdendir.
SEMİH DİMİCİOĞLU
Bolu'da Mimarlar ODASI Başkanı olarak, Bolu'nun tarihi eserlerine sahip çıkan bu konuda tek başına mücadelesini yürüten cesur, çalışkan mütevazi bir kişiliktir. Dürüstlüğü kamuda takdir edilenler arasındadır. Haklıyı haksızdan ayırarak,doğruları söylemek,daha doğrusu Bolu'ya sahip çıkmak,sorumluluğumuzun göstergesidir. Demagoji yapanlar utansın.
DOÇ.DR.NERİMAN ŞENGÜL
ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TIP fakültesinin CERRAHİ olarak görev yapmaktadır. Bolu'ya geldiğinden beri şifa dağıtmaktan başka zamanı olmayan mütevazi ,çalışkan, eşi benzeri olmayan güzelliklerin timsali olarak favorimdir. Ameliyat ettiği hastaların dikiş izleri kalmaması için estetik diken, iletişimle devamla hastasını takip eden Bolu için çok değerli GENEL CERRAHIMIZDIR. Bolu'da O'nun varlığı bir nimettir.
AYŞEGÜL İLTİR
5 yıldızlı otelden daha şahane dedirten. Allah vergisi sesi, söylediği şarkıların lezzeti unutulmaz. Sesinin rengi, yorumu kendisi kadar güzel.. İçi güzel, dışı güzel Bir de profesyonelce yaptığı şefliğin müzikle birleşen zarafetli hareketleri göz doldurmaktadır. Eşi ve çocuklarının da desteklediği ideal bir aile tablosuyla şarkılardaki güzellikleri bir arada harmanlayarak sunumu..bir yudum su Bolu'nun kalkındırmada önemli bir sorumluluk yüklenen bir bayanı da Bolu'da favori olarak seçiyorum

Bolu Gündem Köşe Yazarı Hüseyin KAYA’nın listesi ve görüşleri

Boluda en etkili 5 kişi
1-Aladdin Yılmaz, Bolu Belediye Başkanı-Nev'i şahsına özgü davranışlarıyla yok'lukla var'lık arasında hız rekoru kırma özelliğinden dolayı,
2-Tanju Özcan, Bolu CHP Milletvekili-Davranışsal özellikleriyle hedeflenen statejik işlevler bakımından Belediye Başkanıyla, aynı ağacın farklı meyveleri gibi olması nedeniyle
3-Şerafettin Erbayram, İşadamı-Bolu'da kimliğini kamufle ederek yatırımlarını büyüten ve toplumsal kalkınmaya yarattığı katkı bakımından işbecerisi nedeniyle,
4-TAHİR GAYRET TAMAMEN OLUMSUZ SANAYİ ESNAFININ ALEYHİNE ÇABALAR NEDENİ İLE
5-Yılmaz Becikoğlu, İşadamı-Bolulu olmadığı için dışlanmak istenmesine rağmen Bolu için canını dişine takarak yatırımlar yapan ve el altından bir çok kişiye ekonomik destek vererek gönüllerde sevilmesi nedeniyle,
Önem sıralaması yapmadan bu kişilerin hepsi toplumu etkileyen özelliklere sahiptirler.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Nadir GARİPOĞLU’nun listesi ve görüşleri

1-ALAADDİN YILMAZ: Bolu'nun çehresini değiştirmek için yaz kış demeden ürettiği projeler üzerinde çalıştı.

2-TANJU ÖZCAN: Hem mecliste, hem Bolu'da Bolu'nun sesini meclise taşıyan muhalif milletvekili

3-SUAT ÇELEN: Bolu'da bir ilki başardı. Jimnastik Federasyonu Başkanlığını Bolu'ya taşıyan kişi olarak Bolu'nun en etkilileri arasında olmaya hak kazandı.

4-ŞERAFETTİN ERBAYRAM: 2012' de Sosyal Hizmetleri ile, projeleri ile dikkatleri üzerine topladı. Bolulu iş adamlarını bir araya getirdi.

5-ALİ ERÇOŞKUN: Bolu'nun her sorunu ile ilgilenme gayreti içerisinde oldu.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Volkan ÖZCAN’ın listesi ve görüşleri

1-SUAT ÇELEN : Bolu'nun gururu , Bolu'da bir ilki başardı.
2-TANJU ÖZCAN : Yıl boyu;Bolu'nun sorunlarını her ortamda dile getirdi.
3-HÜSEYİN İKA : İlk defa Bolu'da ir bürokrata halk desteği bu kadar büyük oldu.
4-ALAADDİN YILMAZ : Her türlü olumsuzluğu halka yaşatmasına rağmen, herkes ilerisi için umutlu.
5-ALİ ERÇOŞKUN : Halkı samimiyetle dinleyerek yaptığı çalışmalarla kamuoyunu dikkatini çekti.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Fevzi ENGİN’in listesi ve görüşleri

1-AİBÜ YÖNETİMİ: Bu tüzel kişiliği Bolu'nun en etkilileri arasına koymamın sebebi YÖK'e gönderilen raporla 2012 yılının son aylarına damgasını vurması nedeni ile.

