İçimizden biri

            13.04.2004

Yaşam için gerekli olan ekmek parasını kazanabilmenin yolu, para kazanılacak bir işin sahibi olmaktır.

İşte başarı, işle ilgili kuralları iyi bilmekle mümkündür. Kuralların öğrenilmesi ise alınacak eğitimlere bağlıdır. Bazen iyi bir eğitim alırsınız alanınızda iş bulma olanağınız olmaz. İşi bulursunuz, sağlık koşullarınıza uymaz. Sağlığınız yerinde, taşı sıksanız suyunu çıkaracak gücünüz olur, bu sefer de işiniz olmaz. Bazen yaşam koşullarının ağırlığı ahtapot gibi sarmıştır bedeninizi, yaşayabilmek için şeytana tutunur, yasal olmayan yollarda bulursunuz kendinizi. Şeytan dağıtmıştır beyninizi. Umurunuzda değildir kamu düzeni. Aldırmazsınız harama helale. Umursamaz olursunuz namusu, iyi ahlaklı olmayı. Doğruyu eğriden, güzeli çirkinden ayıramaz helal kazancı düşünemezsiniz. Böylesine psikolojik bunalıma giren insanların yoğunlaştığı bölgelerde polisiye olaylar günlük hayatın parçası haline gelir, moraller bozulur. Güven ortadan kalkar, sevginin yerini kin ve nefret alır. Böylesi bunalımlı günlerin nacıdır Polis. Böylesi karmaşalarda tedavinin ilk ayağı gibidir polisimizin göstereceği duyarlılık. Böylesi günlerde onlar üzerlerine aldıkları sorumlulukların bilincinde içimizden birileri olarak güvenliğimizi sağlamaya çalışırlar. İşte böylesi zor günlerde halkın desteği ve güveninden güç alarak hangi koşullarda olursa olsun görevi yapmanın huzurunu yaşamak isterler.

Ahlak kurallarının alt üst olduğu bir dünyada fitne fesat, çalıp çırpmak meydanları doldurur. Belden aşağıya yoğunlaşan düşüncelerde namus kavramları da değirmen taşı arasında kalan buğday tanesi gibi un ufak olursa, böylesi günlerde dostu düşmandan ayıran güçtür Polis. Başımızın dara düştüğünde ilk kapısı çalınacak yer içimizden biri diye baktığımız kişiler polislerimizdir.

Bilim dünyasındaki ilerleme, teknolojideki gelişme şer güçlerin de önünü aydınlatmakta. Bu durum Emniyet Teşkilatımızın daha modern donatılı olma zorunluluğunu gündeme getiriyor. Sağlıklı ve huzurlu olarak görevin yapılabilmesi için polisimizi gözünü arkada bırakacak olumsuzluklardan arındırmamız gerekli.

Demokratik sistemde hukukun ilk ayağı sorgulamada ilk basamak olan polisimizin eğitim alanındaki mesleki becerisinin artırılması yanında, ekonomik kaygılarının ve konut sorununun da ortadan kaldırılması gerekli.

Sınırda askerimiz, kentlerde polisimiz ne kadar donatılı olursa, ne kadar huzurlu ve moralli olursa, bizlerin güveni de o kadar yüksek düzeyde olacaktır. Kuruluşunun 159.yılında halkının huzuru ve güvenliği için alınteri döken polisimize nice yıllara başarı ile ulaşma dileğimle mutluluklar diyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı günler, şehit ailelerine sabırlar diliyorum.

Gününüz kutlu olsun.

Bu yazı toplam 919 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.