ESKİ BLD.BŞK.YÜKSEL CEYLAN: 'Yılmaz’ın niyetinin ne olduğu anlaşılamıyor'

Eski Belediye Başkanı Yüksel Ceylan yaptığı basın toplantısında, 28 Mart seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Alaaddin Yılmaz’ın 3 aylık icraatlarını eleştirdi. Belediye’de vizesiz işçi çalıştırıldığı söyleminin yalan

Eski Belediye Başkanı Yüksel Ceylan yaptığı basın toplantısında, 28 Mart seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Alaaddin Yılmaz’ın 3 aylık icraatlarını eleştirdi. Belediye’de vizesiz işçi çalıştırıldığı söyleminin yalan olduğunu söyleyen Ceylan, vizesiz işçi çalıştırmak yerine, yeni 53 kişinin bile işe başlatılabileceğini söyledi. Ceylan, üç ay içinde yapılanların seçim öncesinde iş sözü verilenleri oyalamak mı olduğunu sorarak, "Yılmaz’ın niyetinin ne olduğu anlaşılamıyor" dedi.

Cumartesi günü yaptığı basın toplantısında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın seçim öncesi başlattığı şahsına ve hizmet dönemine ilişkin haksız ve karalayıcı söylemlerini seçim sonrası da devam ettirdiğini ifade eden eski Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, "Beni asıl üzen, şahsım ile ilgili gerçek dışı iddialar değil; hizmetlerim ile ilgili yalanlardır. Hakın doğru bilgilendirilmesi ve gerçeğin yansıtılması için böyle bir açıklama yapmak zorunluluğu hissettim" dedi.

'İşçilerin itibarlarını iade etsin'

Yüksel Ceylan yaptığı basın toplantısında, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Bolu halkına hizmeti,bugün karşı karşıya geldiği Belediye çalışanları ile 5 yıl boyunca çalışarak verecek olduğunu unutmaması gerektiğini söyleyerek; "Onun için bırakın işten adam atmayı, işçilerin hak ettiği ikramiyeleri, en önemlisi itibarlarını kendilerine en kıza zamanda iade etmelidir" dedi.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinin üzerinden 3 ayı aşkın bir zaman geçtiğini, seçim döneminde ben de dahil olmak üzere Belediye Başkan adaylarının tümünün, kentin seçmenlerine Bolu için hayata geçireceği projelerini sunduğunu ve yapacağı icraatları anlattığını ifade eden eski Belediye Başkanı Yüksel Ceylan; "Sonunda seçmen kararını verdi ve çoğunluk, oyunu iktidar partisi AKP yönünde kullanarak Belediye Başkanlığı Makamına Sayın Alaaddin Yılmaz'ı getirdi.Seçim öncesi tüm açıklamalarında iktidar olmanın gücünü kullanarak Bolu'ya hizmet vereceğinin altını çizen Sayın Yılmaz, 'Bolu'yu birlikte yöneteceğiz' sloganıyla göreve başlayınca; Bolu halkı, AKP'den kendi ifadeleriyle topyekün yerel kalkınma için hizmet beklemeye başladı. Ancak geride kalan 3 aylık sürece bakıldığında, yaşananların hiç de daha önce söylendiği gibi olmadığı ortaya çıktı" şeklinde konuştu.

Seçim öncesinde; göreve gelmesi durumunda belediye çalışanlarının bir kısmını işten çıkaracağı şeklindeki söylemlerin tamamıyla gerçek dışı olduğunu açıklayan Yılmaz'ın belediye çalışanlarının başının tacı olduğunu söylemekten de geri kalmadığını söyleyen Ceylan, "Seçim öncesinde hiçbir belediye çalışanının işinden çıkarılmayacağını söyleyen Sayın Yılmaz, seçimden sonra 28 Temmuz'da 117 işçiyi kapı önüne koyacağını resmen açıklamış bulunuyor. Buna gerekçe olarak, bu işçilerin 'vizesiz-kaçak' çalıştırıldığı söyleniyor" dedi.

