Hatırlanmak güzel

            02.08.2004

Nasılsınız sorusu, içinde bu-lunduğunuz sorunları belki çözemeyebilir ama, en azından yalnız olmadığımızın güvencesi olur. Güç ve moral verir.

İnsanlar için kabullenilen önemli günler vardır. Doğum, mezuniyet, evlenme yıldönümü gibi. Önemli yasaların kabulü, olağanüstü günler gibi. Mesleklerin daha sağlıklı koşullarda yapılmasını sağlayan önemli kararların alındığı günler gibi. Size ait özel günlerde aranıyor olmanızın mutluluğunu yaşayanlar bilir.

İşte böylesi güzel bir gün. Telefondaki ses, basından sansürün kaldırılmasının 96.yılı nedeniyle Belediye Başkanı Sn. Alaaddin Yılmaz’ın basın mensuplarına kahvaltı toplantısı yapacağını söylüyordu.

Çoğumuzun hatırlamadığı önemli bir günün anısına alınan davetten son derece mutlu olduk.

Her ne kadar zaman zaman birbirimizi karşımıza alarak çok ağır biçimde eleştiriler alıyorsak da, Belediye Başkanı olarak sizleri seviyoruz. Eleştirilerden doğruların çıkacağına inanıyorum. Basınımızı halkın tercümanı olarak kabul ediyorum. Gününüz kutlu olsun diyor, başarılı çalışmalar diliyorum diyen Sn. Başkan’a gazetecilerin duayeni dediğimiz Sn. Yener Bandakçıoğlu cevap verdi.

Her ne kadar haberci dostların gözünde gazeteci olarak kabul görmüyorsak da, yaptığımız köşe yazarlığı ile onların derlediği haberlere yorum katarak hizmette bütünlüğü sağlamaya çalışıyoruz diyerek Belediye tarafından gösterilen bu inceliğe gazeteciler adına teşekkür ediyorum dedi.

Bir ağaç dalı yaprağı, meyvesiyle güzeldir. Ayrı ayrı değerlendirirsek bütün olmaktan çıkar, yalnız dal, yaprak veya meyve olarak adlandırılmış olur. Gazetecilik, gazete sayfalarında yeri olan herkesin emeği düşünce ürünü olarak hizmetin yansıtılmasıdır. Güzelliklerin birlikteliğin ürünü olduğuna inanıyorum. Prosedür gereği neyin nasıl tanımı yapılırsa yapılsın, amaç toplumun bilgilenmesine hizmettir. Et tırnak misali bu hizmet birlikte sürdürülürse anlamı ve değeri olur.

Hatırlanmak güzel. Hatırlanmak birlikte olunduğunun ince mesajını vermektir. Hatırlanmak sevginin devam ettiğinin işaretidir. Hatırlanmak varlığımızı kabul etmektir. Hatırlanmak bundan böyle yapılacak çalışmaların eğrisiyle doğrusuyla değerlendirme hakkının verilmesi demektir. Hatırlanmak doğruların bulunmasına gözlemlere ihtiyacımız var demektir.

Bolu bizim. Burada yaşayacak olanlar bizim çocuklarımız olacaktır. Yapılacak yatırımlar çocuklarımız için, beldemizin güzelliği için olacaktır.

Basın Günü’nde hatırlanmak güzel. Hatırlayanlara teşekkürler.

Bu yazı toplam 924 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.