İl Genel Meclis Başkanı Halit Yıldız; "Gecikilen her gün Bolu için kayıp"

İl Genel Meclis Başkanı Halit Yıldız; "Gecikilen her gün Bolu için kayıp"

Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız, Karacasu'da yapılması planlanan termal tesisler konusunda projenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak; “Karacasu'da kurulacak termal tesis projesi, tüm Türk

Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız, Karacasu'da yapılması planlanan termal tesisler konusunda projenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak; “Karacasu'da kurulacak termal tesis projesi, tüm Türkiye'ye örnek olacak bir projedir ve artık Türkiye'ye mal olmuştur. Hiç vakit kaybetmeden hayata geçirilmeli. Gecikilen her gün Bolu için kayıp anlamına geliyor” dedi.

Halit Yıldız, Karacasu'da kurulması planlanan termal tesislerle ilgili açıklamalarda bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi. Yıldız; “Karacasu'da kurulacak termal tesis projesi tüm Türkiye'ye örnek olacak bir projedir ve artık Türkiye'ye mal olmuştur. Kocaeli İl Genel Meclis Üyeleri de projemizi örnek alarak Gölcük'te benzer bir tesis kurmak için bizden bilgi alıyor. Bu proje hiç vakit kaybetmeden hayata geçirilmeli, gecikilen her gün Bolu için kayıp anlamına geliyor” dedi.

BÜYÜK ŞİRKETLERDEN TEKLİF BEKLİYORUZ

Halit Yıldız, Karacasu Termal Tesisleri için ihale tarihinin henüz belli olmadığını söyledi. Yıldız şunları kaydetti; “Hükümetin merkezden yönetime son vererek bunları bize devretme projesi çok olumludur. Bu çalışmalar nedeniyle hükümete çok teşekkür ediyorum. Şu anda bir geçiş dönemi yaşıyoruz ufak tefek sorunlar yaşanabilir. Bildiğiniz gibi biz bu projeyi Bolulu iş adamlarının yapmasını önermiştik ama olmadı, yap-işlet-devret modeline dönüştü, artık yapacak bir şey yok ama, bir an önce ihalenin yapılması ve projenin hayata geçmesi gerekiyor. İhale için tarih henüz belli değil, inşallah uzun sürmez. İhale için çok büyük şirketlerden teklif bekliyoruz.Şimdiden yurtdışından bile konuyla ilgili bilgi almak isteyen şirketler var.”

HASTANE ÜNİVERSİTE İLE ORTAK OLMALI

Açıklamasında tesisin çok kapsamlı olacağını söyleyen Yıldız, “Karacasu bölgesini tamamen bir termal turizm bölgesi olarak düşünüyoruz. Projemiz içinde bölgeye Türkiye çapında değil, uluslararası bir hastane yapmayı planlıyoruz. Bu konuda üniversiteyle de ortak çalışma teklif ettik ama, kabul görmedi” diye konuştu.

Kocaeli İl Genel Meclis Üyeleri Hasan İstif, Osman Dalkılıç, Celal Özkoparan ve Feridun İskit, Halit Yıldız'ı ziyaretleriyle ilgili açıklamalarında, Ankara'ya Kocaeli Gölcük'te yapmayı planladıkları termal tesis için Orman Bakanı Osman Pepe ile görüşmeye gittiklerini ve dönüşte yerel bir radyoda Bolu'daki termal tesis projesi ile ilgili haber üzerine bilgi alışverişinde bulunmak için Halit Yıldız'ı ziyaret ettiklerini belirterek, Bolu'daki projenin çok büyük bir proje olduğunu ve kendi yapacakları tesisin bunun yanında çok küçük olduğunu söylediler.

29.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.