Hatice'ye değil, neticeye bakın!

Hatice'ye değil, neticeye bakın!

Belediye Meclisi'nde yapılan toplantıda tansiyon yükseldi. Belediye Meclisi Denetim Komisyonu seçimi için yapılan oylamada, AK Partili iki üyeye CHP'li belediye meclis üyeleri destek verdi ama, CHP'li üyeye AK Partili üyeler destek vermedi. Yaşanılan duruma CHP'li belediye meclis üyeleri tepki gösterdi. Konuyla ilgili söz alan Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Gezgin,CHP'lilerin eleştirilerine;“Hatice'ye değil, neticeye bakın!”diyerek tepki gösterdi.

Belediye Meclisi'nde yapılan Denetim Komisyonu seçim sonuçlarında Mehmet Özbostancı 25 oy, Mehmet Konuk 25 oy, Hüseyin Serin 14 oy, Seyit Ali Özkoç 2 oy, Cahit Görüş 2 oy, Kazım Konak 1 oy, Yener Bandakçıoğlu 4 oy ve Necati Yılmaz 1 oy aldı. Yapılan oylama sonucu AK Partili adayların CHP'liler tarafından desteklenip CHP'li adayın AK Partililer tarafından desteklenmemesi, mecliste tansiyonu yükseltti. Konuyla ilgili belediye meclis üyeleri söz aldı.

TAVRINIZI KINIYORUM

Konuyla ilgili söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz şu açıklamayı yaptı: “Burada beğenirsiniz beğenmezsiniz. Halkın iradesini temsil eden bir Cumhuriyet Halk Partisi grubu var. Burada bulunan CHP'li Belediye Meclis üyelerinin 4 tanesi Kent Konseyi üyesi. Kent Konseyi'nde bulunan 4 arkadaşımdan birinin Yürütme Kurulu'na alınmamasını kınıyorum. Aynı şekilde bugünkü meclis gündeminde denetleme komisyonu üye seçerken burada bulunan CHP'li Belediye Meclis üyeleri sizin adaylarınızı desteklerken, AKP'li Belediye Meclis üyelerinin CHP'li bir üyenin seçimine imtina etmelerine bir anlam veremiyorum.”

BENİM SEÇİLMEMDEN NEDEN KORKUYORSUNUZ?

14 oy alarak denetim komisyonuna seçilen CHP Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Serin, seçimle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Ben çok fazla konuşmak istemiyorum. Sadece bir konuyu gündeme getirmek istiyorum. Yaşamım boyunca kendimi ön plana çıkartmayı hiçbir zaman sevmedim ve yapmadım. Yasa gereği bir denetim komisyonu, bir denetleme komisyonu seçiyoruz. Eğer burada tüm üyelerin oyuyla 3 kişi seçilecek olmuş olsaydı, değişik isimlerin çıkmasını gayet anlayışla karşılayabilirdim. Ama burada oturan arkadaşlarıma defalarca söylüyorum. Burada bulunan arkadaşlarım kendi alanlarında, kendi branşlarında Bolu'da ön plana çıkmış, belirli seviyede kültürlü insanlar. Elbette benim seçilip seçilmemem ve bana oy verilip verilmemesi hiç önemli değil. Ama şunu merak ediyorum, benim denetleme komisyonunda ismimin yazılmaması, yarın denetlemede ortaya çıkacak bazı sıkıntıların ortaya çıkarılacağı şeklinde mi yorumlanıyor. Bu durumdan bazı arkadaşlarımızın samimi olmadığını anlıyorum. Her ne kadar ben denetim komisyonuna seçildim, bundan sonraki belediyenin menfaatlerini ön plana tutarak çalışacağım. Hiçbir daire müdürü arkadaşımın çalışmaları hakkında ağzımı açıp tek kelime söylemedim. Ama Erhan Beykoz arkadaşım demin açıklama yaparken, bazı AKP'li arkadaşlarımın gülücükler dağıttığını gördüm. Bunun ne kadar yanlış olduğunu sizlerle paylaşmak istedim. Bu konudaki kırgınlığımı ifade etmek istedim” dedi.

BİZİM DEMOKRASİ KÜLTÜRÜMÜZDE KINAMA YOK

25 oyla denetim komisyonuna seçilen AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Konuk yapılan seçimle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Bu arada beni denetleme kuruluna seçtiğiniz için oy veren vermeyen herkese teşekkür ederim. Çünkü bizim demokrasi kültürümüzde kınama yoktur. Oy verilirse teşekkür, oy verilmezse kınama yoktur. Oy verene de vermeyene de hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SENARYO ÜRETMEYİN

Yaşanılan gerilim üzerine söz alan belediye meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Gezgin şu açıklamayı yaptı: “Denetleme kuruluna 3 kişi aday gösterildi ve bu 3 kişi buraya seçildi. Bu durumdan sonra senaryo üretmenin bir anlamı yok. Sonuç da getirmez. Hüseyin Serin ağabeyimizi hepimiz severiz sayarız, ama biz grup olarak 3. isim noktasında arkadaşlarımızı serbest bıraktık. İsteyen istediğine oy verebilir dedik. Denetim komisyonuna Hüseyin Serin'in aday olacağını biliyorduk. Sonuçta kendisi seçildi, bu konu öyle çok uzatılacak, kınama yapılacak bir mesele değil. Sonuçta ortaya çıkan duruma bakın. Hatice'ye bakmayın, neticeye bakın. Bu melese meclis kürsüsünde büyütülecek mevzu değil.”HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.