İçki içeni de, içmeyeni de korumak zorundayız

İçki içeni de, içmeyeni de korumak zorundayız

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, son döneme sıkça tartışmaların yaşandığı içkili mekân ruhsatlandırmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada, vatandaşları korumaya yönelik bir çalışma yaptıklarını ifade ederek; “İçki içen vatandaşımızı da,içmeyen vatandaşımızı da korumak zorundayız” dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Güney Kore gezisi sonrası gazetemizi ziyaret etti. Yılmaz, son dönemde yaşanılan gelişmelerle ilgili Genel Yayın Yönetmenimiz Süha Alparslan'la gündem değerlendirmesi yaptı. Yılmaz, Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısı'nda tartışılan içkili eğlence mekânlarıyla ilgili açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada, “İçki ruhsatı ile ilgili konularda Belediye Meclisi karar alır, Belediye uygular. Belediye meclisi bu aldığı kararları CHP belediye meclis üyeleriyle müşterek almıştır. Geçtiğimiz dönemde böyle bir karar alınmıştı. Alınan karar oy birliği ile çıktı. CHP belediye meclis üyeleri, alınan bu kararların sadece bir maddesine itiraz ettiler. 3 karar çıktı ve bu kararların bir tanesinin bir tek gündem maddesine CHP itiraz etti. Diğer kararların tamamı müşterek alındı” dedi.

BİZ İÇENE DE, İÇMEYENE DE SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ

Yılmaz açıklamasının sonunda, eğlence mekânlarını belli standartlarla birlikte kaliteli bir ölçüye kavuşturulacağını ifade ederek şunları söyledi: “Bu kararların alınmasının sebebi, insanlarımız daha modern, daha rahat bir ortamda içkisini içsin ve eğlensin diye içkili eğlence mekânlarına belli bir standart getiriyoruz. Kat yüksekliği 2.70 metre olan bir yere insanları doldurmak, hele bir de statik yönden uygun olmayan bir yere doldurmaya izin vermek, insanımıza değer vermediğimiz anlamı taşır. Belediye ise içene ve içmeyene de sahip çıkmak zorundadır. Havalandırma açısından 2.70'lik tavan yüksekliği olan bir yerin çok sağlıklı olmadığını düşünüyoruz. Bir iş yeri açısından iyi bir standart değildir. 200 kilo yük kaldırabilme kapasitesi olan bir yere 500 kiloluk bir basıncın uygulanmasına müsaade ederseniz, oraya gelen insanları riske atarsınız. Bir Belediye içki içen adamını da, içmeyen adamını da korumak zorundadır. İçkili alanların neresi olacağı ile ilgili kararları Belediye vermiyor. Bu kararı Vali'nin başkanlığında oluşturulan kurul veriyor. Buraların değişmesi ile ilgili kararları da bu kurul verir.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.