İmzalar Başbakan'a gidiyor

İmzalar Başbakan'a gidiyor

Belediye’deki işten çıkartılmalarla ilgili Belediye-İş Sendikası tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde toplanan imzalar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilecek.

Belediye’deki işten çıkartılmalarla ilgili Belediye-İş Sendikası tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde toplanan imzalar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilecek.

Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli, Belediye Meydanı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Kefeli yaptığı açıklamada, Bolu’da Belediye hizmetlerinin değil, sadece işçi probleminin konuşulduğuna değinerek; "Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’ın yaklaşık dört aylık icraat döneminde, Bolu’da hizmet değil, sadece işçilerin işlerinden atılması konusu konuşuldu. Gönül isterdi ki, Belediyemiz yapmış olduğu iyi hizmetlerle kamuoyunda konuşulsun. Ama ne yazık ki, Belediye Başkanımızın ağzından, bu süre zarfında, ne hizmet adına siz, ne de işçiler adına biz olumlu bir söz duymadık" dedi.

KEFELİ; "İŞÇİLER MAĞDUR OLACAK"

Erdoğan Kefeli, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın tüm çözüm önerilerine kulaklarını tıkadığını belirterek, bu tavrın herkesi mağdur edeceğini söyledi. Kefeli, "Yaptığımız tüm fedakarlıklara ve getirdiğimiz tüm çözüm önerilerine kulaklarını tıkayan Sayın Belediye Başkanımız hizmet anlamında Bolu’yu, manevi olarak da bizleri, belki yarın işçileri işlerinden atarak da hem işçileri hem de ailelerini mağdur edecek. "İşçi kıyımı değil, hizmet istiyoruz" imza kampanyamıza yoğun ilgi ve destek veren tüm Bolu halkına yürekten teşekkür ediyoruz. Ancak Başkanımız "Otuzbin kişi değil, Bolu’da seksen bin kişi de imza verse fark etmez. Ben yine atarım" diyor. Yani, Bolu halkının görüş ve düşünceleri bu konuda önemli değil demeye getiriyor. Unutmayın ki Sayın Başkan, sizi o makama seçen bu Bolu halkıdır. Siz o makamda Bolu halkı adına vekaleten görev yapıyorsunuz. Asıl olan Bolu halkının, işçi atmanız konusunda koymuş olduğu tavrı gözardı edemezsiniz" şeklinde konuştu.

İMZALAR BAŞBAKAN’DA

Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli, toplanan imzaları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a göndereceklerini söyleyerek, "Madem ki Bolu halkının görüş ve düşünceleri benim için önemli değil diyorsunuz, biz de Bolu halkının bu konudaki görüşlerini belirttiği imzaları, sizin seçim öncesi açıklamalarınızı ve seçimden sonraki beyanlarınızı da ekleyerek Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönderiyoruz. Sayın Başbakanımızın bu konuda daha duyarlı olacağına, Bolu Belediyesi’ndeki işçi sorununun çözümünde katkı sunacağına inanıyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.