İntihar eden tıp öğrencisi Enes Kara intihar videosu

İntihar eden tıp öğrencisi Enes Kara intihar videosu

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Enes Kara, veda videosundan sonra intihar etti. Enes Kara'nın ölüm nedeni nedir?

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Enes Kara yaklaşık bir ay önce yayınladığı videosunda geleceğe dair ümidinin kalmadığını, tıp fakültesinde yaşadığı zorlukları ve ailesinin baskısıyla cemaat evinde yaşadığını bu nedenle dini ibadetleri yerine getirmek zorunda kaldığını belirtti.

MOBİNG VAR!

Kara'nın intihar videosunda "Herkes doktorluktan kaçıyor, çünkü mobbing var, uzun süreli nöbetler var, hastadan şiddet görme ihtimali var, köle gibi çalışıyor" ifadelerini kullandı.

ENES KARA NASIL ÖLDÜ?

Kara'nın, Pazartesi günü sabah saatlerinde yaşadığı binanın yanındaki bir apartmanın 7. katından atladığı belirtildi. Kara'nın ölüm nedenine ilişkin adli tıp ön raporunda 'yüksekten düşmeye bağlı' olduğu aktarıldı.

Enes Kara’nın cenazesi Salı günü Hatay’ın Belen ilçesinde dedesinin mezarının yanına defnedildi.

ENES KARA’NIN VASİYETİ

Vasiyetimden bahsetmek istiyorum. Anneme bir sözüm vardı. Çalışmaya başladığım zaman ona bir fırın alacaktım. Bu biraz saçma olabilir ama annemle babam bu konuyu tartışıyordu. Annem fırını değiştirmek istiyordu, babam istemiyordu. Bir miktar param var onunla annem fırın alınmasını istiyorum. Artanıyla da bir küçük kardeşime kalmasını istiyorum. 2 kız kardeşim var. Ailemden şunu rica ediyorum. Kardeşlerime daha toleranslı davranın. İlerde muhtemelen okuyacağı üniversite bölümünü kendisi seçemeyecek, nerede kalacağını kendisi seçemeyecek, hiçbir şeyi seçemeyecek. Aileme karşı çıktığı zaman hiçbir şey yapamayacağını fark edecek. Lütfen yaptığınız hatanın farkına varın. Çocuklarınız için hayatınızı zehir ediyorsunuz. Biliyorum ailem beni seviyor. Benim için iyi şeyler yapmaya çalışıyor ama gerçekten hayat artık çekilmez bir hal aldı. Kardeşlerim için de böyle olmasını istemiyorum. Diyeceklerim bu kadar” ifadelerini kullandı.

BABA MEHMET KARA: ŞİKAYETÇİ DEĞİLİZ

Enes Kara’nın ölümü hakkında konuşan baba Mehmet Kara, “Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim. Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık” ifadelerini kullandı.

TIP FAKÜLTESİ ÖNÜNDE ANILDI

Hayatını kaybeden Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara için fakülte önünde anma töreni gerçekleşti. Arkadaşları Enes Kara için toplandıklarını belirten Tıp Fakültesi öğrencisi Zeynep İlayda Baykendi,

“Aldığımız haberle hepimiz derinden sarsıldık. Üzüntümüzü dile getirebilecek durumu ifade edebilecek tek bir kelime bulmak imkansız. Bugün burada Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve Enes’in arkadaşları olarak Enes’i anmak için toplandık. Enes sen her zaman kalbimizde olacaksın" dedi.

1.jpg

Sosyal medyada birçok kişi Enes Kara’nın ölümüyle ilgili mesaj yayınladı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum