Halka rağmen birşey yapmayız

Halka rağmen birşey yapmayız

AK Parti Milletvekili Fatih Metin, son döneme damgasını vuran Kızılay Parkı tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Fatih Metin yaptığı açıklamada, kurumlar arasında herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Ayrıca Metin,halkın taleplerinin ve isteklerinin dışında bir şey yapmayacaklarını ifade etti.

AK Parti Milletvekili Fatih Metin, AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, AK Parti İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ve AK Partili bir grup, Karayolları 4. Bölge Müdürü Öner Özgül'le birlikte, Çaydurt Mevkii'nde trafik kazalarının önüne geçmek için alınması gereken tedbirler ile ilgili gezi düzenledi. Gezi esnasında, AK Parti Milletvekili Fatih Metin, Kızılay Parkı ve yaşanılan son gelişmelerle ilgili sorulan soruları yanıtladı. Metin yaptığı açıklamada, “Biz iki kurum arasında bir problem olduğunu düşünmüyoruz. Sonuç itibarı ile iki kurum da bu memlekete hizmet için canla başla çalışan kurumlardır. Bu kurumların başında bulunan insanlar da canla başla bu memlekete hizmet etmek isteyen insanlar. Bir takım farklı görüşler olabilir. Biz bu durumda hiçbir problem görmüyoruz. Benim şuana kadar tespitlerim, iki kurum arasında bir problemin olmadığı yönünde. Problem var denilen meseleleri de biz hallederiz. Konuşarak hallederiz” dedi.

GÖREVİMİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTIR

Metin açıklamasının devamında, “Bizim görevimiz, faydalı olan her türlü hizmete yardımcı olmak, bu konuda elimizi taşın altına koymaktır. Bu işin başlangıcında da İl Genel Meclisimizin kararına uygun bir görüşümüz vardı. Ama daha sonra gelişen kamuoyu taleplerini de göz önünde bulunduracağız. Burada bizim halka rağmen bir çabamızın olabilmesi mümkün değil. Ama bu noktada halkın ne düşünüp düşünmediği konusunda bir izafilik söz konusu. Şuana kadar Kızılay Parkı'nda düşünülen yapılaşmayla ilgili belli bir kesimden gelen tepkiler var.Bu konuda halkın tamamından konuyla ilgili bir görüş aldığımızda, vatandaşımızın görüşüne saygı duyarak ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

NE YAPILMASI GEREKİYORSA ONU YAPARIZ

Yaşanılan polemiklere bir anlam veremediğini ifade eden Metin, “Ben şuan yaşanılan duruma şaşırıyorum. Bir yere hizmet edeceksiniz ve bu durum üzerinden polemik oluyor. Dolayısıyla Bolu Belediyesi, Bolu İl Özel İdaresi, Bolu Valiliği, Bolu'nun bütün kurumları Bolu'ya hizmet etmek için görev yapıyor. Bu konuda da bu görevin başında olan yetkili kişiler, Bolu'ya iyi niyetli bir şekilde hizmet etme noktasında gayret içerisindeler. Bir milletvekili olarak bize bu gayrete destek vermek düşüyor. Biz de bunu yapıyoruz. Halka rağmen bir şey olmaz. Biz siyaset yapıyoruz. Halkın tam olarak ne istediğini anladığımızda, ne yapılması gerekiyorsa onu yaparız” dedi.

BİZ ÜZÜM YEMEK İSTİYORUZ

Amaçlarının Bolu'ya hizmet etmek olduklarını belirten Metin, istenmeyen durumların yaşanmasına izin vermeyeceklerini şu sözlerle ifade etti: “AK Parti teşkilatı olarak milletvekiliyle, İl Başkanıyla, Belediye Başkanıyla, İl Genel Meclisiyle yetkili kurumların tamamı, AK Parti tüm kademeleriyle beraber, Bolu'nun hizmeti için her gün ne yapabiliriz diye konuşuyoruz. Biz bunları konuşurken, daha olmayan bir şey konusunda polemiklerin olması bizi üzüyor. Dolayısıyla biz üzüm yemek istiyoruz. Ama bazıları da bağcıyı dövmek istiyor. Biz buna izin vermeyeceğiz.”

KONUŞULARAK HALLEDİLEBİLECEK MESELELER

Metin açıklamasının sonunda, “İki kurum arasında problem varmış gibi bir durumun ifade edilmesi çok yanlış. Varsa bile iki kurum arasındaki sorunlar konuşularak halledilebilecek meseleler. Hiç problem değil. Sonuçta amacımız halka hizmet etmek. Vatandaşa hizmet noktasında görüş ayrılığı olsa da, bu problem oluşturacak bir husus değil. Bizim için vatandaşımıza hizmet önemlidir. Bu gayreti gösteren herkesin yanında oluruz” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.