2-SUAT ÇELEN: Jimnastik Federasyonu Başkanlığına büyük oy farkı ile seçilmesi hem Bolu hem de Türkiye açısından önemli bir olaydır. Suat Çelen bu başarısı ile 2012 yılında Bolu'nun en etkilileri arasına girmiştir.

3-ALAADDİN YILMAZ: Bolu Belediye Başkanı 2012 yılında kentin hemen her mahallesine bilinçli, bilinçsiz müdahaleleri ile Bolu'nun en etkilisi sıfatını almaya hak kazanmıştır.

4-TANJU ÖZCAN : Bolu'nun sorunlarını TBMM'de verdiği soru önergeleri kürsüden konuşmaları ile ülke gündemine taşıdı.

5-ABDULLAH UZUN : Ak Partiye yönelik muhalefeti ile dikkatleri çeken Abdullah Uzun yılın ikinci yarısında Ak Partiye transfer olarak Bolu'yu şaşırttı.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Nizamettin YILDIRIM’ın listesi ve görüşleri

1-ALAADDİN YILMAZ: Bolu Belediyesinin 2012 yılı faaliyetleri nedeni ile.

2-SEMİH DİMİCİOĞLU: Bolu'nun mimari ve tarihi mirasına sahip çıkma mücadelesi sebebi ile

3-TANJU ÖZCAN: TBMM'de aktif milletvekili olarak gösterdiği performans onu kentimizin 2012 yılı en etkilileri arasına soktu.

4-HÜSEYİN İKA: İzzet Baysal Devlet Hastanesinde ortaya koyduğu Boluluları gururlandıran çalışmaları sebebi ile.

5-YILMAZ BECİKOĞLU: İş adamı olarak birikimlerini Bolu'da yatırıma dönüştürme çabalarından ötürü kutlanmalı

Bolu Gündem Köşe Yazarı Erol PERÇİN’in listesi ve görüşleri

1- Alaaddin YILMAZ - Gerek üslubu, gerek meslek odalarına karşı aldığı tavır ve devam etmekte olan 'plansız' çalışmalar, yurttaşların sabrını yeterince zorlamış olması nedeniyle 2012 yılında Bolu'yu OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEYEN ilk isimdir.

2- Ali ERCOŞKUN - Mecliste komisyon kavgalarında boy göstermesi, kentin asli sorunlarını görmezden gelip tali sorunlarda beyan vermesi, 4+4+4 Eğitim modeline ilişkin "Ben bilmem Başbakan bilir" türünden açıklamalarında okunan memleket meselelerine mesafesi gibi nedenlerden dolayı 2012 yılında Bolu'yu ETKİLEMEMİŞ ya da OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEMİŞ diyebiliriz.

3- Hayri COŞKUN - Üniversitelilerin sorunlarını görmezden gelerek, en son ODTÜ'de yaşanan olayları siyasi iktidarın paralelinde değerlendirip tarafını net olarak çizmesi, Bolulu iş adamlarına ilişkin AİBÜ tarafından yayımlanan raporu sahiplenmeyerek tek bir kişiyi zan altında bırakması, kent ile doğrudan herhangi bir ilişki kurma gayretinin olmayışından dolayı 2012 yılında Bolu'yu ETKİLEMEMİŞ ya da OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEMİŞ diyebiliriz.

4- Semih DİMİCİOĞLU - Kent tarihinin ve dokusunun korunması yönünde hiç bir çıkar gözetmeksizin her türlü baskıya rağmen Bolu'yu OLUMLU YÖNDE ETKİLEYEN bir isimdir.

5- Suat ÇELEN - Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanlığı'na seçilerek kamuoyu nezdinde yakaladığı başarıdan dolayı 2012 yılı için Bolu'yu OLUMLU YÖNDE Etkilediğini belirtebiliriz.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Kemal ALEMDAR’ın listesi ve görüşleri

1)Sn. Valimiz :
Suhuletle,sükunetle, kırmadan dökmeden ve de Beyefendilikle valilik yapmanın ÖRNEĞİ olan bir kimlik sergilediği için.

2)Sn. Başkan:
Kırarak, dökerek,kendilerine olağanüstü kimlik vehmederek ve de başka kimliklere ' FIRKA' tepesinden bakarak sergilediği tutumuyla.