Bolu Belediyesi, tüm hizmetlerini kendi çalışanları ile vermediğini, 5 yıllık hizmet döneminde, diğer belediyelerde olduğu gibi, taşeron kullanma, ya da işçi çıkararak özelleştirme politikası uygulanmadığını ifade eden Ceylan, "Yani; asfalt, büzbriket, temizlik, park bahçe, otobüs, su, mezarlık, itfaiye gibi bir çok belediye hizmeti, belediyenin kendi çalışanları tarafından verilmektedir. Bu anlamda, Bolu'da yaşayan her 135 kişiye 1 belediye işçisi düşmektedir ki; bu oran da, üniversite öğrencileri ile nüfusu 100 bine yaklaşan Bolu için yüksek bir oran değildir. Hatta, Türkiye ortalamasının çok altındadır" şeklinde konuştu.

"VİZESİZ İŞÇİ ÇALIŞTIRILDIĞI SÖYLEMİ YALANDIR!"

Bolu Belediyesi'ne 1983 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 204 işçi kadrosu verilmediğini, buna göre, belediyede 1983 ile 1992 yılları arasında işe alınan 204 işçinin, zaten daimi kadrosu bulunduğunu söyleyen eski Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, "Bununla birlikte belediyemiz, önceki dönemde Bolu Valiliği'nden 545 geçici işçi için vize almıştır. Buradan da anlaşılacağı üzere, daimi kadro ile geçici işçi kadrosunda çalışabileceklerin toplam sayısı 749'dur. Yani, Bolu Belediyesi'nde 'vizesiz işçi' bulunmamaktadır.Bu söylemi dayatarak işçiyi kapı önüne koymaya çalışanların, bu vebalin altına şahsımı, hatta daha önceki Belediye Başkanı Sayın Necdet Gören'i de sokmak istedikleri görülmektedir.En nihayetinde bugün Bolu Belediyesi; bırakın vizesiz diye işten adam çıkarmayı, yeni 53 kişiyi işe başlatılabilecek durumdadır. İşte asıl gerçek budur. Hal böyleyken 'vizesiz işçi çalışıyor' söylemini defalarca tekrarlamak, belediye çalışanlarını ve Bolu halkını açık açık yalan söyleyerek kandırmaktan başka bir şey değildir" dedi.

"NİYETİNİN NE OLDUĞU ANLAŞILAMIYOR"

Yılmaz'ın niyetinin ne olduğu anlaşılamadığını, Belediyede kadrolaşma çabası mı? Seçim öncesinde iş için söz verdiklerini oyalama mı? Özelleştirmeye kılıf hazırlama mı? ya da hizmet verememeye bahane mi olacağını, ancak zamanın göstereceğini söyleyen Yılmaz, "Yalnız, '300 işçi bile atarım' gibi çirkin ifadeler, hem Belediyemize emek veren işçimizi ve ailelerini derinden yaralamakta hem de, Sayın Yılmaz'ın kötü niyetini ortaya koymaktadır.Yılmaz'ın devamlı olarak işten çıkartma söyleminde bulunması, işçi arkadaşların psikolojisini bozmakta ve Belediye de hizmet verimini düşürmektedir. Deprem sonrasında yıkılan Bolu'nun yeniden ayağa kalkmasında, gece gündüz emek veren işçi arkadaşlara yapılanlar reva mı dır? Vali Mehmet Ali Türker'in 'Biz istendiği takdirde vize veririz' açıklamasına karşın, 'Vize almayacağız' demek, zaten işçileri kapının önüne koyma kararının çok önceden alındığının göstergesi değil midir?" dedi.

Ayrıca Ceylan, "Bolu Belediyesi'nde görevi bıraktığım dönemde sözleşmeli olanlar dahil toplam 717 işçi personel çalışmaktaydı. Bu personelin 6'sı seçimin hemen arkasından kendi istekleri ile istifa etmiştir. Sözleşmeli olan 11 kişiden 10 tanesinin işine de, Riyaset Makamı tarafından son verilmiştir. Hizmet dönemimde emekli olan 162 personelin yerine (bu personele 3,5 trilyon TL. kıdem tazminatı ödenmiştir) 241 kişi işe alınmıştır. Yani, dönemimde toplam 79 yeni çalışan işe başlatılmıştır.Yeri gelmişken tekrar açıklamakta fayda görüyorum: Hizmet dönemim içinde, yani seçimden önce 2003 ve 2004 yıllarında hiç kimse işe alınmamıştır. Bazı kişilerin iddia ettiği gibi seçim öncesi işe kimse alınmamıştır, ayrıca işe alınanlar Bolu'da yaşayan ve üreten insanlardır.Yaşanan 2 deprem ve çok büyük ekonomik krizlere rağmen, Bolu Belediye Başkanı olarak üretkenliğe dayalı istihdam yarattım. Bu çerçevede 241 kişiyi Belediye'ye, 350 kadar gencimizi de çeşitli fabrika ve işyerlerine yerleştirdim. Bu hususu, işsizliğin çok yüksek oranda yaşandığı Bolu Kamuoyu'nun takdirine bırakıyorum" şeklinde konuştu.

