İl Genel Meclisi arazi tahsisini görüştü; Yıldız: Vakfa en uygun arazinin verilmesi gerekir

İl Genel Meclisi arazi tahsisini görüştü; Yıldız: Vakfa en uygun arazinin verilmesi gerekir

İl Genel Meclisi dünkü birleşiminde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılmak üzere AİBÜ'ne arazi tahsisi görüştü. Oturumda bir konuşma yapan Halit Yıldız, Vakıfın beğenmediği, üniversitenin talep ettiği alanı tartışmanın

İl Genel Meclisi dünkü birleşiminde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılmak üzere AİBÜ'ne arazi tahsisi görüştü. Oturumda bir konuşma yapan Halit Yıldız, Vakıfın beğenmediği, üniversitenin talep ettiği alanı tartışmanın anlamı olmadığını belirterek; “Vakfa en uygun arazi verilmesi ve planlanan diğer termal tesis projesiyle birlikte, iki eserin de Bolu'ya kazandırılması gerekir” dedi.

İl Genel Meclisi, dünkü birleşiminde Karacasu'da bulunan 27.517 m2'lik arsanın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılmak üzere AİBÜ'ye tahsisini görüştü. İzzet Baysal Vakfı'nın AİBÜ'nin talep ettiği arazinin yerine farklı konumdaki parselden yer istemesi üzerine, bir komisyon kurulup uygun alan için incelemelerin sürdürülmesine karar verilirken, toplantıda bir konuşma yapan Başkan Halit Yıldız, Sağlık Bakanlığı’na devredilen arsanın geri alındığını ve 117 dönümlük arsanın birleştiğini belirtti.

OY ÇOKLUĞU İLE KOMİSYON

Reşat Ateş ise, geçen hafta İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ile araziyi incelediklerini, ancak Baysal'ın üniversitenin talep ettiği yeri beğenmediğini söyledi. Ateş, Karacasu Belediye Başkanının ise Ahmet Baysal'a 40 dönümlük başka bir arazi önerdiğini ve bu arazinin değerlendirmesinin sürdüğünü belirtti.

Bunun üzerine Yıldız, vakfın beğenmediği İl Özel İdaresi’ne ait araziyi tartışmanın bir anlamının kalmadığını ifade etti. İl Genel Meclisindeki kimsenin vakfa arazi verilmemesi gibi bir düşüncesinin olmadığını söyleyen Yıldız, vakfa en uygun arazinin verilmesi gerektiğini ve planlanan diğer termal tesis projesiyle birlikte, iki eserin de Bolu'ya kazandırılması gerektiğini belirtti. Bir üye tarafından komisyon kurulup konunun değerlendirilmesi önerildi. Halit Yıldız, Bolu Merkezi temsil eden üyelerden bir komisyon kurulması önerisini oylamaya sundu. Oylamada, CHP'li meclis üyesi Fahrettin Tanyar böyle bir komisyon kurulmasına ret oyu verirken, DYP'li Tevfik Ay ise Bolulular’ın oyalandığını söyleyerek çekimser kaldı. Komisyon kurulması önerisi oy çokluğuyla kabul edildi.

05.10.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.