3)Sn.Ergül Ailesi
Halit ve Emine ERGÜL çifti, Gazelle otel yatırımları ile sevgili Mazhar MURTELAOĞLU'NUN,bilime,bilgiye ve çalışıp üretmeye dair kimliğinin MİRASÇISI olduklarını ispatlamışlardır.

4)Sn. Hüseyin İka
Bilime,bilgiye, yeterli yöneticilik yeteneğine sahip olanlara bu ülkede yer olmadığı (GÖREVDEN ALINARAK) ispatladığı için.

5)TÜBİTAK
Kelimelerin, cümlelerin, tartışılır sonsuz kavramlar olduğunu ispatlayan BİLİMSEL!!!! Yaklaşım ve raporlarıyla,Dünya Bilim tarihine yaptıkları katkılarıyla!!!

Bolu Gündem Köşe Yazarı Aydın HİTİT’in listesi ve görüşleri

1—İzzet BAYSAL
Vakfı ile var olan eserlerine yenilerini kattığı için,

2—Tanju ÖZCAN
Bolu siyasetine yerelde ve ulusal da yeni bir renk getirdiği için,

3—Alaaddin YILMAZ
Uçuk projeleri, sürekli değişen projeleri, ne olduğu belirsiz projeleri ile kentimizi yaşanmaz hale getirdiği için,

4—Hayri COŞKUN
AİBÜ ve Tıp fakültesinin sürekli yükselen olumlu, hızlı ivmesini döneminde aniden tersine çevirdiği için,

5—BOLU HALKI
Yıllardır yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulmadığı halde, hala ciddi bir tepki vermediği için.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Onur IŞIK’ın listesi ve görüşleri

Alaaddin Yılmaz : Plansız çalışarak ve şehirde kaos yaratarak herkesin gündeminde olan kişi.

Suat Çelen : Türkiye Jimnastik Federasyonu Başkanı olarak yapılacak etkinliklerde Bolu halkını büyük beklenti içine çekti.

Tanju Özcan : CHP'nin Bolu'da ki özlenen başarısı. Zaman zaman genel merkezi ile ters düşse de Bolu'nun CHP profili.

Rektör Hayri Coşkun : Sadece üniversitenin anti demokratik yönetimi değil, birde üniversitenin döner sermayesinin medyada yer almasıyla Bolu'da öne plana çıktı.

Eyüp Ahi : Belediye çalışmalarının kişisel sorunlara dönüşmesi sonucu, molozlara karşı kalemle savaşan, iyi yada kötü yönde kamuoyu oluşturan esnaf.

Bolu Gündem Köşe Yazarı Şenda AKSUNGUR’un listesi ve görüşleri

1-Belediye başkanı:Alaaddin Yılmaz kendisinden önce çeşitli nedenlerle geciken yatırımları kendi düşünüş tarzıylada olsa arkasına iktidarın imkanlarınıda alarak gerçekleştirmeye çalışması ve amaçlarının arkasında durması nedeniyle

2-Bolu milletvekili Tanju Özcan muhalefet milletvekili olmasına rağmen çeşitli konulardaki karşı çıkışlarıyla alışılmış vekil davranışının üstüne çıkması nedeniyle. Konularını kişilerden ileriye getirerek halkın genel durumunu ilgilendiren halkın çıkarlarını öne alan hukuksal temalardan seçmesi hem kendisi hemde halk için daha iyi olacaktır.
3-Bolu Valisi sn İbrahim Özçimen devletsel konulardaki kararlı duruşu sebebiyle etkinliği devam etmekle bereber kendisinden daha aktif bir paylaşım beklemekteyiz.

4-İzzet Baysal vakfı başkanı Ahmet Baysal :geçmiş yıllardaki kadar olmasa bile yinede Bolu'yu Bolu yapan vakfın başkanı olarak her alandaki yatırımlarına reklam yapmadan mütavazi davranışıyla devam etmesi ve böylece sonsuz Bolu ve Bolu insanı sevgisini bizlere göstermesi sebebiyle

5-Makine Müh.Odası temsilcisi Murat Ataman kendi branşında şehri ilgilendiren konularda ciddi uyarıları sebebiyle. Ancak daha geniş tabanlı panel veya seminerlerle halkın karşısında olmasınıda bekliyoruz.

Bolu Gündem Köşe Yazarı MAKİNİST’in listesi ve görüşleri

1- Ali Erçoşkun;
Bolu'da atanan her bürokrat ve hatta her memurun atanmasına katkıda bulunması ve Kanarya sevenler günü dahil hiçbir milli yada ananevi günü kaçırmayarak açıklama yapması kendisinin ne denli etkin olduğunun en bariz örneğidir. Kaldı ki Sayın Vekilin etkinliğinin tartışmasız diğer bir örneği de Bolu ili hakkında vermediği soru ve ili ilgilendiren kanun teklifleridir.

