Huzurevine yeniden dönmek isteyince polis çıkarttı

Huzurevine yeniden dönmek isteyince polis çıkarttı

Vali Halil İbrahim Akpınar'ın, İzzet Baysal Yaşlılar Evi'ni ziyareti sırasında yöneticileri şikayet eden 71 yaşındaki Osman Kıraç, huzurevi sakinlerinin de şikayeti üzerine, Aksaray'daki huzurevine gönderildi. Memleketindeki huzurevine tekrar geri dönmek isteyen Osman Kıraç, polis tarafından huzurevinden dışarıya çıkarıldı.

22 Haziran'da Babalar Günü nedeniyle Vali Halil İbrahim Akpınar, Sümer Mahallesi'ndeki İzzet Baysal Yaşlılar Evi'ni ziyaret etti. Bu sırada söz alan Osman Kıraç, yöneticileri şikayet ederek, "Burayı yönetenler 'Çöplükten topladık sizi' dediler. Çöplükten topladılar lafı benim çok zoruma gitti. Buyurun hanımefendi abla burada 'Demedim' desin. Çöplükten neyi topluyor. Biz p.ç miyiz affedersiniz" dedi. Vali Akpınar ise "Dememişlerdir" diye araya girerken, Osman Kıraç "Aynen dediler" diye cevap verdi. Bu olayın ardından Osman Kıraç, huzurevi sakinlerinin de kendisi hakkında şikayette bulunması üzerine daha iyi olanaklara sahip Çakmaklar mevkiindeki İzzet Baysal Huzurevi'ne,buradan da Aksaray Huzurevi'ne gönderildi.

BUNLARI SÖYLEDİM. BANA GICIK KAPTILAR

Aksaray Huzurevi'nden izin alarak memleketi Bolu'ya gelen Osman Kıraç, dün İzzet Baysal Yaşlılar Evi'nde kalabilmek için yöneticilerle konuşmak istedi. Yöneticiler, Osman Kıraç'ı Yaşlılar Evi'ne izinsiz girdiği için polise şikayet etti. Yaşlılar Evi'ne gelen polisler, Osman Kıraç'ı dışarıya çıkarttı. Memleketindeki huzurevinde kalmak istediğini, zaman zaman oğlunu gördüğünü söyleyen Osman Kıraç, "Beni sürme hakları yok. Burada kalan 3 tane yatalaklı hasta var. Bunların maaşlarını 3 senedir alıyorlar. Ne yaptıklarını bilmiyoruz. Bunları söyledim. Bana gıcık kaptılar. Nüfus kağıtlarımızı toplamak istediler, vekalet almak istediler, vermedim. Daha sonra para kestiler. Zaten 70 TL maaş alıyorum. 16 TL para kestiler" dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.