Hiç sergilenmemiş ve yayınlanmamış fotoğraflar sergisi

Hiç sergilenmemiş ve yayınlanmamış fotoğraflar sergisi

Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde “Koleksiyonlardan Eski Bolu Fotoğraf Sergisi” ilimizin önde gelen fotoğraf koleksiyonerleri Semih Dimicioğlu,Selahattin İkiz,Murat Turan,Şerafettin Şenyüz ve Siyami Palazoğlu'na ait.

Fotoğraf sergisinde özellikle eski Bolu'nun sosyal ve kültürel yaşamından kesitler yer alıyor. "Bolu pazarı, Bolu sokakları, çeşitli iş ve meslekler, köyde yaşam", fotoğraflarda işlenen konulardan sadece birkaçı... Sergiyi gezen izleyiciler, sanat merkezimizde sergilenen "Eski Bolu”ya ait bu tür görüntüler sayesinde ,"Eski Bolu", "Bolu insanı" ve "Eski Bolu'daki günlük yaşam" hakkında detaylı fikre sahibi olduklarını ifade ediyorlar.

İLK DEFA BOLU'YU BÖYLE GÖRECEKSİNİZ

Sanat merkezimizde iki grup halinde sergilenen fotoğrafların toplam sayısı yüz yirmi, bu ikinci grupta yer alan altmış beş fotoğrafta, Semih Dimicioğlu, Selahattin İkiz, Murat Turan, Şerafettin Şenyüz, Siyami Palazoğlu ve "Bolu BelediyesiBolu Araştırmaları Merkezi Arşivi" koleksiyonlarından seçilen görüntüler yer alıyor. Bu fotoğrafların en önemli özelliği ise, daha önce hiç sergilenmemiş ve yayınlanmamış olması.

Sergi 20 Ağustos 2010 tarihine kadar Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi'nde görülebilir.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.