"BELEDİYE'NİN BORCU 6.9 TRİLYON LİRADIR"

Alaaddin Yılmaz'ın göreve başladıktan sonra, belediyenin borçlarının açıklandığı gibi olmadığını, işten adam çıkarma gerekçelerinden bir diğerinin de belediyenin borçları olduğunu ifade ettiğini belirten Yüksel Ceylan, "Bu konuda öncelikle şunu ifade etmek istiyorum; Hizmet dönemimde Bolu Belediyesi, 2001 ve 2002 yıllarında 2 trilyon TL.'den kadar gelir fazlası vermiş, Türkiye'nin borçsuz belediyelerinden biri olarak örnek gösterilmiştir. Deprem sonrası hasar gören belediye hizmet binalarının onarımı, depreme rağmen yapılan yatırımlar, yeni kent düzenlemeleri, belediyeye kazandırılan yeni araçlar ve hizmetlerin tümü Bolu halkı tarafından çok iyi bilinmektedir.Bolu Belediyesi'nin 2004 yılı bütçesi tam 34 trilyon 500 milyar TL.'dir. Dönemimizde hizmetler nedeniyle oluşan 6 trilyon 900 milyar TL.'lik borç, 2004 yılı bütçesinin yaklaşık yüzde 20'sine tekabül etmektedir. Rakamlar ortadadır, bütçenin kat kat üstünde bir borç mu var da ödenemeyecek? Ayrıca bu borcun sadece 2 trilyon TL'si SSK'ya ve Vergi Dairesi'ne olan borcun gecikme zammıdır. Zaten belediyenin net borcu, tarafımdan devir teslim töreninde 3 milyon 907 bin 500 ABD Doları olarak açıklanmıştır. Bu borç, ekonomik sıkıntıların had safhaya yükseldiği bu dönemde, yüksek tutarlı Bolu Belediyesi gibi güçlü bir belediye için ödenemez bir borç değildir.Ben de 1999 yılında, Bolu Belediyesi'ni 3 milyon 101 bin ABD Doları borç ile teslim almıştım. Bu borç, geride kalan 5 yıllık hizmet dönemimde hiçbir zaman hizmet vermemize engel olmadığı gibi, bir bahane olarak öne sürülmemiştir. Belediye hizmetleri yine öz kaynaklarımızla, hiçbir yerden kredi alınmadan verilmiştir. Hizmet dönemimizde, borcumuzun bütçe içindeki payı %8 oranında azalmıştır.Yani ortada, Sayın Yılmaz'ın kendi ifadesiyle; 'Her ay 100 milyar borç ödense, faizi ile birlikte 11 yıl hizmet yapmadan ödenemeyecek bir borç' tutarı yoktur. Şunu da vurgulamak isterim ki; bugün iktidar partisine ait bir çok belediyenin yüzlerce trilyon TL. hatta bazı büyükşehir belediyelerinin katrilyon TL.'lere varan borcu bulunmaktadır. Hemen yanı başımızdaki Düzce ve Gerede Belediyeleri kapasitelerine göre normalin çok üstünde borç yapan belediyelere en güzel örnektir. (Şunu da belirtmek gerekir ki; 30 trilyon TL.'den daha fazla olan borcu olan Düzce Belediyesi, işe ilk olarak işçi atıp başlama yoluna gitmemiştir. AKP'li Gerede Belediyesi'nin 3 trilyonu SEDAŞ'a olmak üzere, toplam 6 trilyon TL. borcu bulunmaktadır.) İleride Bolu Belediyesi'nin de bu belediyeler gibi örnek gösterilmemesini diliyorum" dedi.