2- Hüseyin İka;
Türk Kızılay'ı Bolu Şube Başkanlığı, Türk Ocakları Bolu Şube Başkanlığı ve yakın bir geçmişte elinden zorla alınan ve alındığı içinsığmaz olduğundan bu sıralamaya koymamak olmazdı. Bolu'da bulunan her sorunu halleden Başkan kah Bitlis'te, kah Konya'da olmadı Diyarbakır'da. Hatta 2012 yılında 14 kez yurt dışına çıkmış olan başkanı yakında birleşmiş milletler genel sekreteri yaparlarsa hiç şaşırmayın.

5- Uğur Tunçok;
Eskiden mimarlık mesleği ağırlıklı çalışan şimdi ise müteahhit olarak ün salan Sevgili Tunçok birçoğunuzun gözünden kaçan bir özelliği bu listeye kendisini koymama neden oldu. Şu Şanzelize şaklabanlığının ve üç yıldır yılan hikayesine dönen Hükümet Meydanı projesinin ardında ki isimin Uğur Tunçok olduğu gerçeği sanırım ne kadar etkin olduğunu ispatlamakta.küçük kıyametler koparılan devlet hastanesi başhekimliği sevgili doktorumuzun ne denli aktif olduğunu ayan beyan ortaya koyuyor. Sanıyorum Sivil toplum kuruluşlarındaki meşguliyetlerinden olsa gerek kamu görevini hafifletmek istediler.

3 -Tanju Özcan;
Memlekette etkin olmak için her gün en az iki kutu enerji içeceği tükettiğini bildiğim Sayın vekilin Bolu siyasetindeki yeri tartışmasız. Fakat bir nazar boncuğundan bahsetmeden de geçmek olmaz. Malum vekil karşı saflarda yer tutmuş durumda. Yani etkisi ederi et ve but meselesi!

4- Alaaddin Yılmaz;
Saygıdeğer başkanımın etkiliği bırakın Bolu'yu yurt geneline

Bolu Gündem Köşe Yazarı Eyüp AHİ'nin listesi ve görüşleri

ALAADDİN YILMAZ

Bolu tarihinde bugüne kadar hiç bir Belediye Başkanı olumsuzlukları ile gündemi böyle meşgul etmemiştir. Halkına böyle zulüm etmemiştir. Ağaç katliamı yapmamıştır. Bolumuzun Belediye Başkanları hep oturaklı, ağırbaşlı olurken; Alaaddin Yılmaz delilik unvanını da üzerine alarak açık ara ile bu yıl benim birincim olmuştur. Birinci yapmazsam yine deliliği tutar, kendini Alaaddin Tepe’sinden aşağı atar. Bırakalım da seçimlerde boyunun ölçüsünü alsın.

TANJU ÖZCAN

Bolu’nun sesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde duyurarak, Milletvekilliğinin nasıl yapılacağını göstermiştir. Diğer Milletvekillerimize de örnek olmak istemiştir. Ülkemizin önemli sorunlarında partisiyle bile ters düşmeyi de göze alarak dik duruşunu göstermiştir. Her zaman gündemde kalmayı bilmiştir. Bu sebepten dolayı da Alaaddin Yılmaz’ı geçemese de ikinciliği hak etmiştir.

SUAT ÇELEN

Bolumuzun yetiştirdiği değerlerden olan, yaptığı hareketlerle adını dünyaya duyuran, birçok şampiyonlukları bulunan, Bolu Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü görevini başarı ile yürüten Suat Çelen’in Jimnastik Federasyonu Başkanı olması onur ve gurur vericidir. Suat Kardeşimizi üçüncü sıraya alıyorum.

ABDULLAH UZUN

Bolumuzun duyan kulağı, gören gözü, konuşan bir dili vardı. Alaaddin Yılmaz’ın dediği gibi Bolu’nun % 50 muhalefetini o yapardı. Şimdi duyan kulaklar duymaz, gören gözler görmez, konuşan diller söylemez oldu. Karunlar, Harunlar bir kenara itildi. Abdullah Uzun tüm Boluluları çizdiği yol ile şimdi de izlediği yol ile şaşırtmıştır. Dördüncü adayım Abdullah Uzun’dur.

ÖMER SAYIN

Uzun yıllardır tanıdığım AKP İl Başkanı Ömer Sayın gereksiz polemiklerle gündeme geliyor. Bolu’da halkımız, esnafımız, çiftçimiz zor günler geçirirken, asli görevini unutup boş işlerle uğraşıyor. Belediye Başkanının yaptığı yanlışları görmezden geliyor. Nedendir bilinmez ses çıkaramıyor. Bolu’da hükümetin, Başbakanın temsilciliğini hakkıyla yerine getiremiyor. Beşinci adayım Ömer Sayın’dır


07 Oca 2013 - 00:00 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Gündem değil haberi geçen ajanstır.