Hemşirelik öğrencileri fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme ve teknolojinin doğru kullanımını öğretiyor

Hemşirelik öğrencileri fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme ve teknolojinin doğru kullanımını öğretiyor

Bolu Sağlık Bilimleri Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği dersini alan öğrenciler Bolu Belediyesi ile birlikte, 21 Mayıs 2022 Pazar günü Karaçayır Parkı’nda çocuk şenliği düzenledi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Makbule Tokur Kesgin, Dr. Öğretim Üyesi Songül Çağlar ve Öğr. Gör. Seher Zengin’in danışmalığında üçüncü sınıf hemşirelik bölümü öğrencileri, Bolu Belediyesi ile işbirliği yaparak çocuk şenliğinin gerçekleşmesini sağladılar.

Bolu belediyesinin desteği ile hemşirelik öğrencileri Ayşe Gizem Uğur, Handan Aktaş, Esma Nur Tom, Zeynep Yat, İrem Çakar, Göknur Göğebakan, Sevde Solmaz, Gizem Betül Kutluer ve Rümeysa Önlüel’in yürüttüğü etkinlikte 100 çocuğa ve velilerine sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite kapsamında farkındalık kazandırıldı. Çocuklara sağlığın ve sağlıklı kalmanın önemi oyunlarla öğretildi.

kuco-kopya-006.jpg

Veliler ve çocuklarla birlikte müzik eşliğinde fiziksel aktiviteler yapıldı, çocuklara sporun ve hareketin önemi de anlatıldı. Aynı zamanda çocuklara teknolojiyi doğru kullanma, sosyal yaşamı sanal ortamda değil gerçek hayatta bulmaları konusunda mesajlar verildi. Çocukların bir arada güzel vakit geçirmeleri için resim boyama, parmak boyama, patates baskı, yüz boyama gibi etkinlikler de yapıldı.kuco-kopya-007.jpg

Karaçayır parkında fiziksel aktivite ve sağlıklı beslenmenin önemi vurgulanan etkinlikte evlerinde teknoloji ile değil baharın enerjisiyle parkta eğlenen çocuklar ve veliler etkinlikten memnun kaldıklarını ve bu tür etkinliklerin tekrarlanmasını istediklerini belirttiler.

kuco-kopya-008.jpg

Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim elemanları ve hemşirelik öğrencileri bu etkinliğin gerçekleşmesinde büyük desteği olan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir’e, etkinlik sırasında katkısını esirgemeyen Ersin Kayrancı’ya, Mesut Can’a, Mesut Acar’a desteklerinden ötürü teşekkür ederek sonraki yıllarda da bu işbirliğinin sürmesini talep ettiler.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.