Hırsızlar artık pes dedirtti

Hırsızlar artık pes dedirtti

Bolu'da son zamanlarda artan hırsızlık olayları, halkı endişelendirmeye devam ediyor. Özellikle hırsızların girdikleri yerde hiçbir şeye dokunmadan sadece bilgisayarları alıp gitmeleri dikkat çekiyor. Bu hırsızlıklara karşı hala bir önlem alınmaması ise pes dedirtiyor.

Geçtiğimiz yaz aylarından bu yana ilimizde seri şekilde hırsızlık yapan çete veya çeteler, icraatlarına devam ediyor. “Teknoloji hırsızları” adını taktığımız bu kişi ya da kişilerin, özellikle mobese kameralar olmayan illeri tercih ettiğini yazdık. İlimizde mobese kamera çalışmaları henüz neticelendirilemedi. 32 adet kameranın takılmasının da bu tür hırsızlık olaylarının önüne geçip geçmeyeceğini henüz bilmiyoruz ama, bu hırsızlık olaylarına karşı bir an önce önlem alınması gerekiyor.

BİR GECEDE 6 YERE GİRDİLER, BİLGİSAYARLARI ÇALDILAR

Önceki akşam 18.00 21. 00 saatlerinde gerçekleştiği tahmin edilen olayda yine sadece bilgisayarlar çalındı. Hırsızlar Sera İnşaat'ın İzzet Baysal Caddesi'ndeki bürosuna kapıyı zorlayarak girdi ve iki tane bilgisayar alıp gittiler. Aynı gün 6 yerde daha hırsızlık olduğu bildirildi. Bunlardan biri de CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın bürosuydu. Özcan'ın bürosundan da 3 adet bilgisayar ve 2 adet bilgisayar kasası çalan hırsızlar, yine kayıplara karıştı. Sera İnşaatın muhasebecisi Arif Çetin, “İki tane bilgisayardan başka bir şey alınmamış. Kasaya ve evraklara dokunulmamış. Kapının kilit yerini parçalayarak girmişler. Pazar günü zaten kapalıyız. Olay yeri inceleme ekipleri geldi, parmak izi aldılar. Henüz bir sonuç alınamadı, bekliyoruz” dedi.

GARİPOĞLU VE ÖZMEN İNŞAAT'A DA GİRDİLER

Teknoloji hırsızları Güneykaya Pasajı'nda Nadir Garipoğlu ve Kenan Özmen'e ait iş yerlerine de girdi. Kapıların fazla zorlanmadığını söyleyen Nadir Garipoğlu, kapıların göbek kilitlerinin çıkarılıp içeriye rahatça girildiğini ve yine bürolardan bilgisayar ve kasaları aldıklarını ifade etti.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.