"ARITMA TESİSİ GÖLKÖY'E YAPILMALIDIR"

Hizmet döneminde Bolu'nun gelecekte su ihtiyacını karşılamak için Gölköy'e yapılacak olan arıtma tesisi ve ilave isale hattı için, Bolu Belediyesi'ne tam 22,5 milyon ABD Doları 'hibe kredi' bulduğunu söyleyen eski Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, "Ancak Yılmaz göreve gelir gelmez, 'anlamadan dinlemeden' bu kredinin geri ödemeli faizi düşük bir kredi olduğunu açıklayarak, beni kamuoyu önünde yalancı durumuna düşürmek istedi. Daha sonra yaptığı araştırmayla kredinin 'hibe olduğunu öğrenen' Sayın Yılmaz, bu sefer krediyi kendi projesi olan Çele Suyu baraj projesine yönlendirmeye çalışacağını açıkladı.Bu proje için sağlanan hibe kredi, Bolu'nun geleceği için çok önemlidir. Bu kredinin bulunması için tam 5 yıl mesai harcadık. Ancak bu proje, 'Gölköy'ün suyu kirli' gibi komik bir gerekçeyle, başka tarafa kaydırılmak isteniyor. Bu konuya sizlerin ve değerli Bolu halkının dikkatini çekmeyi ve burada yaşanacak gelişmeleri yakından takip etmenizi istiyorum. Bin bir zorlukla bulunan bu karşılıksız, bedava paranın banka masraflarının Belediye'ye ait olduğunu söyleyerek küçümsemeye çalışmanın mantığı da anlaşılamamaktadır" dedi.

"PARKOMATLARIN ZARARI NE OLDU?"

Alaaddin Yılmaz'ın göreve başlamasının hemen ardından düzenlediği bir basın toplantısında, kentte trafik düzenini sağlamak için uygulanan parkomatlarda gelirin düşük, giderin ise yüksek olduğunu ifade ettiğini, bu birimi bunun için kapatacağını açıklamadığını, böylece parkomat uygulamasına son verildiğini söyleyen Ceylan, "Üzerinden 3 hafta geçmeden şehir içi trafik ve park keşmekeşi yaşanınca, alelacele uygulamaya yeniden başlandı ve parkomatların geliri, ilimizin güzide spor kulübü Boluspor'a verildi. Madem böyle bir uygulama yapılacaktı, neden bizim hizmet dönemimizdeki uygulama basın açıklamasıyla eleştirildi. Burada aylık jeton gelirinin 9 milyar TL. olduğu (çekici geliri hariç), giderin ise 32 milyar TL.'den fazla olduğunu ifade eden Sayın Yılmaz, şu anda yaptığı uygulama ile tamamen zarara geçmedi mi? Parkomat uygulamasında yine belediye çalışanları görev yapıyor. Bu işçilerin parasını kim ödüyor? Şimdi Bolu Belediyesi, Sayın Yılmaz'ın kendi ifadesiyle her ay 32+9=41 milyar TL. zarar etmiyor mu?.. Parkomat sistemi, hizmet dönemimizde trafik düzenini sağlamak için uygulamaya konulmuştur. Trafik gibi önemli bir yaşamsal alanda düzeni sağlamanın parasal bir değeri yoktur. Sayın Yılmaz'ın bunu anlamadan şahsımı eleştirmesi, anladıktan sonra Boluspor'a gelir sağlama uygulamasının takdirini, değerli Bolu halkına bırakıyorum. Ayrıca Sayın Yılmaz'ın da, benim gibi Boluspor'a yaptığı yardımlardan dolayı şikayet edilip, soruşturma geçirmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalmamasını canı yürekten diliyorum" şeklinde konuştu.

"ŞANTİYE, BELEDİYE'YE 5,5 TRİLYON GELİR SAĞLADI"

Yılmaz'ın, Şantiye İşletme Müdürlüğü'nün gelirlerinin çok düşük olmasına rağmen, giderlerinin çok yüksek olduğu gibi hatalı bir açıklamada bulunduğunu söyleyen ve "Şantiye İşletme Müdürlüğü, 5 yıllık hizmet sürem boyunca 5 trilyon 437 milyar TL. ciro elde etmiştir. Bu gelirin sadece 3 trilyon 380 milyar 553 milyon TL.'si asfaltlamadan sağlandı" şeklinde konuşan Ceylan, "Bu rakam, sadece cirodur. Yani müdürlüğün ürettiği malzemelerin satışından elde edilen gelirdir. Ayrıca Bolu'da 17 cadde ve 148 sokakta yeni asfaltlama çalışması yapılmış, 205 bin metre bordür ve 145 bin metrekare parke taşı döşenmiş, 16 cadde ve 92 sokağa yeni kaldırım yapılmıştır.Bolu Belediyesi, kente son 5 yılda 225 bin ton asfalt dökmüştür. Bu kadar asfaltın uzunluğu 280 km yola tekabül etmektedir. Bu miktardaki asfalt hizmeti, müteahhitlik hizmeti ile alınmış olsaydı; Bolu Belediyesi'nin 18 trilyon TL. para ödemesi gerekirdi" dedi.

