İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız; "Artık kimsenin bahanesi kalmadı"

İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız; "Artık kimsenin bahanesi kalmadı"

Kamuoyunda uzun soluklu tartışmalar yaşanan Karacasu'ya Termal Tesis yapılması projesiyle ilgili olarak dün bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız, şirket kurulması yönteminden vazgeçerek, Yap-İşlet-Devret modeli

Kamuoyunda uzun soluklu tartışmalar yaşanan Karacasu'ya Termal Tesis yapılması projesiyle ilgili olarak dün bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız, şirket kurulması yönteminden vazgeçerek, Yap-İşlet-Devret modeline döndüklerini söyledi.

    Termal Tesislerle ilgili daha önce aldıkları karar ve Vali Ali Serindağ'ın geri gönderme sebeplerini basın mensuplarına bir kez daha hatırlatan İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız, Geri adım atmadıklarını ancak, Bolu'nun tarihi bir fırsatı kaçırdığını söyledi. Projenin Özel İdare tarafından ihaleye çıkarılarak yapılacağını söyleyen Yıldız, projenin dokusunun bozulduğunu ifade etti.

İftira ve tehdit kampanyaları oluştu

    Vali Ali Serindağ'ın daha önce konuyu Mahkemeye götüreceğine ilişkin açıklamalarından sonra, İl Genel Meclisi'ne tehdit ve iftiralar oluştuğunu belirten Yıldız şunları söyledi: “Bolu'ya hizmet etme dışında hiçbir amacı bulunmayan İl Genel Meclisimize ve hazırlanan projeye destek olan iş adamlarımıza hakaretlere, iftiralara ve tehditlere varan kampanyalar oluştu. Yürütülen kampanya bu çalışmaya gönül veren herkesi töhmet altında bırakmıştır. Büyük emeklerle oluşturulan ve finansmanı garanti edilen bir çalışma engellenmiştir.”

Artık kimsenin bahanesi yok

    Yap-İşlet-Devret modeline dönüldüğü için kimsenin bahanesinin kalmadığını söyleyen Yıldız, sözlerine şu şekilde devam etti: “Maalesef Bolu'da oluşan şu anki ortam, ortak yatırım yapmayı sağlayacak durumda değildir. Bu nedenle İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarımızla söz konusu tesislerin Bolu iş dünyasınca talep edilen Yap-İşlet-Devret modeline dönülmesine karar verilmiş olup, 03.04.2006 tarihinde yapılacak toplantıda bu konudaki gerekli kararlar alınacaktır. Projenin bu yöntemle de gerçekleşmemesi için konulacak her türlü tavı kamuoyunca mahkum edilecektir. Artık halkımızın menfaatlerini düşündüklerini söyleyenleri samimi olduklarını kanıtlamaları için tarihi bir sınav beklemektedir. Biz halkımıza hizmet etmek için seçildik. Aslolan hangi yöntemle olursa olsun, bu projenin hayata geçirilmesidir. Bizi seçenlere vereceğimiz hesabın gereği budur. Bu tesisler artık kamuoyuna mal olmuştur. Bu tesislerin yapılmasını takip etmek bizim kadar herkesin görevidir.”

30.03.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.