Eyüp Beşli, “Her şey Mengen için” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Mengen İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Beşli, Mengen Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Beşli, Mengen Belediyesi Türkan Saylan Kütüphanesinde yaptığı açıklamada “İlçemizin sorunlarını bilen ve çözüm için gerekli tecrübeye sahip biri olarak bu güzel ilçemizin geleceği için 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkanlığına aday adayıyım” dedi.

+11
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesi aday adayları netleşmeye başladı. Son olarak Cumhuriyet Halk Partisi Mengen İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Beşli düzenlediği basın açıklaması ile Mengen Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

Mengen Belediye binasında bulunan kütüphanede gerçekleştirilen basın açıklamasına, CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, CHP Mengen İlçe Başkanı Nail Dursun Kırbaş, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan, mahalle ve köy muhtarları, partililer ve Mengenli vatandaşlar katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen basın açıklamasında ilk konuşan CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz “Elbette bugün buraya yıllarca Mengen halkına hizmet etmiş, 22 yıl Tabaklar Mahallesi’nde muhtarlık yapmış, çıta büyüterek siz değerli halkın teveccühü ile Mengen’i İl Genel Meclisi’nde başarıyla ve gururla temsil etmiş ve yine hedef büyüterek Mengen Belediye Başkanı aday adaylığını açıklayan Eyüp Beşli ağabeyimizin adaylık açıklamasındayız. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının kurduğu güzel cumhuriyetimiz 100 yaşına girdi. İkinci yüzyılın arefesindeyiz bugün. Bu kutlu günü yaşamaktan, üstelik onun büyük eserim dediği Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bolu İl Başkanı olmaktan son derece mutluyum ve kıvanç duyuyorum” ifadelerini kullandı.

CHP BOLU İL BAŞKANI KARAGÖZ’DEN DESTEK

Mengen Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan Eyüp Beşli’ye başarılar dileyen İl Başkanı Karagöz “Cumhuriyet ne demektir. Aslında yine bunu en güzel Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk şu cümleleri ile bizlere betimlemiştir. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi demektir. Çünkü cumhuriyet birlikte alınteri dökmektir, çünkü cumhuriyet eşitliktir, cumhuriyet adalettir. Cumhuriyet ilimdir, bilimdir, fendir ve çağdaşlıktır. Cumhuriyet demokrasiye giden yolun ilk ve en önemli adımıdır. Herşeyi milleti ile beraber gerçekleştiren, ülkesine bırakabileceği en güzel armağan gerçekten tam bağımsız bir cumhuriyettir. Bizler büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve yol arkadaşlarının çizdiği istikamette yüzyılımızı dolduruyoruz ve bu yüz yılı gururla kutlamak bize nasip oldu. Yaşasın cumhuriyet, yaşasın demokrasi. Kıymetli Eyüp Beşli Beyefendiye çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum” dedi.

EMANETİN SONSUZA KADAR BEKÇİSİ OLACAĞIZ

İl Başkanı Karagöz’ün ardından açıklamalarda bulunan Mengen Belediye Başkanı Aday Adayı Eyüp Beşli “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılını kutluyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete ve onun ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi daha aydınlık yıllara ulaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla minnetle anıyor ve emanetlerinin sonsuza kadar bekçisi olacağıma söz veriyorum” şeklinde konuştu.

ÖNCE MUHTARLIK ŞİMDİDE BAŞKANLIK

22 yıl muhtarlık yaptığını belirten ve muhtarlık yaptığı dönemde mahallesine okul kazandırdıklarını söyleyen Beşli “Ben Eyüp Beşli, 1965 yılında Mengen’de doğdum. Evli ve iki çocuk babasıyım. 1992 yılında henüz 27 yaşında muhtar seçildim. 22 yıl boyunca mahallemize hizmet ettim. Muhtarlık görevine talip olmamın asıl sebebi mahallemizin en büyük ihtiyacı olan okul meselesini çözmekti. 3 yıl içerisinde mahallemize okul kazandırdık. Mahallemiz geçmişte köy olduğu için birçok sorunu vardı. Arkadaşlarımızla birlikte 22 yılda birçok sorunu çözdük. 22 yıl boyunca başarılı bir şekilde muhtarlık yaptığımı düşünüyorum. Muhtarlık dönemimin son 6 ayında Mengen’de muhtarlar derneği başkanı olarak görev yaptım. Köylerimizin ilçemizin sorunlarını bilen ve çözüm üretmek için çalışan bir muhtarlar derneği başkanıydım. Bu süre içerisinde muhtarlardan ve vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine 18 yaşında girmiş olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden İl Genel Meclisi üyesi oldum. 2014 yılında İl Genel Meclisi olarak seçildiğimde CHP Mengen’de ilk defa İl Genel Meclisi üyesi çıkardı. İki dönemdir meclis üyesi olarak görev yapmaktayım. Bu süre içerisinde meclis üyesi arkadaşlarımızla başarılı bir çalışma gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