Bu arada özellikle vurgulamak istediği bir husus olduğunu söyleyen Ceylan, "Bolu Belediyesi şahsımın hizmet döneminde; Bolu 2'nci Komando Tugayı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi gibi bir çok kamu kuruluşuna, toplam bedeli 4,5 trilyon TL. değerinde asfalt ve diğer malzeme yardımında bulunmuştur. Bu kurumlar, Bolu için çok önemli olmakla birlikte kentimizde büyük oranda katma değer yaratmaktadır.Bolu Belediyesi ayrıca, Çaygökpınar Köyü mevkiinde bugün yüzlerce trilyon değerinde kum-çakıl ocaklarına sahip olmuştur. Bolu'ya ve bölgeye 100 yıl yetecek kadar rezerve sahip olan bu ocaklar, Maden Yasası ile Bolu Çimento AŞ'ye devredilecekken, girişimlerimizle bu bölgedeki toplam 48 bin metrekarelik ocak arazisi protokolle belediyemize kazandırılmıştır. Bu ocaklardan çıkarılan malzeme, Bolu Belediyesi'nin büzbriket-parke taşı gibi tüm malzemelerinin hammaddesini karşılamaktadır" dedi.

"KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Böylesine gücü olan bir şantiyenin zarar ettiğini söylemenin, büyük bir yanlış olduğunu ifade eden Ceylan, "Bununla birlikte yine aynı basın açıklamasında, büzlerin belediyedeki satış fiyatları açıklanmıştır. Her nedense maliyet fiyatları belirtilmemiştir. Sayın Yılmaz'a göre 150'lik büzün piyasada satış fiyatı 3 milyon 250 bin TL iken, bu büzün belediyeye maliyet fiyatı 2 milyon 302 bin TL.'dir. 200'lük büzün piyasa satış fiyatı 3 milyon 750 bin TL. iken, belediyede bu büzün maliyeti 2 milyon 915 bin TL.'dir. 300'lük büz piyasada 5 milyon 830 bin TL iken bu büzün belediyeye maliyeti 4 milyon 633 bin TL.'dir.Evet, rakamlar ve yapılanlar ortadayken, bu birimi kapatıp çalışanlarını başka birimlere göndermenin, yeniden yapılanma ile âlâkâsı yoktur. Bunun sebebi, belediye yatırımlarında çok önemli bir yeri olan büz-bordür-parke taşı imal etmek yerine, bunları piyasadan temin etmek ve burada çalışanları işten çıkartmaktır. Bolu Belediyesi ve Bolu halkı, bu hatanın sonucunu daha sonra borçlanma ve hizmetsizlik olarak görecektir. Bunun nasıl olacağını da, bize zaman gösterecektir. Biz, bu konunun yakından takipçisi olacağız" dedi.

Alaaddin Yılmaz'ın Bolu'ya hizmet için önünde 5 yıla yakın bir süresi olduğunu, kendisi bu süre içinde, aşmak zorunda kalacağı deprem sorunları ya da milletvekilsizliğin getirdiği sorunlarla uğraşmayacağını, kendisi, güçlü bir belediyenin başına geçtiğini ve önemli bir avantaj ve şans elde ettiğini söyleyen Ceylan sözlerini, "Yılmaz, Bolu halkına hizmeti, bugün karşı karşıya geldiği belediye çalışanları ile 5 yıl boyunca çalışarak vereceğini unutmamalıdır. Onun için bırakın işten adam atmayı, işçilerin hak ettiği ikramiyeleri ve fazla mesailerini ve daha da önemlisi itibarlarını kendilerine en kısa zamanda iade etmelidir. Bütün bu sebeplerden dolayı, belediye çalışanlarının tümünü sahiplenerek, belediyede geçen 3 aylık döneme rağmen yeni bir sayfa açmasını ve seçimden önce vaat ettiği projeleri uygulamaya koymasını bekliyoruz. Kendisinin sözünü verdiği 200 trilyon TL'ye mâl olacak ve parasını devletten alacağı çevre yolu projesi ya da yeni belediye meydanı projesiyle pazar yerine merdivenli bağlantı gibi ulaşım kolaylığı projelerini hayata geçirmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Ayrıca Bolu halkı, yine kendisinden ve partisi AKP'den 'sağlıklı, nitelikli ve ucuz su sözü' ile 'Bolu'ya 2005 yılında doğalgaz getirileceği' sözlerinin yerine getirilmesini de beklemektedir" dedi.

