HİÇ UTANMIYORLAR, YÜZLERİ DAHİ KIZARMIYOR

HİÇ UTANMIYORLAR, YÜZLERİ DAHİ KIZARMIYOR

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti teşkilatının merkez ilçe köy muhtarlarıyla Köroğlu Otel’de düzenlediği toplantıda zehir zemberek açıklamalar yaptı. Yılmaz’ın Boluspor kongresinde efsane dansöz Nesrin Topkapı ismini kullanarak “Aramızda Nesrin Topkapılar var” söylemi kongreye bomba gibi düşmüştü. Yılmaz’a kim için böyle bir konuşma yaptığını soran muhabirimize Yılmaz çok ilginç bir üslupla cevap verdi.

Gerçekleşen toplantıda konuşmacıların konuşma süreleri uzayınca Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Adama bir yemek veriyorlar bu kadar bekletiyorlar” dedi. Yılmaz’ın esprili yorumu salonda kahkahalarla karşılandı. Yılmaz yaptığı konuşmada “Bu kadar seçilmiş muhtarı bir arada görmek çok mutlu etti beni. Bir ordu gibi burada toplanmış bulunuyoruz. Biz bu orduyla Bolu’yu birbirine katarız” dedi.

KÖYLERİMİZDEKİ SICAK ASFALT YAPIMININ SEBEBİ MÜŞTEREK ÇALIŞMALARIMIZDIR

Yılmaz açıklamasının devamında “Geçmiş dönemde İl Özel İdaremizle biz çok ciddi çalışmalar yapmıştık. Köylerimizde sıcak asfalt çalışması yapıldıysa bunun nedeni yaptığımız müşterek çalışmadır. Asıl çalışmanın başlangıcı yani Köydes Projesini hayata geçirilmesi AK Parti sayesinde olmuştur. Başbakanımızın sayesinde olmuştur. Bu kadar büyük paralar köylerimize ilk defa bu dönemde gelmiştir. Tabi çok fazla yapılması gereken iş olduğu içinde yapılması gereken bütün çalışmalar bitmemiştir. Şuanda da eksik kalanları tamamlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

İL ÖZEL İDARESİ İLE İLİŞKİLERİMİZ ESKİSİ KADAR SICAK DEĞİLDİ

Yılmaz, İl Özel İdare ile geçmiş dönemde sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Yaklaşık bir yıldır İl Özel İdaresi ile ilişkilerimiz eskisi kadar sıcak değildi. Öyle olunca bazı sıkıntıları ben de yaşadım. Belki sizlerde destek noktasında sıkıntı çektiniz. Tabi şimdi bir Fetret Dönemi’ni geçirdik. İnşallah önümüzdeki dönem içersinde aynı sıcak çalışmalar sürdürme arzusu içinde olduğumu ifade ediyorum. Öyle bir noktaya gelindi ki Belediye ne yaparsa birileri tarafından engellenmeye çalışıldı. Çok enteresandır İl Özel İdaresi’nin ocağı bile yoktur. Şuanda köylere malzeme gidiyorsa Belediye’nin yani Bolu’nun ocağından alınan malzeme gidiyor. Biz bu işe bu gözle bakıyoruz. Bolu gözüyle bakıyoruz. Bize İl Özel İdaresi’ne de aynı gözle bakıyoruz. Her şeye Bolu olarak bakıyoruz. Ama maalesef bazı merciler değişince bakış açısı değişiyor. Sanki Belediye Alaaddin’in malı gibi oluyor İl Özel İdare’de onun malı gibi oluyor. Bütün bunlar bu şekilde değil bütün hepsi Bolu’nun malı. Ben bu durumu hep böyle düşündüm”

BİZ ONLARIN KAPRİSLERİYLE UĞRAŞAMAYIZ

Temel amacın Bolu’ya hizmet etmek olduğunu vurgulayan Yılmaz “Birileri gelir Bolu’ya hizmet etmek amacıyla Bolu’ya atanır, gelirler görevlerini yaparlar ve giderler. Biz onların kaprisleriyle uğraşamayız. Biz Bolu’yu geleceğe taşımak zorundayız. Ben bir daha belediye başkanı olmasam da Bolu’da yaşayacağım. Yarın kimimiz milletvekilliğinden, kimimiz Belediye Başkanlığı’ndan, kimimiz muhtarlığından ve kimimiz il genel meclisi üyeliğinden ayrılacak. Bizi birbirimizle sıkıntılı duruma düşürenler gittiler. Ama biz birbirimize ‘Merhaba’ demek zorunda kalacağız. Çünkü aynı topraklar üzerinde yaşıyoruz. Hatta hatta aynı yerde öleceğiz. Hatta hatta öldükten sonra birbirimizin salını taşıyacağız. Onun için bulunduğumuz yeri şartları kalıcı sanmayalım. Belediye Başkanlığı ilelebet yapılacak bir iş değil. Muhtarlık da aynı şekilde. Milletvekilliği de il genel meclisi üyeliği de öyle” dedi.  

HİZMET ETMEZSEN HEMEN TEKMEYİ VURURLAR

Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bazen hislerimize kapılıp bu gerçekleri unutabiliyoruz. Bu durumdan Bolumuz zarar görüyor. Bolumuzu zarar gördürmemek için ben elimden gelen her şeyi sonuna kadar yapıyorum. Geçmiş dönem İl Özel İdare’nin elinden olan dozer, greyder, kamyon ne varsa hepsini müşterek kullanıyorduk. Kimin işi varsa orda kullanıyorduk. Şuanda engellemeye çalışıyorlardı ama yine kaçak olarak biz bu araç ve gereçleri kullanıyoruz. Niye kullanıyoruz biz bu araçları? Bolu’nun menfaatleri için kullanıyoruz. Deminde söyledim hepimiz gelip geçici insanlarız. Kalıcı olan bir tek Bolu’dur. Onun için ben konuşmalarımda söylüyorum yapılan her şey özde Bolu için. Geri kalan her şey teferruattır. Siyaset hizmet etme aracıdır. Başka bir şey de değildir. Hizmet edersen var olursun, hizmet etmezsen hemen tekmeyi vururlar. Çünkü bu halk her şeye muktedir. Eğer biz birlikteliği sağlarsak, gücümüzü birlikte kullanırsak bu kadar adam aynı hedefe nişan alırsak içimizden birilerinin hedefi tutturacağına eminim. Ben bu ekiple beraber Bolu’nun arzu ettiği hedefe ulaşacağına inanıyorum”

YA BEN DEĞİŞTİM YA İNSANLIK DEĞİŞTİ

Nesrin Topkapı açıklamasını kime yönelik olarak yaptığını soran muhabirimize Yılmaz şu şekilde cevap verdi: “Bizim zamanımızda gençliğimizde ikiyüzlü insanlar vardı. Şuan insanlar ikiyüzlü değil öyle çok yüzlü insanlar gördüm ki, insan olmanın verdiği onurdan dolayı utanç duymaya başladım. Onun için Nesrin Topkapı’ya taş çıkartan insanları aramızda görmekten şaşırdım dedim. Şunu söyleyebilirim, kimi söylediğimi sende çok iyi biliyorsun, asıl söylediğim kişiler çok iyi biliyorlar. Ama bakıyorum kimsenin yüzünde bir arlanma ve utanma hissi gözükmüyor. Hiç utanmıyorlar, yüzleri dahi kızarmıyor. Şaşırıyorum. Ya ben değiştim ya insanlık değişti”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.