MENGEN’E ÇOK HİZMETLERDE BULUNDUM

İl Genel Meclisi’nde yapmış olduğu çalışmaları anlatan Beşli; “Mengen ile ilgili olarak yaptığım çalışmalardan bahsetmek istiyorum. İl genel meclisi üyesi olduğum 2014 yılında meclis üyesi olan arkadaşımla birlikte Mengen’in geleceğinin turizme bağlı olduğuna dair bir karar aldık. Bunun önünü açmak için Mengen’de yapılması planlanan tavuk çiftliklerini proje dahilinde yapılması konusunda kararlar aldık. Bizim ilçemiz turizm yönünde iyileşecekse tavuk çiftliklerinin mutlaka kontrol altına alınması gerekir diye düşündük ve 2014 yılında almış olduğumuz karar neticesinde o tarihten bugüne tavuk çiftliği yapılmadı, 13 tane turizm tesisi açıldı. Yaklaşık 4 yıl önce Mengen’in geleceği turizmde dedik ya, bu konuda meclise bir önerge verdim. Önergede Mengen’de Hayranlar Köyü Yunuslar Mahallesi’nde Yunus Emre’ye dair mezar olduğunu belirttim. Vermiş olduğum önerge mecliste kabul edildi. Eğitim ve Kültür Komisyon’u Mengen’e gelerek çalışmalar yaptı ve Yunus Emre’nin mezarının Hayranlar Köyü Yunuslar Mahallesi’nde olduğuna dair ciddi bulgular olduğunu belirtti. Bu rapor neticesinde Özel İdare’den bu mezarın yapılması ile ilgili ödenek çıkarttık. Ne yazık ki alınan bu karara rağmen hiçbir adım atılmadı. Ben milletvekillerimizden bu konuda destek talep ediyorum. Yunus Emre’nin mezarının Yunuslar olduğuna inanıyorum ve Yunus Emre’nin mezarının Kültür Bakanlığı envanterine girdiği takdirde Bolu’nun ve Mengen’in çehresinin değişeceğine inanıyorum” dedi.

HASTANE İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

İl Genel Meclisi’nde Mengen’e yaşlı bakım evi yapılması konusunda bir önerge verdiklerini Beşli “İl Genel Meclisi üyesi arkadaşımla birlikte bir önerge verdik. Mengen yaşlı bir nüfusa sahip, Mengen’in bir yaşlı bakım evine veya huzurevine ihtiyacı var. Vermiş olduğumuz önerge mecliste kabul edildi. Komisyon üyeleri Mengen’e gelerek bir çalışma yaptı ve Mengen’de yaşlı bakım evi ve huzurevi ihtiyacı olduğuna dair karar verdiler. Ayrıca Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mengen’in buna ihtiyacı olduğunu söyledi. Çünkü huzurevine yerleşmek için Mengen’de 4 yıldır bekleyen yaşlılarımız var. Bizim yaşlılarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bu çalışma esnasında belediyemizden yer tahsisi yapıldı. Bu yer tahsisini Sosyal Hizmetler İl Müdürümüze götürdüm ama ne yazık ki sürekli önümüze engeller çıkıyor. Biz bunu gerçekleştireceğiz. Biz bunu yapmak zorundayız çünkü biz yaşlılarımıza bakmak zorundayız. Huzur evinin en fazla yakışacak yeri de eski hastane binasıdır. Bununla ilgili Mengen Belediye Başkanının vermiş olduğu mücadeleyi biliyorum. Bolu’da il genel meclisi üyesi arkadaşlarımızla çok uğraştık fakat yapamadık. Bununla ilgili mücadelemize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

GASTRONOMİYE ÖNEM VERİYORUM

Ayrıca aşçılar kenti Mengen’e, gastronomi okuyan öğrencilerin eğitim alabileceği düzeyde bir otel restauran yapımı için elinden geleni yapmaya devam edeceğini belirten Beşli “Mengen gastronomi ve aşçılık konusunda 1500 öğrenciyi misafir eden bir ilçe. Yaklaşık 30 yıl önce Mengen Belediyesi ve Bolu Valiliği’nin ortak kurduğu Bomentur A.Ş. diye bir şirket vardı. Onların kurmuş olduğu şirket tarafından aşçılar okulunun karşısına sanayi sitesinin alt tarafına temel atıldı. Otel ve restauran temeli. 30 yıl önce atılan temel atıl bir vaziyette duruyor. Mengen’e otel ve restaurant yapılması gerekmektedir diye bir önerge verdik. Komisyon üyesi arkadaşlarımız yine Mengen’e gelerek rapor hazırladılar ve Mengen’in bir otele ve restauranta ihtiyacı olduğunu belirttiler. Fakat yine bu konuda da hiçbir adım atılmadı. Ben bu konuda yine milletvekillerimize sesleniyorum. Mengen’e yakışır bir şekilde çocuklarımızın eğitim alabileceği düzeyde bir otel restaurantın yapılması için desteklerini talep ediyorum” dedi.