12 Tem 2004 - 00:00 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Gündem değil haberi geçen ajanstır.


RW DEN BAHÇELİEVLERDE SATILIK DAİRE

BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE GÜNEY BATI CEPHELİ DÜKKAN ÜZERİ 120 M2 KULLANIM ALANLI ÇİFT KAPALI BALKONLU ORTAK KAPALI GARAJLI DEPOLU DAİREMİZ SATI...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

RW DEN SATILIK KÖŞE PARSEL

YUKARISOKU MAHALLESİNDE ARÇELİK YOLUNA YAKIN KÖŞE PARSEL 3 KAT İMARLI 919 M2 İKİZ,AYRI VİLLA VE MÜSTAKİL EV YAPIMINA UYGUN OLAN ARSAMIZ SATILIKT...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

RW DEN MERKEZDE SATILIK KÖŞEBAŞI ARSA

ÇIKINLAR MAHALLESİNDE 536 M2 GÜNEYDOĞU CEPHELİ KÖŞE PARSEL 3 KAT İMARLI E5 YAKINI ARSAMIZ SATILIKTIR DETAYLAR İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ... İŞLETM...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

RW DEN DAĞKENTTE SATILIK

DAĞKENT MAHALLESİNDE 9+2 B-TİPİ 331 M2 ARSASI OLAN ÖN VE ARKA BAHÇESİ MEVCUT OLAN İÇ DİZAYNI YAPILI SPOD,LED AYDINLATMALI ÇİFT MUTFAKLI ÇİFT B...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

RW DEN ARA KAT SATILIK DAİRE

SAĞLIK MAHALLESİNDE ARA KAT 2+1 KUZEY DOĞU YOL CEPHELİ KALİTELİ VE KULLANIŞLI DAİREMİZ SATILIKTIR PAZARLIK PAYI VARDIR DETAYLAR İÇİN ARAYINIZ.....

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

Rw'den kültürde bulvar ve park cepheli arakat 3+1

realty world emlak dünyasının güvenilir markası kültür mahallesinde 3+1 110m2 batıdan park cepheli kuzeyden bulvar cepheli cepheleri kampanma...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

RW'DEN BAHÇELİEVLERDE CADDE ÜSTÜNDE DÜKKAN

BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE MUZAFFER IŞIN CADDESİ ÜZERİNDE 120M2 DOĞU CEPHELİ YAYA SÜRĶÜLASYONU YOĞUNDUR

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

REALTY WORLDTEN BEŞKAVAKLARDA GENİŞ GÜNEY DOĞU 3+1

BEŞKAVAKLAR MAHALLESİNDE 3+1 145M2 BRÜT 130M2 NET GÜNEY DOĞU CEPHELERİ AÇIK 3 KATLI BİNANIN 3. KATI KULLANIŞLI GENİŞ MERKEZİ SAĞLIK OCA...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

RW'DEN KÜLTÜRDE GÜNEY BATI CEPHE SİTE İÇİNDE 3+1

KÜLTÜR MAHALLESİNDE GÜNEY BATI DOĞU CEPHELİ 130M2 BRÜT 120M2 NET 3+1 ORTAK GARAJ VE SİTE İÇİ AÇIK PARK BATIDAN KANAL YOLU CEPHELİ MERKE...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

Bahçelievler'de 60 m2 Dükkan/Ofis, Realty World'ten

Emlak Dünyasının Güvenilir Markası Realty World İlyas Özçelik Gayrimenkul'den Bahçelievler Mahallesi'nde 50. Yıl ortaokuluna komşu Dükka...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL