Hizmette devamlılık

            29.06.2005

Tarihten akıp gelen kültür değerlerimizin korunup günümüze taşınmasından övgüyle bahsederiz. Ecdadın yaptıklarıyla onurlanır, gururlanırız. Konuklarımıza gösterdiğimiz en değerli varlıklarımızdır onlar. Ne var ki aynı duyarlılığı kendi dönemlerimizde başlanan güzel işlerin devamında göstermekte zorlanırız. Birimizin yaptığını birimiz gelip bozuyor. Ne garip ki yapılanları bozup sil baştan işe başlayanların ürettiği söylemleri dillerinden düşürmediklerini görüyoruz."Devlete hizmette devamlılık esastır" sözcüğünü çok sık kullanmış olmamıza karşın, birimizin yaptığını bozmak alışkanlıklarımızın başında gelmeye başladı. Kendi bozduğumuz kuralları yeni baştan uygulamaya koymaktan büyük keyif almaya başladık. Bu keyifi Bolu’da özellikle Belediye çalışmalarında yaşıyor olmak, genç kuşaklara örnek olması bakımından daha da önemli oluyor.

Örnek mi? İşte Belediye yeni Nikah Salonu. Sn. Necdet Gören başladı, Sn. Yüksel Ceylan tamamlayıp halkın hizmetine açarak birlikte kurdeleyi kestiler.

Ve işte Köprülü Kavşak temelinin atılışı. Bürokratik işlemlerin uzun bir uğraştan sonra tamamlanıp kredinin temini ve güzergah üzerindeki bazı istimlak işlemlerinin yapılmasını tamamlayan Sn. Yüksel Ceylan’la yeni Başkan Sn. Alaaddin Yılmaz’ın birlikte butona basarak temele ilk harcı atmaları çok güzeldi.

İster şehiriçi, ister şehirdışında yaşanan trafik kazaları artan bir ivmede devam ederken, Karayollarımızın bu çalışmaları acıların bitmesine yardımcı olacak düşüncemizle insanları mutlu ediyor.

İzzet Baysal Devlet Hastanemizden ve Kalıcı Konutlardan şehir merkezine ait trafik akışını büyük ölçüde tehlikesiz olarak rahatlatacak olan Köprülü Kavşak bitiminden sonra, başka kavşak çalışmalarına ait müjdenin verilmesi son derece sevindiriciydi.

Yapılan bu güzel çalışmalarla yol ağı birbirine bağlanarak trafiğin rahatlaması sağlanırken, Köprülü Kavşağın bağlanacağı Paşaköy yolu ve Anıtpark civarında da bir kısım proje çalışmalarının yapılmasına şimdiden başlanması gerek. Sanki Anıtpark civarında sıkışmalar olabileceği düşünceleri takılıyor akıla.

Bu arada güney çevre yolu çalışmaları da hayata geçirilebilirse, Bolu’nun çehresi gerçekten değişecektir. Ulaşımı labirent görünümünden çıkarılmış bir Bolu daha şirin, daha gezilip görülmesi istenen bir şehir haline gelmiş olacaktır.

Doğa güzelliklerimizden yararlanmakta, sanayinin canlanmasında trafik akışının rahatlığını kimse inkar edemez. Bolu için yapılan güzelliklerde insanlarımızın, yöneticilerimizin, siyasilerimizin tek yumruk haline gelmesi ne güzel. Belki de insanların özlediği tablo bu. Bu güzel fotoğrafı hizmetin devamlılığında verenlere teşekkürler. Hayırlı olsun.

Bu yazı toplam 629 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.