Hayırların örnek ismi

            14.05.2004

Bu yazı İzzet Baysal’a Şükran Günleri’nde Belediye Başkanı Sn. Alaaddin Yılmaz tarafından anı defterine yazılanlardır.

“Yaşam sürecinde karşılaştığımız her türlü sıkıntının aşılacağını kendi felsefeniz içinde insanlık alemine gösterdiniz.

İnsanlık için en öncelikli düşüncenin orijin noktasında sağlık ve eğitimin ne kadar önemli olduğunu düşünerek tüm varlığımızı bu uğurda harcamanın örneklerini yatırımlarınızla sergilediniz. Tek amacınızın bu belde insanlarının sağlıklı olmaları ve iyi koşullarda ileri düzeyde eğitim öğretimlerini tamamlamaları olduğunu, gencinden yaşlısına tüm insanlar gördü.

Bu beldeyle birlikte bu ülkenin insanlarının da dünyanın çağdaş medeniyetleri içinde yerini alabilmelerini sağlamak için, Atatürk’ün işaret ettiği uygarlık yolunda ilerlemelerine olanaklar sağladınız.

İnanıyoruz ki; bıraktığınız eserlerinizde sağlıklı insanlar, sağlık insanların devam ettiği eğitim-öğretim yuvalarından da isminizi ve ilkelerinizi gelecek kuşaklara taşıyacak nice İzzet Baysal’lar çıkacaktı.

Siz yaptıklarınızla devlet ile milleti kaynaştırdınız. Siz, tüm zorluklara karşın başarılı olmanın yolunu gösterdiniz. Siz, devlete olan güvenin nasıl olması gerektiğini, acının ve tatlının nasıl paylaşılmasının örnekleriyle, sevgi ve saygının nasıl olmasını, sizin yaşamınızdan öğrenmiş bulunuyoruz.

Bizler inanıyoruz ki, topluma hizmet eden insanların ülküleri, yarattıkları ve yaptıkları gelecek kuşaklara aktarıldığında onların yolunu aydınlatacaktır.

Kurduğun üniversitende bilgilenenlerin insanlık aleminin yolunu aydınlatacağına inanıyor, size bu şükran günlerinde bir kez daha minnetlerimizi sunarken, aziz hatıranız önünde belde halkım adına saygıyla eğiliyorum. Ruhun şad olsun, mekanın cennet.”

Bu yazı toplam 744 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.