Herşey gönlünüzce olsun

            12.07.2004

Yaşamı renklendiren, insanlara huzur ve mutluluk veren olaylar vardır, hiç bitmesin istenir.

Doğumdan ölüme uzanan yol, kırık çizgi gibidir. Bazen dibe vurur acıyı tadarsınız. Bazen zirveye çıkar mutlu olursunuz. Yolunuz düzayak olsa da, olumlu ve olumsuzluklar iki kardeş gibidirler. Her ikisi de yaşanmadan güzeli ve çirkini birbirinden ayırma şansımız olamaz.

İnsan yaşamında huzur ve mutluluğun sürekliliğini, yaşananları dostlarla paylaşımda, başarıyı ise çalıştıklarınıza vereceğiniz güven duygusuyla bulursunuz. Niye demişler; "Sevgi paylaşıldıkça çoğalır. Acı paylaşıldıkça azalır." Paylaşım dostlarla adaletli olur. Güzellikler dostlarla daha sıcak ve renkli olur. Kısacası dostluklarla acılar unutulur, beceri güvenle birleşirse başarıya ulaşılır. Yaşam; dostluklarla oluşturulan sağlam temeller üzerinde yaşanır hale gelir.

Yaşadıklarımızın faturası zararhanesini kabarık gösteriyorsa bunun nedeni, takım oyununundaki uyum ve güven duygusunun oluşumuna bağlıdır.

Düşmanca düşüncelerin, şüpheyle yaklaşımların, çıkar hesabı bencilliklerinin akılları tutsak ettiği yerlerde, kalpten kalbe sevgi bağını kurma şansı yoktur.

Öğretmenlik hizmetinden sonra toplumsal alanda halka hizmet adına verilen görevin yirmi ayı aşkın sürecinde isimleri yüreğimde kalacak dostlar tanıdım. Bu süreçte;deneyimli olmanın bir başka katkı maddesi olan düşmanca davranışları da görüp yaşadım. Dostça davranıp hizmeti paylaşmak istediğim, şeytanlık ruhunu gizleyen kişiliksiz, insanlıktan nasibini alamayan, içindeki zehiri yediği ekmek teknesine boğaltan iki yüzlülüğe örnek gösterilecek modeli de gördüm, tiksindim.

06.07.2004 tarihi akşamı Bİ-TUR’da adıma verilen yemekte yaşamın ikinci baharını birlikte paylaştığım can dostlarla bir kez daha beraber olup, geçmişin güzelliklerini yaşadım.

Hakkımda söylenen iltifatları hak edip etmediğimi düşündüm.

Verilen armağanların zerafeti içinde duygulandım. Söyleyeceklerimin birçoğu boğazımda düğüm düğüm oldu, belki de düşündüklerimi tam anlamıyla izah edemedim.

Bu güzel gecenin organizasyonunda Belediyemiz Başkanı Sn. Alaaddin Yılmaz’a, Başkan Yardımcılarıma, daire müdürlerime, memur ve diğer konuklarımıza katılımları nedeniyle teşekkür ediyorum.

Tüm Belediyemiz çalışanlarına bir kez daha Allahaısmarladık diyor, içinde bulunulan talihsiz sıkıntıların olumlu şekilde sonlanacağı umudumla herkese başarı ve mutluluk dileklerimle, herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.

Bu yazı toplam 940 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.