MENGEN PEYNİRİNE DEĞER KATACAĞIZ

Mengen’in tescilli ürünlerinden biri olan Mengen Peyniri’ni tüketiciyle buluşturmak ve seri üretimi için 3 yıl önce kooperatif kurduklarını belirten Beşli “Bundan 3 sene önce bir kooperatif kurduk. Kurucu başkanı benim. Mengen’imizin değeri olan Mengen Peyniri’ne değer katmak istedik. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan destek aldık ve kooperatifimizi kurduk. Bunun neticesinde Mengen Peyniri şuanda seri bir şekilde üretilmeye ve tüketiciye ulaşmaya başladı. Daha sonra ben kooperatif başkanlığını gerçek sahiplerine yani üreticilere devrettim” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN ADAY ADAYIYIM

Mengen Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Beşli sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İlçemizin sorunlarını bilen ve çözüm için gerekli tecrübeye sahip biri olarak bu güzel ilçemizin geleceği için 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkanlığına aday adayıyım. Ancak şunu unutmayın bu yolculukta sizlerin desteği ve katkısı çok önemli. İlçemizin daha iyi yerlere gelmesi için sizlerle birlikte çalışmak en büyük motivasyon kaynağım olacaktır. Sizlerden gelen öneriler benim için çok kıymetli olacaktır.”

29 Eki 2023 - 14:09 Bolu- Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Gündem değil haberi geçen ajanstır.


BORAZANLARDA KAÇIRILMAYACAK DUBLEKS DAİRE

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, BİZİM TOPTAN MARKET, MEHMET AKİF ERSOY BULVARI VE KARGOLARA YAKIN KONUMDA GENİŞ, KULLANIŞLI VE ÖZEL MİMARİ DEKORASYO...

0(374) 222 34 14 ALTIN EMLAK BOLU MERKEZ TEMSİLCİLİĞİ

BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE 3+1 KİRALIK DAİRE

5 KATLININ 3.KATI BRÜT 155 M² NET 145 M² KUZEY BATI CEPHELİ ANKASTRE SET BİREYSEL KOMBİ ASANSÖRLÜ EBEVEYN BANYOLU BİREYSEL GARAJLI LOKASYON...

5368795270 TUĞBA K.KÖROĞLU BOLU GAYRİMENKUL

DAĞKENT DE C TİPİ VİLLALIK ARSA*

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI * DAĞKENT'İN HEMEN GİRİŞİNDE , E5 E ÇOK YAKIN MESAFEDE , * EN ÇOK TERCİH EDİLEN C TİPİ * ARSANIN DOĞU...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

Yatırımcıların Dikkatini Çekecek Fırsat!Geleceğe Yatırım Yapın!

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI YUKARISOKU DA FABRİKALARIN ARKASINDA ÖNÜNDE YOLU OLAN ŞUAN İÇİN TARIM ARAZİSİ OLAN 4400M2...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

YATIRIMLIK EN İŞLEK CADDE'DE SATILIK DÜKKAN

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI * BOLU'NUN GÖZDESİ ; PTT CADDESİNİN ARKA SOKAĞIN'DA * PTT , İZZET BAYSAL CADDESİ , BANKALAR, OKULLAR V...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

AŞAĞISOKU MAHALLESİ 'DE YATIRIMLIK VEYA VİLLALIK ARSA

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI * MÜSTAKİL EV YAPIMINA UYGUN * BODRUM + 3 KAT İMARLI * YOL, SU ELEKTRİK PROBLEMİ OLMAYAN * MERKEZİ KON...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

MUDURNU İLÇESİ GÖLCÜK KÖYÜNDE BELGELERİ HAZIR GES ARAZİSİ

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI * MUDURNU İLÇESİ, GÖLCÜK KÖYÜNDE * 125 ADA, 1,2,3,4,5, PARSEL * 117 ADA 26,36,35,23,24,19 PARSEL * 118...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

KÜLTÜR MAHALLESİN 'DE MUHTEŞEM İÇİ YAPILI SATILIK DAİRE

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI * BOLU'NUN GÖZDESİ ; KÜLTÜR MAHHALLESİ İKİ YILLIK OKUL KARŞISIN'DA * 5 + 1 ÇOK GENİŞ ODALARI ( ÜST KAT...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

RW DEN KİRALIK DAİRE

REALTY WORLD EMLAK DÜNYASININ GÜVENİLİR MARKASI * BHAÇELİ EVLER MAHHALLESİN'DE * MERKEZİ KONUMDA *EN İŞLEK CADDEYE 5 DK. MESAFEDE * 3 ADET BALKON, MUT...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL

Tüm Gün Güneşli, Manzaralı, Geniş Kullanışlı 3+1 Daire. RW'den

Emlak Dünyasının Güvenilir Markası Realty World İlyas Özçelik Gayrimenkul'den Borazanlar Mh'de Kınacı Park Evleri Sitesinde 5. Kat Üst Ka...

0(374) 222 14 14 REALTY WORLD ILYAS ÖZÇELİK GAYRİMENKUL